Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 19.11.2017

Dominika Wielowieyska, Daniel Passent, Paweł Lisicki i Jacek Nizinkiewicz byli gośćmi Małgorzaty Łaszcz w "Loży prasowej". Program rozpoczęła dyskusja o rezolucji dotyczącej Polski przyjętej przez Parlament Europejski. Później dziennikarze rozmawiali o reakcjach po marszu narodowców ze strony rządu, prezydenta i zagranicznych komentatorów. Publicyści odnieśli się też do oświadczenia kapituły Nagrody Radia Zet im. A. Woyciechowskiego, w którym redaktorzy w mocnych słowach skomentowali działania prokuratury wobec dziennikarzy. Na końcu programu poruszono temat konfliktu między Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą, który nasilił się po ostatniej wypowiedzi prezydenta.

Okradali starożytne nekropolie. Ogromna mafia cmentarna złapana

Jak poinformowała w niedzielę chińska telewizja państwowa CCTV, policja aresztowała 91 członków sześciu band działającej w Chinach "mafii cmentarnej" zajmującej się rabunkami na starożytnych nekropoliach i odzyskała 1100 cennych, zabytkowych przedmiotów.

Szef BBN: w sprawie gen. Kraszewskiego minister Macierewicz odmówił informacji, o co chodzi

Nie ma żadnych informacji - już nie mówiąc dla mnie jako bezpośredniego zwierzchnika generała Jarosława Kraszewskiego - ale dla prezydenta. Minister Macierewicz odmówił udzielenia informacji o co chodzi - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, komentując sprawę dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN. - Kancelaria Prezydenta oczekuje jak najszybszego zakończenia sprawy - dodał.

"Może trzeba zrobić akcję: zabierz Donaldowi smartfona"

- Dziesięć lat temu była akcja przed wyborami "zabierz babci dowód". Dziś może trzeba zrobić akcję "zabierz Donaldowi smartfona" - stwierdził rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, komentując internetowy wpis Donald Tuska dotyczący sytuacji politycznej w Polsce. - Rada Europejska powinna zdyscyplinować byłego premiera - dodał Łapiński.

Zmarli, odsiadują dożywocia, jedna osoba na wolności. Członkowie "rodziny" Mansona

Charles Manson w latach 60. XX wieku stworzył wokół siebie brutalną sektę złożoną, jak określa to agencja Reutera, z "uciekinierów i wyrzutków". Jej członkowie, którymi były głównie młode kobiety, w większości wciąż znajdują się w więzieniach i uważani są za niebezpiecznych. Jedna z "wyznawczyń" Mansona, po zwolnieniu z więzienia, próbowała w 1975 roku zamordować prezydenta USA.

Szef BBN: w sprawie gen. Kraszewskiego minister Macierewicz odmówił informacji, o co chodzi

Nie ma żadnych informacji - już nie mówiąc dla mnie jako bezpośredniego zwierzchnika generała Jarosława Kraszewskiego - ale dla prezydenta. Minister Macierewicz odmówił udzielenia informacji, o co chodzi - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, komentując sprawę dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN. - Kancelaria Prezydenta oczekuje jak najszybszego zakończenia sprawy - dodał.

Były prezydent bliżej zwycięstwa. Wygrał I turę wyborów

Faworyt wyborów prezydenckich w Chile i była głowa tego państwa - centroprawicowy biznesmen i polityk Sebastian Pinera - wygrał w niedzielę I turę głosowania, uzyskując 36,6 proc. poparcia. W dogrywce w grudniu spotka się z centrolewicowym senatorem Alejandro Guillierem.

"Powiedziałem w prywatnej relacji to, co myślę. Jestem zbulwersowany"

Jeżeli idee, które przedstawiłem w projektach o SN i KRS, zostaną wypaczone w taki sposób, że nie będę w stanie tego zaakceptować, to tego nie zrobię. Zawetuję i te przepisy - przyznał prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej". Wyjaśniał też swoją szeroko komentowaną wypowiedź o szefie MON Antonim Macierewiczu.

Bundestag upamiętnił ofiary wojen

Parlament Niemiec w niedzielę, Dniu Żałoby Narodowej, oddał cześć ofiarom wojen światowych i współczesnych konfliktów. Premier Estonii Juri Ratas podkreślił w Bundestagu znaczenie Unii Europejskiej, jako "instytucji zwalczającej wrogość", dla utrzymania pokoju.

Juncker ostrzega katalońskich liderów niepodległościowych

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ostrzegł katalońskich liderów niepodległościowych, że "nie powinni nie doceniać szerokiego poparcia", na jakie może liczyć w Europie hiszpański premier Mariano Rajoy, w przeciwnym wypadku "całkowicie się pomylą".

Gigantyczny sterowiec runął na ziemię

Największa jednostka latająca świata, sterowiec Airlander 10, spadła na ziemię na terenie hrabstwa Bedfordshire w Wielkiej Brytanii. Na pokładzie nie było załogi. Niewielkich obrażeń doznały dwie osoby, które przyjechały na miejsce katastrofy.

Półtora tysiąca ubogich na obiedzie u papieża

Papież Franciszek zjadł w niedzielę obiad z 1,5 tysiącem ubogich i podopiecznych ośrodków pomocy. Uroczysty posiłek zorganizowano w Auli Pawła VI z okazji obchodzonego po raz pierwszy Światowego Dnia Ubogich.

Mugabe nie ustąpił. "Zawiódł cały naród"

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe wygłosił w telewizji przemówienie, w którym - wbrew oczekiwaniom - nie ogłosił ustąpienia z urzędu. Prezydent zapowiedział w zamian, że będzie przewodniczył kongresowi partii rządzącej ZANU-PF, choć kilka godzin wcześniej został usunięty z jej kierownictwa. Wpływowy związek weteranów w reakcji na wystąpienie Mugabe poparł uruchomienie procedury impeachmentu oraz wezwał do ulicznych protestów.

"Niepotrzebne podkręcanie atmosfery strachu"

Nie chcę powiedzieć, że Antoni Macierewicz realizuje scenariusz rosyjski, ale robi wszystko to, czego właściwie Putin by chciał - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz. - Wypowiedź Macierewicza o Rosji to niepotrzebne podkręcanie atmosfery strachu - ocenił z kolei generał Mieczysław Bieniek.