Najnowsze

Najnowsze

Rozmowa o Tusku? "Pani premier wybierze sobie stosowny moment"

- Temat Tuska pojawił się na marginesie tych rozmów - przyznał w "Jeden na jeden" w TVN24 Konrad Szymański, pytany o wtorkowe spotkania kanclerz Angeli Merkel z premier Beatą Szydło. Wiceszef MSZ dodał, że "to nie jest moment" na przedstawienie stanowiska polskiego rządu w sprawie ewentualnego poparcia dla kandydatury byłego premiera.

"Samolot specjalny z blogerem na pokładzie wylądował w Baku"

Żądana przez Azerbejdżan ekstradycja rosyjsko-izraelskiego blogera Aleksandra Łapszyna z Białorusi została zrealizowana - poinformował azerbejdżański internetowy portal informacyjny haqqin.az. "Samolot specjalny z blogerem Aleksandrem Łapszynem na pokładzie wylądował w Baku" - głosi jego komunikat.

"Był zły pan i potwór, który ranił moje miejsca intymne". Dramat adoptowanych sióstr, interwencja ministra

Dramatyczna historia adoptowanych przez Amerykanów kilkuletnich sióstr spod Szczecina sprawiła, że ministerstwo rodziny odebrało licencję i pieniądze głównemu ośrodkowi zajmującemu się od 27 lat adopcjami za granicę. Dziewczynki miały wychowywać się razem, ale zaraz po przylocie zostały rozdzielone. Jak się później okazało, jedna z nich była brutalnie wykorzystywana seksualnie. Przez kogo - sprawdza to prokuratura. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wojewoda toczy wojnę z prezydentem. "Proces odbijania dużych miast"

Zdanowska, Karnowski, Adamowicz, a teraz Żuk. Lublin jest kolejnym miastem, w którym trwa polityczny bój o samorząd. Wojewoda z PiS odwołał prezydenta miasta Krzysztofa Żuka (PO). W tle jest Centralne Biuro Antykorupcyjne. Teraz kolejny ruch będzie należał do sądu, który stwierdzi, czy Krzysztof Żuk będzie musiał się wyprowadzić z lubelskiego ratusza. Materiał magazynu "Polska i świat".

Kłopotliwe drobne

Niechciane drobne. Wymyślone jako kolekcjonerskie, okolicznościowe monety trafiają jednak do kas i portfeli. I tylko niektórych zachwycają wyjątkowością. Są tacy, którzy patrzą na taki bilon podejrzliwie, i wtedy zaczynają się problemy.

Znany onkolog z Gdańska zatrzymany

Podejrzany o molestowanie kobiet chorych na raka. Lekarz onkolog pacjentki miał wykorzystywać w swoim gabinecie. Wszystko nagrywał. Właśnie został zatrzymany. Był zaskoczony. I nie tylko on. Bo w gdańskim środowisku był uznawany za dobrego specjalistę. Lekarz może usłyszeć nawet 30 zarzutów.

"Ludzka rzeźnia"

Bici, głodzeni, torturowani. Wśród tak traktowanych więźniów były także dzieci. Amnesty International alarmuje: w syryjskich więzieniach masowo zabijani są ludzie. Opisy egzekucji są dramatycznie szczegółowe. A wnioski jednoznaczne - reżim Assada stworzył coś na kształt ludzkiej rzeźni.

Akt oskarżenia ws. bombera

Oficjalnie oskarżony o terroryzm. Bomber z Wrocławia za próbę zamachu w miejskim autobusie może spędzić w więzieniu resztę życia. 23-letni student chemii sam zbudował bombę i sam ją do autobusu przyniósł. Ranna została jedna osoba. Gdyby nie reakcja kierowcy, finał mógł być tragiczny. I takiego finału mężczyzna chciał, co przyznał w trakcie śledztwa.

Pacjent spadł ze stołu w czasie operacji

Skomplikowany zabieg i zaskakujący incydent. Pacjent spada z operacyjnego stołu, jego stan jest na tyle poważny, że kilka tygodni później umiera. Szpital z Poznania próbuje ustalić szczegóły, ale te ustalenia nie przekonują rodziny zmarłego. Sprawa trafia do prokuratury.

Wojewoda odwołał prezydenta miasta

W Lublinie polityczny bój o samorząd. Wojewoda odwołuje prezydenta miasta. Wojewoda jest z PiS, prezydent z Platformy Obywatelskiej. W tle jest CBA. Ale kolejny ruch będzie należał do sądu. I to sąd stwierdzi, czy Krzysztof Żuk będzie musiał się wyprowadzić z lubelskiego ratusza.

Losy referendum wciąż się ważą

Co z warszawskim referendum? Czy poniedziałkowa decyzja stołecznych radnych jest zgodna z prawem? I co w tej sprawie zrobi mazowiecki wojewoda? Pytań jest sporo. Także o sam temat głosowania. Bo po buncie samorządowców Prawo i Sprawiedliwość przyhamowało w Sejmie z projektem na wielką Warszawę. Nie wiadomo więc na pewno, co referendum ma rozstrzygać.

Wizyta Merkel w Polsce

Angela Merkel w Warszawie. Były spotkania z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą, ale przede wszystkim z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Ta ostatnia to politycznie kluczowa rozmowa. Zanim się rozpoczęła prezes PiS komplementował niemiecką kanclerz w wywiadzie prasowym i podkreślał, że dla Polski Merkel w roli kanclerza to obecnie najlepszy scenariusz.

Szefa PiS "można wywabić z kąta, do którego nadąsany się schował"

Polsce i Niemcom zależy na wzajemnych poprawnych stosunkach - zauważają zgodnie niemieckie media, podsumowując wizytę kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie. "Sueddeutsche Zeitung" pisze o "chłodnej przyjaźni", a "Frankfurter Allgemeine Zeitung" o "pragmatycznej twarzy" polskiego rządu. Prasa zgodnie zauważa, że Warszawa widzi w Berlinie sojusznika, który pomoże w utrzymaniu sankcji gospodarczych wobec Rosji.

Uroczysta kolacja na koniec wizyty Merkel. Brexit punktem odniesienia

Uroczysta kolacja, którą podjęła premier Beata Szydło kanclerz Niemiec Angelę Merkel, była ostatnim punktem wtorkowej wizyty szefowej niemieckiego rządu w Warszawie. - Głównymi tematami rozmowy były przyszłość UE oraz sprawy międzynarodowe - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Droga do domu

Zagraniczne adopcje to rocznie jedna dziesiąta wszystkich adopcji w Polsce i - co trzeba podkreślić - możliwe są one dopiero, kiedy u nas w kraju nie znajdą się chętni do opieki. A chętnych nie brakuje - tylko, że najczęściej chcą przysposobić dzieci małe i zdrowe. Na znalezienie nowego domu może u nas liczyć zaledwie 5 proc. nieletnich, którzy z różnych powodów nie mogą być ze swoimi rodzicami. Dlaczego tylko 5 proc. z prawie 80 tysięcy?

Ostatnia szansa

Joanna, Dawid i Natan - na adopcję w Polsce nie mieli szans. Dzieci pochodzą z różnych rodzin, ale cierpią na to samo - zespół alkoholowy - przez co mają nieuleczalne wady i problemy w rozwoju. W Polsce nikt ich nie chciał, za pośrednictwem zamykanego właśnie ośrodka, znaleźli domy i specjalistyczną opiekę w Holandii. Kto i dlaczego właśnie takimi dziećmi zdecydował się zająć?

(Nie)szczęście

Szokująca historia, po której ministerstwo pracy odebrało licencję i pieniądze głównemu ośrodkowi zajmującemu się od 27 lat adopcjami za granicę. To historia dwóch sióstr spod Szczecina adoptowanych przez amerykańską rodzinę i rozdzielonych zaraz po przylocie na miejsce. Zamiast happy endu - jest śledztwo, bo na domiar złego wyszło na jaw, że jedna z dziewczynek najprawdopodobniej była molestowana. Sprawa jest bulwersująca i drastyczna. Jak do niej doszło i kto ponosi za to odpowiedzialność?