Najnowsze

Najnowsze

Siekierą zaatakował grupkę dzieci szaleniec w Białej Podlaskiej. Uratował je młody mieszkaniec miasta.

Niemcy mają Knuta, a Amerykanie - małą pandę. Miś ma dopiero dwa miesiące i nie ma jeszcze imienia, za to ma już tysiące fanów w całych Stanach Zjednoczonych.

Gwałtowne burze dotknęły Hiszpanię. W Andaluzji pod wodą znalazło się kilka miejscowości. W okolicach Malagi padał grad wielkości piłek golfowych.

Artur Balazs nie wraca do polityki - informuje "Wprost". Nie doszedł do porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim i nie wystartuje w wyborach z list PiS.

Furorę wśród klientów osiedlowych sklepików robią powstające w domowych kuchniach według tradycyjnych receptur babcine wypieki. Zęby ostrzą sobie na nie nie tylko kupujący, ale też sanepid i skarbówka, które chcą ścigać i surowo karać emerytki - pisze "Dziennik Łódzki".

Rozpędzony ford potrącił idącą skrajem drogi kobietę z dwójką dzieci. Do wypadku doszło w Nowej Woli koło Warszawy. Kobieta zginęła na miejscu, jedno z dzieci zmarło w drodze do szpitala. Drugiemu dziecku nic się stało.

- To skandal i wywołanie kolejnego sporu z Europą – zgodnie komentują odmowę wpuszczenia obserwatorów OBWE na wybory Bronisław Komorowski (PO) i Ryszard Kalisz (SLD). – Reakcja rządu jest prawidłowa – nie zgadza się Zbigniew Girzyński (PiS).

Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 2 w pobliżu Świecka (Lubuskie). Około 11 km od tego przejścia granicznego doszło do karambolu z udziałem czterech samochodów.

"Dzięki decyzji pana premiera" - te słowa padły siedmiokrotnie podczas uroczystego przyznania policjantom podwyżek. Szef MSWiA Władysław Stasiak nie pozostawił wątpliwości, komu funkcjonariusze zawdzięczają dodatkowe 500 złotych.

Rodzice 3-letniego chłopca z Koszalina walczyli o nadanie synowi imienia Dąb. Sąd nie chciał się zgodzić na oryginalny pomysł.

"Moskwa widzi zagrożenie w ulokowaniu elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej i szykuje się na nią odpowiedź" - oświadczył Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji.

Al-Kaida przyznała się do samobójczego zamachu w Algierii. W wybuchu samochodu-pułapki rany odniosło dziewięc osób, w tym trzech Europejczyków. Zamach to najprawdopodobniej element "oczyszczania" z cudzoziemców państw północnej Afryki.

"Nie pozwólcie Polakom zapomnieć, że jesteście gwarantami ich wolności" - napisała międzynarodowa organizacja wolności prasy "Reporterzy bez Granic" w liście skierowanym do polskich dziennikarzy. Opublikował go miesięcznik "Press"

Robert Kwiatkowski ma szanse wystartować do Sejmu z list Lewicy i Demokratów - podaje tygodnik "Wprost". Kwiatkowski, były prezes TVP, podejrzewany był o udział w tzw. "grupie trzymającej władzę".

Światowi liderzy będą rozmawiać o zmianach klimatu. Nowe porozumienie, które zastąpi protokół z Kioto, powinno być mniej rygorystyczne. A i tak najwięksi "truciciele" - USA i Chiny - mogą go nie zaakceptować.

Już wkrótce ze słynnej amsterdamskiej dzielnicy rozpusty zniknie około 1/3 okien z czerwonymi światłami. Powód - właściciel kilku największych domów publicznych sprzedaje swoje imperium.