Najnowsze

Najnowsze

"Idę na zero, twardo idę na zero"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi ówczesną sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach listopada 2007 roku odpowiada Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej.

Polska Kronika Faktowa 26.11.2017

Długie powitanie premiera Donalda Tuska, umowa koalicyjna PO-PSL, wywożenie dokumentów pod osłoną nocy oraz rozpad Samoobrony, czyli Krzysztof Filipek zakłada Partię Regionów. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 26.11.2017

Dziennikarze podróżują w czasie i tym razem cofają się do końcówki listopada 2007 roku. W tym odcinku przypominają przede wszystkim ponad trzygodzinne exposé premiera Donalda Tuska, ale także wieczorną ewakuację Kancelarii Prezesa Rady Ministrów po znalezieniu na strychu pocisku z okresu II wojny światowej.

"Kolejny etap konfliktu rozegra się według reguł rosyjskich"

Po wygranej w Syrii prezydent Rosji Władimir Putin chce uzyskać legitymizację inwazji Moskwy na Ukrainie, wciągając prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w kolejne złe porozumienie - ocenia w poniedziałkowej publikacji amerykański dziennik "Washington Post".

Sondaż: tylko co czwarty Katalończyk wciąż chce niepodległości

Miesiące napięć wokół nielegalnego referendum niepodległościowego Katalonii doprowadziły do tego, że zaledwie 24 procent mieszkańców regionu chce stworzenia samodzielnego państwa - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika "El Pais". Równocześnie 71 procent pytanych chce znalezienia rozwiązania dla pozostania Katalonii w Hiszpanii.

Macierewicz o relacjach z prezydentem: niezdrowa sytuacja, musiała zostać przecięta

Od dłuższego czasu trwała sytuacja niezdrowa, odkładano awanse generalskie, blokując w ten sposób rozwój armii - tłumaczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, komentując napięte stosunki na linii prezydent-MON. - Ta sytuacja musiała zostać przecięta, by umożliwić ośrodkowi prezydenckiemu swobodę działania - tłumaczył szef resortu i dlatego - jak podkreślił - wycofał wnioski o awanse.

Papież Franciszek wylądował w Birmie

Papież Franciszek przybył w poniedziałek do Birmy. Kraj ten jest pierwszym etapem jego sześciodniowej podróży do Azji. W trakcie pielgrzymki papież odwiedzi też Bangladesz. Oba te kraje należą do najbiedniejszych na świecie.

Ukartowane przemiany i duży znak zapytania

Emmerson Mnangagwa został w piątek zaprzysiężony na prezydenta Zimbabwe. Zastąpił na tym stanowisku wieloletniego przywódcę tego kraju Roberta Mugabego, który został zmuszony do odejścia przez wojskowy pucz. Co teraz czeka Zimbabwe? Wyjaśnia Jędrzej Czerep, ekspert Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

Były pierwszy żołnierz USA: użycie broni nuklearnej bardziej prawdopodobne, niż było

- To najgroźniejsza broń na świecie i jeżeli mamy w Korei Północnej kogoś z takim śmiercionośnym dziedzictwem, kogoś, kto jest bardzo nieprzewidywalny i może wykorzystywać to do zapewnienia sobie przyszłości, to może jej potencjalnie użyć - stwierdził w wywiadzie z amerykańską telewizją ABC adm. Mike Mullen. Skomentował tym samym politykę Kim Dzong Una i rozwijanie przez jego reżim potencjału nuklearnego.

Zatrzymania dyrektorów sądów. CBA: mogli wyłudzić ponad 35 milionów złotych

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłych dyrektorów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Sądu Okręgowego w Kielcach i dyrektorów "różnych sądów w apelacji krakowskiej" - poinformował Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podał, chodzi o "sprawę korupcji". Rzeczniczka prasowa prokuratury krajowej prokurator Ewa Bialik nie chciała rozmawiać o zarzutach grożących zatrzymanym. Powiedziała jedynie, że "zostaną przedstawione w godzinach późniejszych".

Prezes PiS z "Atlasem kotów" pobił wszystkich. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Pierwsze miejsce w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl zajął film przedstawiający Jarosława Kaczyńskiego czytającego słynny już "Atlas kotów". Zdobył 61 procent głosów internautów. Na drugim miejscu znalazł się korek-gigant w Los Angeles, który zebrał 16 procent głosów. Trzecie miejsce i 8 procent głosów internautów tvn24.pl zdobył film z obrad komisji sejmowej, na której odśpiewano religijną pieśń "Boże, coś Polskę".

Prezydium CDU za nową koalicją z SPD

Prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) opowiedziało się jednomyślnie za utworzeniem koalicji rządowej z socjaldemokratami z SPD. Poinformował o tym po 4,5-godzinnych obradach władz partii premier Szlezwika-Holsztynu Daniel Guenther.

Chce być premierem po raz czwarty, ale w zanadrzu ma generała

Lider Forza Italia Silvio Berlusconi zaproponował w niedzielę kandydaturę generała karabinierów Leonardo Gallitellego na stanowisko szefa rządu. Wyjaśnił, że generał zostałby kandydatem jego ugrupowania w wiosennych wyborach, gdyby on sam nie mógł w nich startować. Nazwisko 69-latka w tym kontekście pojawiło się po raz pierwszy.