Najnowsze

Najnowsze

"Prokurator mówił, że to jest lipna sprawa". Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę

Tomasz Komenda od pół roku jest wolnym człowiekiem. Domaga się kary dla tych, przez których spędził w więzieniu 18 lat z wyrokiem za brutalny gwałt i zabójstwo. Jest niemal pewne, że to nie była fatalna pomyłka, ale celowe działanie wielu osób. Dziennikarz "Superwizjera" jako jedyny dotarł do Doroty P. - kobiety, która pierwsza wskazała Komendę jako winnego. Reporter rozmawiał też z prokuratorem, który doprowadził do tymczasowego aresztowania mężczyzny.

22.09 Babilon

Dziś w programie m.in. o bulwersujących przypadkach pedofili w polskim Kościele a także o najnowszym filmie Wojciech Smarzowskiego "Kler", który jeszcze nie wszedł do kin a już jest szeroko komentowany przez środowiska prawicowe. Goście Piotra Marciniaka: diakon Halina Radacz, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Justyna Sobolewska oraz Tatiana Mindewicz - Puacz rozmawiali o wizycie premiera u pierwszej prezes Sądu Najwyższego oraz o spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

Dwa uderzenia w beczkę i polało się piwo. Festiwal Oktoberfest rozpoczęty

W sobotę na błoniach Theresienwiese w Monachium w Niemczech uroczyście rozpoczęto 185. festiwal Oktoberfest, czyli największe święto piwa na świecie. Przez 16 dni w mieście będzie panował "stan wyjątkowy”. Burmistrz Monachium Dieter Reiter odszpuntował pierwszą beczkę piwa, a potrzebował do tego zaledwie dwóch uderzeń drewnianym młotkiem, co uważane jest za świetny rezultat. Pierwszy kufel specjalnie warzonego piwa otrzymał - jak każe tradycja - premier Bawarii. Wśród znanych osobistości na obchodach święta pojawił się były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder z małżonką, a także wielu innych byłych i obecnych polityków, aktorów, celebrytów. Na Oktoberfest kufel piwa kosztuje w tym roku 11,50 euro. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się około 6 milionów gości. Na miejscu jest około 50 lekarzy, 600 sanitariuszy i tyle samo policjantów.

"Rosji decyzja o stałej bazie w Polsce na pewno by się nie spodobała"

Jestem za tym, żeby rozmawiać, bo to nie jest decyzja, którą można podjąć w pięć minut. To, co jest ważne, to mocny sygnał dotyczący relacji z USA, który został wysłany do Polski - powiedziała była amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright w rozmowie z Jackiem Tacikiem dla programu "Horyzont", w którym skomentowała możliwość powstania stałej bazy amerykańskiej w Polsce.

"Nawet najbardziej boski ksiądz jest człowiekiem"

Ostatnie skandale z udziałem duchownych, a także zbliżającą się premierę filmu "Kler", który porusza temat nadużyć seksualnych w polskim Kościele, komentowały uczestniczki programu "Babilon" na antenie TVN24 BiS. - Nawet najbardziej boski ksiądz jest człowiekiem. W związku z tym należy traktować go, jak człowieka. I jeśli mówimy o jego pracy, to i o jego zaburzeniach, i jego seksualności - tłumaczyła trenerka rozwoju osobistego Tatiana Mindewicz-Puacz.

Żywy człowiek odnaleziony we wraku promu

Żywy mężczyzna został odnaleziony w sobotę we wraku promu pasażerskiego, który w czwartek przewrócił się na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii. Jak informują służby, liczba ofiar katastrofy wzrosła do 207 osób. Ciągle prowadzona jest akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Kosiniak-Kamysz: PSL jest jedyną formacją w centrum

- Nasz program to jest program prawdziwej chadecji, prawdziwej chrześcijańskiej demokracji, partii ludowej, narodowej. Jesteśmy jedyną formacją w centrum - mówił w sobotę Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji przed konwencją Polskiego Stronnictwa Ludowego w Rzeszowie.

Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke.

Uciekał przed policją, dachował. Był pijany

20-latek z powiatu przeworskiego najpierw nie zatrzymał się przed znakiem "stop", a następnie - kiedy obserwujący zdarzenie patrol policji próbował zatrzymać go do kontroli - zaczął uciekać. W końcu stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Trump o wymiarze sprawiedliwości i FBI. "Znaleźli się tam źli, nieodpowiedni ludzie"

Amerykański prezydent chce "zdemaskować złe rzeczy w FBI" i odtajnić między innymi dokumenty związane ze śledztwem dotyczącym ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie oraz kontaktów ludzi z jego otoczenia z przedstawicielami Kremla. Na początku tego tygodnia Donald Trump nakazał ujawnić dokumenty między innymi resortowi sprawiedliwości, ale teraz wstrzymał swoją decyzję. Zamiar odtajnienia dokumentów, w tym SMS-ów śledczych i tożsamości byłych szefów FBI, został skrytykowany i przez opozycję, i przez "bliskich sojuszników" Stanów Zjednoczonych, co przyznał w mediach sam prezydent. Odebrano to jako próbę chronienia Białego Domu przed efektami śledztwa w sprawie nazywanej "Russiagate". Trump twierdzi, że FBI było do niego "totalnie uprzedzone".

Otworzyli drzwi, doszło do wybuchu. Dwie osoby są w ciężkim stanie

Dwie osoby trafiły do szpitala w krytycznym stanie po potężnej eksplozji domu w Harper Woods na wschodzie amerykańskiego stanu Michigan. Według świadków do wybuchu doszło w chwili, gdy właściciele domu chcieli wejść do środka i otworzyli drzwi. Wtedy ogromna siła wyrzuciła ich na dużą odległość, a sam dom został zrównany z ziemią. Służby badają przyczyny eksplozji.

Atak podczas parady wojskowej. Zabici i ranni

Co najmniej 25 osób zginęło w ataku na uczestników wojskowej parady w Iranie. Rannych zostało 60 ludzi. Do zamachu doszło w sobotę w mieście Ahwaz w południowo-zachodnim Iranie podczas obchodów narodowego dnia sił zbrojnych.