Najnowsze

Najnowsze

Eksplozja i strzały. Atak na biuro organizacji broniącej praw dzieci

Uzbrojeni bojownicy próbowali wedrzeć się w środę do biura międzynarodowej organizacji broniącej praw dzieci Save the Children w Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu. Doszło do starcia z siłami bezpieczeństwa, które ochraniały kompleks. Zginęły dwie osoby, a co najmniej 12 zostało rannych.

Przymusiński: wśród kandydatów do KRS znajdą się "przyfaksowani" prezesi sądów

Nie mam wątpliwości, że na tych listach dominować będą "przyfaksowani" prezesi albo sędziowie delegowani do Ministerstwa Sprawiedliwości - tak Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", ocenił proces zgłaszania kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Gość "Wstajesz i wiesz" w TVN24 uważa, że teraz w KRS znajdą się sędziowie zawdzięczający politykom swoje kariery.

Szukali skradzionego auta, tak trafili do "dziupli"

Skradzione auta, części samochodowe, motocykle i quad - to tylko część tego, co policjanci znaleźli w dziupli złodziei tuż pod Poznaniem. Funkcjonariusze zatrzymali 32-latka. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Nie żyje Ursula K. Le Guin

W wieku 88 lat zmarła w poniedziałek w Portland, w stanie Oregon, jedna z czołowych pisarek science fiction i fantasy Ursula K. Le Guin - poinformowała na koncie pisarki na Twitterze jej rodzina. Le Guin była również autorką esejów, wierszy i krótkich opowiadań.

Na zdrowie?!

Przepisy dotyczące handlu, które Sejm także już przyjął, ale bez takiego rozgłosu. Chodzi o sprzedaż alkoholu. Może niebawem zostać ograniczona nie tylko liczba sklepów, ale i godziny ich otwarcia. Zwolennicy ograniczeń mówią o ucywilizowaniu picia, przeciwnicy o nadchodzącym renesansie melin.

Zakupy do pełna

Takie osoby jak bohaterki reportażu, po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, pracować mają mniej. Ale są takie osoby, które pracy mogą mieć więcej i miejsca, w których ruch w niedzielę może być zdecydowanie większy. To stacje benzynowe - ich zakaz nie obejmuje. Stąd obawy, że nowe prawo będzie obchodzone, a stacje zamienią się w supermarkety. Igor Sokołowski zapytał, czy czeka nas rewolucja na stacjach benzynowych i co sądzą o tym zatrudnieni na nich pracownicy, którzy w niedzielę pracować będą nadal.

Śmierć zaginionego nastolatka. "Popełniłem ten błąd, że wezwałem policję"

16-letni Patryk z Lipnika (woj. opolskie) był niepełnosprawny intelektualnie i chory na epilepsję. Gdy zaginął, rodzina liczyła na priorytetowe potraktowanie sprawy przez policję. Według bliskich chłopca tak się jednak nie stało. Po trzech godzinach od zaginięcia Patryka na własną rękę odnalazł strażak. Już nie żył. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Politycy woleli widzieć patriotyczny piknik

Oburzeni, ale czy wiarygodni? Są pytania, bo jest wspomnienie chociażby ostatniego Marszu Niepodległości. Palone tam race były najmniejszym problemem. Ksenofobiczne i rasistowskie hasła - to na nie zwracano uwagę największą. Choć nie było to łatwe. Bo politycy, ministrowie, woleli na ulicach widzieć jedynie patriotyczny piknik, a nie zagrożenie.

Stado żubrów i ona jedna

Stado żubrów i ona jedna. Jedyna taka krowa, która dzikość puszczy wybrała zamiast ciepła obory. Zimę postanowiła spędzić w plenerze. I pędzi tak po zaśnieżonych polach już od kilku tygodni. Ludzie patrzą i zastanawiają się - dlaczego? (Polska Świat)

Zatrzymania, przeszukania, konfiskaty. Po reportażu "Superwizjera"

Liderzy Dumy i Nowoczesności w rękach policji, a przy okazji nazistowskie mundury i broń znalezione w ich domach. Taki jest efekt reportażu "Superwizjera" TVN. Starosta Wodzisławia Śląskiego, gdzie polscy neonaziści działali i świętowali urodziny Hitlera składa wniosek o delegalizację organizacji.

Zamieniła oborę na pastwisko i żyje z żubrami

Stado żubrów i ona jedna. Jedyna taka - krowa, która dzikość puszczy wybrała zamiast ciepła obory. Zimę postanowiła spędzić w plenerze. I pędzi tak po zaśnieżonych polach już od kilku tygodni. Ludzie patrzą i zastanawiają się - dlaczego.

Kobieta za kasą

Zakaz handlu w niedzielę z wyjątkami, których jak zapowiada szef Solidarności ma być niebawem mniej. Wszystko po to żeby zasady handlu ucywilizować, a pracownikom dać czas na odpoczynek i dla rodziny. Pokażemy więc jak wygląda to z perspektywy osób dla których nowe przepisy wymyślono. Z długoletniej perspektywy, bo osoby, z którymi rozmawiał Artur Warcholiński zaczynały pracę w supermarketach, kiedy wszystko wyglądało tam zupełnie inaczej. A tamtą rzeczywistość sprzed lat opisują między innymi słowami "wyzysk i łamanie prawa".

Edukatorzy z dwóch różnych światów

Chłopak z Polski – dziewczyna z Ugandy. Oboje po przejściach w tamtejszych domach dziecka, zupełnie niezależnie od siebie zostali edukatorami społecznymi. Pomagają dzieciakom z podobnymi doświadczeniami. Jak bardzo oni sami są do siebie podobni - przekonali się osobiście. Bo się spotkali.