Najnowsze

Najnowsze

"Nie jesteśmy maszynami". Nagrodzony chirurg onkolog opowiada o swej pracy

Bezpłatne badania i konsultacje, promocja profilaktyki nowotworowej. W sobotę przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Także w Polsce ośrodki onkologiczne szerzej niż zwykle otworzyły się dla pacjentów. O codziennej walce z nowotworami mówił w TVN24 prof. Adam Maciejewski z gliwickiego Centrum Onkologii, który otrzymał medycznego Oscara za skomplikowany przeszczep narządów szyi.

Separatyści ostrzelali elektryków w Awdijiwce

Prorosyjscy separatyści złamali porozumienia o przerwaniu walk w okolicach Awdijiwki w Donbasie i ostrzelali ekipę elektryków, która miała przywrócić prąd mieszkańcom tego miasta – poinformował w sobotę rzecznik prezydenta Ukrainy, Swiatosław Cehołko.

"To jest horrendum". O ustawie metropolitalnej w "Babilonie"

Przedstawiciele kilkudziesięciu samorządów z Warszawy i okolic podpisali dziś apel do premier Beaty Szydło oraz marszałków Sejmu i Senatu o wycofanie się z prac nad projektem ustawy metropolitalnej autorstwa PiS. O ustawie dyskutowali goście programu "Babilon". - Ta ustawa to jest po prostu horrendum - mówiła Katarzyna Piekarska z SLD. - Zmieni się sytuacja mieszkańców gmin ościennych - dodała Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

Trump z zakrwawionym nożem w ręku. Niemiecki tygodnik wzywa do oporu

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" wezwał w sobotę do oporu wobec Donalda Trumpa, porównując go do cesarza Nerona, który podpalił Rzym. Na okładce najnowszego numeru zamieszczono rysunek Trumpa z nożem i odciętą głową Statui Wolności. W komentarzu redakcyjnym nazwano prezydenta USA m.in. "brutalnym cholerykiem" i "patologicznym kłamcą".

Oddał już 155 litrów krwi. Najwięcej w Europie

Lubi pomagać ludziom, dlatego dzieli się z nimi tym co najcenniejsze. Jacek Schmidt z Żandarmerii Wojskowej od 29 lat jest honorowym krwiodawcą. Do tej pory oddał już 155 litrów krwi. To rekord w Europie. - Krew oddaję regularnie. Nauczył mnie tego mój ojciec, który zawsze był dla mnie wzorem. Nie robię tego dla zaszczytów - mówi Schmidt.

Rok pracy podkomisji smoleńskiej. Lasek: nie ma co oceniać

- Z każdym miesiącem podkomisji wypadają z ręki kolejne argumenty do dalszej pracy. Najwyższy czas, żeby powiedzieć: "myliliśmy się, zostaliśmy wprowadzeni w błąd, może przez polityków, fakty są nie do obalenia, przepraszamy" – mówił w TVN24 Maciej Lasek. Były wiceprzewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych komentował w ten sposób rok działalności podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.

Dekret Trumpa w zawieszeniu. Pierwsze linie wpuszczają pasażerów do samolotów

Linie lotnicze Qatar Airways oraz Air France ponownie wpuszczają na pokłady samolotów pasażerów, którym na mocy dekretu Donalda Trumpa z 27 stycznia zakazano wjazdu do USA - poinformowali w sobotę niezależnie rzecznicy obu przewoźników. To reakcja na decyzję sędziego federalnego w Seattle, który czasowo zablokował wykonywanie prezydenckiego dekretu.

Szczyt UE na Malcie. "Wisiał cień Trumpa"

Francuskie media w sobotnich wydaniach podkreślają, że nad szczytem Unii Europejskiej w piątek na Malcie "zawisł cień" nowego prezydenta USA Donalda Trumpa, który "sam się tam wprosił i rozsiadł".

"Wojowniczy, niemerytoryczny". Polityk PiS zmartwiony listem Tuska

Donald Tusk postawił Amerykę i Donalda Trumpa na tej samej płaszczyźnie co radykalnych islamistów oraz imperialną Rosję - tak wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki określił list szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska skierowany do przywódców państw UE przed szczytem na Malcie.

77 dni samotności na Atlantyku. "Jakby na innej planecie"

- Przez chwilę człowiek chciałby uciec od tego, ale niestety nie jest to wesołe miasteczko, nie jest to karuzela, którą można zatrzymać i wysiąść - mówił w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Romuald Koperski. - To nie mięśnie sprawiają, że wioślarz przedostaje się na drugą stronę oceanu, to psychika - dodał. Podróżnik po 77 dniach wrócił z wyprawy łodzią wiosłową przez Atlantyk.

Tak wygląda praca policjantów z wydziału antynarkotykowego

Kilka dni temu policjanci ze Śląska zlikwidowali plantację marihuany. W specjalnych pomieszczeniach wynajętego domu przez kilka miesięcy przestępcy uprawiali marihuanę, która potem przetworzona jako narkotyk, trafiała głównie do młodzieży. To, jak wygląda praca policjantów z wydziału antynarkotykowego, przedstawiają w swoim reportażu dziennikarze UWAGI! TVN.

Przemycili ponad 165 kilogramów kokainy. Lider grupy wpadł w Hiszpanii

Do Polski trafił Jurij V., lider zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Ameryki Południowej do Polski. Został zatrzymany przez hiszpańską policję. Mężczyzny poszukiwało gorzowskie CBŚP. Po przewiezieniu do Polski Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował mężczyznę na trzy miesiące.