Najnowsze

Najnowsze

Witaminowy przełom?

Czy mamy kolejny przełom w medycynie? Według australijskich naukowców tak, bo ich zdaniem witamina B3 zażywana przez kobiety w ciąży powoduje, że dzieci będą się rodziły zdrowe. Co na to inni lekarze?

Sinead O'Connor rozpaczliwie woła o pomoc

Dramatyczny apel artystki. W Internecie publikuje nagranie, a w nim widzimy - nie świetną piosenkarkę - a chorą osobę z głęboka depresją. O swoim zdrowiu psychicznym Sinead O'Connor mówi nie po raz pierwszy. Artystka przełamuje temat tabu - bo z depresją każdego dnia mierzy się wiele osób.

Wyspa Guam bez pomocy NATO. "Nie jest objęta zasadą"

W razie ataku na Guam, czym grozi Korea Północna, kraje NATO nie byłyby zobligowane traktatowo do przyjścia z pomocą USA - podaje agencja dpa, powołując się na informacje od rzecznika NATO. Wyspa Guam - terytorium zamorskie Stanów Zjednoczonych na Pacyfiku - nie jest objęta zasadą zbiorowej samoobrony zapisaną w Traktacie Północnoatlantyckim.

Kolejny opozycyjny burmistrz skazany

Wenezuelski rząd obciąża nieprzychylnych sobie burmistrzów odpowiedzialnością za antyrządowe demonstracje w ich miastach. W nocy ze środy na czwartek został skazany na 15 miesięcy więzienia piąty z kolei - burmistrz El Hatillo, dzielnicy Caracas.

Trump: słowa o ogniu i gniewie nie były wystarczająco twarde

Nasi obywatele i sojusznicy są bezpieczni. Korea Północna powinna wziąć się w garść albo będzie w tarapatach, w jakich znalazło się do tej pory niewiele krajów na świecie - podkreślił w czwartkowym oświadczeniu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"Prezydent od początku jest w głębokiej defensywie, jeśli chodzi o sprawy obronności"

Prezydent jest jedyną osobą, która na czas kryzysu i wojny odpowiada za kierowanie obroną państwa. Wszyscy, na czele z ministrem obrony narodowej, powinni być wyjątkowo lojalni w stosunku do niego i go wspierać - powiedział w "Faktach po Faktach" generał w rezerwie Janusz Bronowicz, były inspektor Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Gośćmi w drugiej części programu byli Ryszard Bugaj i Dariusz Rosati.

Ziobro w wywiadzie dla ZDF: oczekujemy od Unii równego traktowania i szacunku

Jesteśmy gotowi rozmawiać z przedstawicielami Unii i pokazywać, że podobne rozwiązania, które proponujemy, funkcjonują w innych krajach Unii Europejskiej - powiedział w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dodał przy tym, że Polska oczekuje od Unii "równego traktowania i wzajemnego szacunku".

Przemytnicy kazali im wyskoczyć z łodzi. "Najpewniej zginęło 55 osób"

55 osób najprawdopodobniej zginęło w czwartek, gdy przemytnik ludzi kazał migrantom wyskoczyć z łodzi do wzburzonego Morza Arabskiego u wybrzeży Jemenu - poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Podobne zdarzenie ze środy Organizacja nazwała "rozmyślnym utopieniem".

Trump kontra reżim Kim Dzong Una

"Typ pozbawiony rozumu" - tak prezydenta Stanów Zjednoczonych nazywa w oficjalnym oświadczeniu naczelne dowództwo północnokoreańskiej armii. To reakcja Korei Północnej na wczorajszą wypowiedź Donalda Trumpa o ogniu i gniewie. Między Pjongjangiem a Waszyngtonem takiego napięcia jeszcze nie było - a w jego środku leży niewielka, zależna od USA wyspa Guam. To tam mają zostać wycelowane północnokoreańskie rakiety. Czy dojdzie do wojny? Jeśli tak, to jakie będzie miała skutki? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć goście programu Tak Jest, kmdr rez. Janusz Walczak, były dyrektor w MON i Michał Kobosko, dyrektor Atlantic Council w Polsce.

Uczyli zumby, zostali zatrzymani

Strażnicy Rewolucji Islamskiej zatrzymali sześcioro młodych ludzi, którzy uczyli niedozwolonej w Iranie zumby. Postawiono im zarzut promowania zachodniego stylu życia - podały w czwartek irańskie media.

Rosyjski Komitet Śledczy: wnioski podkomisji smoleńskiej niezrozumiałe

Podczas przeprowadzenia od razu po katastrofie ekspertyzy balistycznej i dotyczącej materiałów wybuchowych nie wykryto żadnych oznak wpływu materiałów wybuchowych na samolot - powiedziała w czwartek rzeczniczka rosyjskiego Komitetu Śledczego Swietłana Pietrenko. Odniosła się w ten sposób do nowych wniosków członków polskiej podkomisji do sprawy ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Wynik wyborów wywołał protesty. Obserwatorzy: nie było manipulacji

Międzynarodowi obserwatorzy wtorkowych wyborów w Kenii oświadczyli, że nie było żadnych poważnych naruszeń, a wybory przeprowadzone były uczciwie. Podobnego zdania jest też misja Unii Europejskiej w tym kraju. Według nieoficjalnych danych wygrywa obecny prezydent Uhuru Kenyatta.

Tokio: będziemy bronić wyspy Guam

Każdy atak na Guam zostanie uznany za egzystencjalne zagrożenie dla Japonii - oświadczył w czwartek w parlamencie w Tokio minister obrony Japonii Itsunori Onodera. Atakiem rakietowym na tę będącą terytorium amerykańskim wyspę zagroził w tym tygodniu północnokoreański reżim.

Szef MSZ poprosił o "doprecyzowanie". Odpowiedź przyszła, ale "zbyt ogólna"

Witold Waszczykowski zwrócił się w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa o doprecyzowanie zaleceń w sprawie praworządności. W odpowiedzi Timmermans przypomniał o wymogu niezależności sądownictwa, który jest zawarty w Traktacie o Unii Europejskiej. MSZ oceniło, iż odpowiedź Komisji pozostaje "na wysokim stopniu ogólności" i nie rozwiewa wskazywanych przez Polskę wątpliwości.

Unia Europejska zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

Unia Europejska zdecydowała w czwartek o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Północnej w związku z niedawnymi próbami międzykontynentalnych rakiet balistycznych przeprowadzonymi przez ten kraj. Nowe sankcje to wynik przyjętej w sobotę rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.