Najnowsze

Najnowsze

Do wyborów miesiąc i polityczna pralka wiruje w najlepsze. Na listach wyborczych nowe twarze są, ale raczej na tyłach. Czołówki zajmują znani i lubiani - byli posłowie, byli ministrowie i byli premierzy.

Kiedy płacze, krzyczy albo jest zmęczony po zabawie - na głowie pojawia mu się gruba tętnica, która może pęknąć. 3-letni Szymek ma rozrośnięte szwy czaszkowe, pomóc może mu tylko operacja. Tej polscy lekarze nie chcą się podjąć, a na zabieg w USA jego mamy nie stać.

Obrońcy Ryszarda Krauzego nie wykluczają wniosku do prokuratury o umorzenie postępowania przeciw niemu. Jeden z jego adwokatów, mec. Krzysztof Bachmiński, zapewnia, że Krauze "jak najszybciej stawi się w prokuraturze".

Osama bin Laden wypowiada wojnę prezydentowi Pakistanu Pervezowi Musharrafowi za zabicie radykalnego duchownego z Islamabadu Abdula Rashida Ghaziego. Tymczasem zastępca przywódcy Al Kaidy, Ajman al-Zawahiri, tradycyjnie wieszczy Amerykanom klęskę w Iraku i Afganistanie.

- Nie poczuwam się do popełnienia zarzucanych mi przestępstw - pisze Ryszard Krauze w złożonym w prokuraturze oświadczeniu. Biznesmen zapewnia, że wróci do Polski, jak tylko pozwolą mu na to sprawy zawodowe. Prokuratura czeka na jego powrót.

Ciało poszukiwanego od środy 36-letniego listonosza z Krotoszyna (Wielkopolskie) odnaleziono w lesie, wiszące na jednym z drzew. Nie wiadomo czy popełnił samobójstwo czy ktoś go zamordował.

Chęć Radosława Sikorskiego zaopiekowania się generałem Markiem Dukaczewskim jest powszechnie znana - stwierdził minister obrony Aleksander Szczygło, kontynuując zarzuty PiS wobec byłego szefa MON Radosława Sikorskiego.

Prokuratura może do wyborów wstrzymać śledztwo w sprawie wyłudzeń finansowych działaczy Platformy. Zbigniewa Ziobrę poprosił o to Ludwik Dorn i - jak mówił marszałek Sejmu - nie jest to wykluczone. O zmasowanej akcji przeciw współpracownikom PO napisała dziś "Gazeta Wyborcza".

Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił pozew obywatelki Niemiec Agnes Trawny, która domagała się 2,5 mln złotych odszkodowania za pozostawioną na Mazurach nieruchomość. LPR się cieszy, ale zauważa dwuznaczność wyroku: "jest korzystny, ale otwiera pewien precedens" - zauważa poseł Ligi Janusz Dobrosz.

Na krakowskiej liście Platformy do Sejmu zabraknie rekomendowanej wcześniej przez Jana Rokitę Liliany Sonik - informuje "Wprost". Taką decyzję podjął zarząd Platformy. Zabraknie na niej też jednak gorącego krytyka Rokity.

- To brudna walka polityczna - tak spot wyborczy PO, w którym pojawia się o. Tadeusz Rydzyk, nazywa szefowa KRRiT i - na antenie Radia Maryja - dodaje: Mam nadzieję, że to zaszkodzi Platformie.

Po wyborach Rokita mógłby być wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - mówi sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Skazany za udział w tzw. przecieku starachowickim były poseł SLD Henryk Długosz wyszedł na wolność. Przed bramą więzienia długo i chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mówił o swoich planach, Millerze i Olejniczaku.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski miał wygłosić w Berlinie laudację na cześć byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, w związku z wręczeniem mu "Nagrody Kwadrygi". Zrezygnował, nie uzasadniając zmiany decyzji.

Od zbesztania ministrów rozpoczął pierwsze posiedzenie swojego gabinetu nowy premier Rosji Wiktor Zubkow.

Brytyjski dziennikarz David Yallop w swojej nowej książce zarzuca papieżowi Janowi Pawłowi II "tuszującą postawę wobec molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych". To może opóźnić jego wyniesienie na ołtarze - pisze hiszpański dziennik "El Pais".

- To odrażające, że Leszek Miller dopisał się do towarzystwa Andrzeja Leppera i Zygmunta Wrzodaka. Ciekawe, kiedy zostanie zaproszony do Radia Maryja - tak szef SLD Wojciech Olejniczak zareagował na start byłego premiera z listy Samoobrony.

W malutkim, siedmiotysięcznym miasteczku Nova Siri na południu Włoch, aż 15 ulic będzie nosiło imię zmarłego w tym miesiącu Luciano Pavarottiego.