Najnowsze

Najnowsze

"Nie będziemy ujawniać". Analiza poprawek do prezydenckich projektów "na ukończeniu"

- Poprawki są przedmiotem analizy bezpośrednio pana prezydenta, także Biura Prawa i Ustroju - odpowiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany w radiowej Jedynce o zmiany, jakie w prezydenckich ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym chce zaprowadzić PiS. Jak dodał Mucha, analiza poprawek "jest na ukończeniu", ale kancelaria na razie "nie będzie ujawniać ich treści".

Amerykańska ambasador przy ONZ: nie zrywamy porozumienia z Iranem

Waszyngton na razie "pozostanie w tym układzie" - oświadczyła ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, zapewniając w wywiadzie dla popularnego programu "Meet the Press" w NBC, że Stany Zjednoczone na razie nie zrywają międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem. Jak dodała, USA będą starać się "poprawić" ten układ.

Niespodziewana wizyta premier May w Brukseli

Premier Theresa May wybierze się w poniedziałek do Brukseli, gdzie spotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem i głównym unijnym negocjatorem do spraw Brexitu, Michelem Barnierem - poinformowały w niedzielę wieczorem brytyjskie media.

Loża prasowa 15.10.2017

W trzecim październikowym wydaniu Loży Prasowej gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Ozdoba, Mariusz Janicki („Polityka”), Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”) i Wojciech Maziarski („Gazeta Wyborcza”). Głównym tematem był protest rezydentów. Dziennikarze rozmawiali o jego formie, postulatach młodych lekarzy oraz o reakcjach strony rządowej. Później poruszono również sprawę poprawek PiS-u do prezydenckich projektów dotyczących Sądu Najwyższego i KRS, które rozpatruje prezydent, w tle narastającego konfliktu z ministrem sprawiedliwości. Nie zabrakło również reprywatyzacji w Warszawie i dwóch opublikowanych dokumentów: projektu dużej ustawy reprywatyzacyjnej, który zademonstrował wiceminister Patryk Jaki oraz audytu warszawskiego ratusza, przygotowanego przez urzędników prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Johnson zabrał czeskiego kolegę na łódkę. Waszczykowski klaskał z brzegu

Ministrowie spraw zagranicznych państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, wzięli w niedzielę udział w rozmowach z szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem w jego rządowej rezydencji w Chevening w hrabstwie Kent. Po oficjalnej części spotkania przyszła część na mniej oficjalną - czyli pływanie łódką po jeziorze.

Waszczykowski o wywieraniu presji na reżim. Wskazuje na Chiny

- Kontynuacja programu nuklearnego przez Koreę Północną budzi nasze poważne obawy. Wierzymy w możliwość rozwiązania dyplomatycznego tego problemu - mówił szef MSZ Witold Waszczykowski podczas spotkania w Wielkiej Brytanii. Szef MSZ wskazał na kluczową rolę Chin w wywarciu presji na reżim północnokoreański.

Znaleziono 26 ciał. Związane ręce, przetrącone szyje

Ciała 26 osób, na które napadnięto przed tygodniem w pobliżu miasta Beni w prowincji Kiwu Północne w Demokratycznej Republice Konga, zostały odnalezione w niedzielę przez policję - podały lokalne władze. Większość ofiar miała związana ręce i przetrącone szyje.

Prezydent Duda na winobraniu. W stroju dość nietypowym jak na polityka

Prezydent Andrzej Duda w weekend wziął udział w rozmowach w ramach szczytu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) w węgierskim mieście Szekszard. W programie szczytu znalazło się też winobranie, a na nim prezydent pojawił się w stroju przypominającym tradycyjny strój węgierski. Jak sam później sprecyzował, była to jednak "szyta w Poroninie kurtka stylizowana na góralską z podhalańskimi parzenicami".

"Lekarze rezydenci w sposób bardzo taktowny dopominają się nie o swoje, ale o nasze"

Nie ma dzisiaj w kraju osoby, która by nie rozumiała, że lekarze rezydenci pokazują inną formę protestu - powiedział w "Faktach po Faktach" kardiochirurg, były minister zdrowia profesor Marian Zembala (poseł PO). - Nie wysypują zboża na torach, nie dewastują ogrodzeń - dodał. Gościem drugiej części "Faktów po Faktach" był były wicepremier i marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Dorn: lekarze nie wyjeżdżają, tylko sobie dorabiają

Jestem przeciwny temu, żeby kwestię czterdziestu paru miliardów złotych rocznie negocjować z grupą młodych, zdesperowanych ludzi - stwierdził w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn, były wicepremier i marszałek Sejmu. Odniósł się w ten sposób do trwającego od 2 października protestu lekarzy rezydentów.