Najnowsze

Najnowsze

Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych drugi raz z rzędu towarzyszy impreza Film Od Morza. Wielbiciele kina mogą uczestniczyć w niecodziennych seansach, wzbogaconych o efekty wizualne i dźwiękowe. Mimo zimna, uczestnicy są pełni pozytywnej energii.

Królowa Zofia - żona króla Hiszpanii Juana Carlosa I - odwiedziła w madryckim zoo prezenty od chińskich władz: misie pandy. Prezent został przekazany niedawno, jako wyraz przyjaźni między oboma krajami. Misie, być może uradowane wizytą, zajadają ze smakiem bambusowe pędy.

Władze Nowego Jorku nie zgodziły się na wizytę prezydenta Iranu w Strefie Zero - miejscu gdzie stały zburzone w ataku Al-Kaidy wieże WTC. Jak tłumaczą - powodem są względy bezpieczeństwa.

Nieoznakowany policyjny samochód jadący autostradą A2, który przewoził zatrzymanego 33-latka, uderzył w nocy ciężarówkę, potem w barierki i zaczął się palić.

Pod koniec sierpnia policja dostała polecenie z warszawskiej prokuratury okręgowej, by w trybie pilnym przesłuchać do końca września ponad 200 osób związanych z PO - pisze "Gazeta Wyborcza".

Janusz Świtaj nie zaprzestał walki o prawo do eutanazji. Sąd Okręgowy w Warszawie jego oddalił wniosek o zaprzestanie terapii utrzymującej go przy życiu. Sparaliżowany 33-latek będzie się odwoływał - donosi "Dziennik".

- Zrobiłem ten film, aby rozpocząć ważną dyskusję – mówił po środowym pokazie filmu „Korowód” Jerzy Stuhr. Jeden z bohaterów filmu to były współpracownik SB, dziś ponoszący karę za czyny z czasów PRL.

W komendzie policji przy ul. Wilczej w Warszawie, w czterech pokojach codziennie przesłuchuje się od kilku do kilkunastu młodych osób związanych z PO - informuje "Gazeta Wyborcza".

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał Izrael do ponownego rozważenia jego środowej decyzji o uznaniu Strefy Gazy za "wrogą jednostkę" państwową. W swym oświadczeniu przypomniał też cierpienia ludności cywilnej tego obszaru.

Janusz Świtaj, sparaliżowany 33-latek, otrzymał pismo z Sądu Okręgowego w Warszawie, który na niejawnym posiedzeniu oddalił jego wniosek o zaprzestanie uporczywej terapii utrzymującej go przy życiu - informuje "Dziennik".

Gorączkowa atmosfera w MSZ. Już niedługo wybory. Każdy, kto ma wpływy u obecnych władz, stara się o atrakcyjną placówkę za granicą. Po wyborach może być już za późno - pisze "Dziennik".

Ponad pół miliona osób, które mieszkają w Warszawie, nie jest w stolicy zameldowanych. Płacą podatek dochodowy w innych miastach. Budżet stolicy nic z tego nie ma. Władze miasta mówią: dosyć. Urzędnicy zastanawiają się, jak zmusić ludzi do zameldowania się - pisze "Dziennik".

Golas skaczący po scenie. Ludzkie embriony w słoikach. Bełkotliwe książki, których nikt nie rozumie i filmy, których nikt nie ogląda - tak rysuje się "nowoczesna" polska kultura. Co więcej, na kontakt z tym koszmarem narażeni są coraz młodsi odbiorcy - alarmuje "Fakt".

Jazda rowerem z prędkością prawie 211 kilometrów na godzinę i do tego po śniegu? Niemożliwe? A jednak. Takiego właśnie wyczynu dokonał w Chile Markus Stoeckl. Chciał pobić światowy rekord i zrealizował swoje marzenie.

Właściciele firm mają nadzieję, że stworzony po październikowych wyborach nowy rząd ułatwi im prowadzenie działalności - pisze "Rzeczpospolita".

IPN obawia się, że jeśli Rosjanie nie otworzą swoich archiwów, to śledztwo katyńskie utknie w martwym punkcie - informuje "Nasz Dziennik".

Uczelnie z Anglii, Francji, USA, Belgii i Danii rywalizują o naszych najlepszych licealistów. Dają im stypendia naukowe i socjalne. Obiecują dobrą pracę. Olimpijczycy i zwycięzcy międzynarodowych konkursów zamiast błyszczeć w polskich uczelniach, jadą za granicę – czytamy w "Gazecie Krakowskiej".