Najnowsze

Najnowsze

"Chciałem przeciwstawić się kulturze selfie"

- Ludzie, którzy przechadzają się po plaży, są w tym swoim chodzeniu absolutnie naturalni. To intymna sytuacja, która powstaje z braku świadomości. I dla mnie, jako fotografa, jest bardzo interesująca - mówił Maksymilian Rigamonti, z którym w czasie wspólnej przebieżki rozmawiał reporter TVN24 Daniel Stenzel. Rigamonti, dziennikarz i fotograf, jest twórcą projektu "Ludzie morza", w ramach którego uwiecznia na zdjęciach spacerujących turystów nad Bałtykiem. Autor przyznał, że pomysł pojawił się "banalnie", kiedy wypoczywał z rodziną nad morzem. - Chciałem trochę przeciwstawić się kulturze "selfie", gdzie świadomie portretujemy się w najbardziej intymnych sytuacjach - zaznaczył.

"Spiegel": około 60 dżihadystów Frontu al-Nusra przedostało się do Niemiec

Przedostali się szlakiem bałkańskim pod fałszywymi nazwiskami - alarmuje w sobotę "Der Spiegel", pisząc o 60 bojownikach grupy znanej jako Front al-Nusra (obecnie Dżabhat Fatah al-Szam) związanej niegdyś z Al-Kaidą, którzy w tłumie uchodźców mieli dotrzeć do Niemiec. Część z nich brała udział w masakrach na cywilach i żołnierzach armii syryjskiej - dodaje tygodnik.

Komunistyczny dyktator podzielił radnych. Plac zmienił nazwę

Reprezentacyjny plac Marszałka Tito w centrum stolicy Chorwacji z dniem 1 września, w 37 lat po śmierci kontrowersyjnego komunistycznego prezydenta Jugosławii, zmienił nazwę na plac Republiki Chorwacji. Tak zdecydowała większościową decyzją Rada Miejska Zagrzebia.

"Szkoła będzie wychowywać obywatela zaścianka". Spór polityków o reformę edukacji

Reforma edukacji daje nauczycielom szanse na to, żeby dzieci mogły przejść pełen cykl nauczania - podkreślał wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) w rozmowie w radiowej Trójce. Z kolei zdaniem posłów opozycji zmiany te są wprowadzane zbyt szybko i doprowadzą do pogorszenia jakości kształcenia. - Mamy sytuację, w której szkoła, zamiast wychować jakiegoś obywatela świata będzie wychowywać obywatela zaścianka - oceniła Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

Kolejni poszkodowani dyplomaci. USA mówią o "ataku akustycznym"

Ostatni z serii incydentów z udziałem personelu ambasady USA na Kubie wydarzył się w sierpniu, a liczba poszkodowanych wzrosła do 19 - poinformował Departament Stanu USA. Ataki te przez media opisywane są jako "ataki akustyczne" z wykorzystaniem dźwięków niesłyszalnych dla ludzi.

300 miliardów na zakupy MON. Wiceminister mówi o okrętach podwodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej zaczęło wyposażać armię w nowoczesny ciężki sprzęt - przekonuje w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" wiceminister Bartosz Kownacki. Jak dodaje, MON przygotowuje się do realizacji programów obrony powietrznej, rakietowej oraz programów morskich, a w ramach tych ostatnich - do "zakupu okrętów podwodnych".

Nowi świadkowie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. "Mnóstwo osób pożywiło się na tej tragedii"

Oddamy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali. W naszym materiale po raz pierwszy opowiedzą to, co widzieli w Egipcie - zapowiedział we "Wstajesz i weekend" Łukasz Frątczak, jeden z autorów materiału "Superwizjera". Reportaż "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", który przygotowali Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Najgorętsze premiery sezonu, hollywoodzkie gwiazdy i najwyższa artystyczna jakość. W Wenecji rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W tym roku na najstarszej kinowej imprezie swój film zaprezentuje między innymi George Clooney. Materiał o festiwalu, jego randze i zmieniającej się formule oraz wzmożonych środkach bezpieczeństwa.

Pożegnanie Grzegorza Miecugowa. Wspomnienia jego studentów

Grzegorz Miecugow to współtwórca "Faktów" TVN i stacji TVN24. Od wielu lat był autorem "Szkła kontaktowego" i "Innego punktu widzenia", a także nauczycielem - niezwykłym - bo z jednej strony mistrzem, a z drugiej partnerem do dyskusji. Potrafił słuchać, za co młodzi ludzie go uwielbiali.

Polscy kierowcy na lewym pasie

Policja uczy, kierowcy się nie przejmują. Jeżdżą lewym pasem, choć ten służy tylko do wyprzedzania. Akcja w Zachodniopomorskiem wyraźnie pokazała, jak bardzo nie lubimy prawej strony jezdni.

Spór polityczny na Westerplatte

Westerplatte w tym roku może zostać zapamiętane nie z wystąpień upamiętniających wybuch II wojny światowej, a z niedopuszczenia harcerza do odczytania apelu pamięci. Zatrzymał go żandarm, zastąpił żołnierz. MON nie ma sobie nic do zarzucenia, ale prezydent Gdańska i harcerze widzą to inaczej.