Najnowsze

Najnowsze

Listę cudów Polski otwiera Kopalnia Soli w Wieliczce. Wielką przegraną plebiscytu okazała się Warszawa. Choć reprezentowały ją cztery obiekty, to żaden z nich nie dostał się nawet do pierwszej piętnastki.

Trwa zażarta walka obecnego szefa MON Aleksandra Szczygły z jego poprzednikiem - Radosławem Sikorskim. Pierwszy oskarża: Sikorski protegował gen. Marka Dukaczewskiego. Drugi chce wysłać swojego następcę do Irkucka.

Śledztwo w sprawie nadużyć pełnomocnika finansowego sztabu wyborczego PO trwa już dziewięć miesięcy i ostatnio nabrało przyspieszenia. Po zarzutach ministra Ziobry o manipulację "Gazeta Wyborcza" wylicza "dziwną zbieżność dat".

Wbrew zapowiedziom na antenie Radia Maryja pojawiła się wyborcza agitacja. O. Stanisław Kuczek, redemptorysta z Torunia, w kazaniu transmitowanym na antenie radia wskazał PiS - donosi "Gazeta Wyborcza".

18 września w Nowym Jorku odbyła się premiera pierwszego amerykańskiego filmu z Alicją Bachledą-Curuś. Dramat "Trade" ("Handel") może uchylić polskiej aktorce drzwi do hollywoodzkiej kariery.

Maciej Płażyński, wicemarszałek Senatu popierany przez PiS, rozważa kandydowanie do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Po co schody i chodniki, jeśli tę samą trasę można przebyć szybciej, skacząc między dachami i z ulicznych słupów? Zapaleńcy z Francji uprawiający tzw. parkour, czyli poruszanie się w jak najefektowniejszy sposób, w ten sposób chcą pokonać trasę Paryż-Dakar.

Mamy wątpliwości, na kogo głosować. Ja tylko powiem: mam głosować na PiS, jedynie ma szanse coś zrobić dla Polski - mówił wczoraj rano w kazaniu o. Stanisław Kuczek, redemptorysta z Torunia, o czym pisze "Gazeta Wyborcza".

Zyta Gilowska już na starcie kampanii wyborczej odbiera punkty PiS. W Poznaniu chwaliła się, że popierała rozbudowę campusu uniwresyteckiego - choć w Sejmie głosowała inaczej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Po raz pierwszy w ciągu ostatnich lat więcej Polaków opowiada się przeciwko niż za karą śmierci - wynika z sondażu GfK Polonia zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej".

Najpierw eksplozja, potem morze ognia. W Deerfild Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych w jednym z budynków wybuchły najprawdopodobniej zbiorniki z gazem.

"Zadzwonił do mnie polityk, który należy do władz PiS. Powiedział, że znamy się wiele lat i krzywdy mi nie zrobi". Po tym wstępie powiedział wprost, że jeśli przejdę do PiS, będę mógł wystartować z drugiego miejsca na liście tej partii – opowiada "Życiu Warszawy" Arnold Masin, poseł LPR i wiceminister sportu w czasach, gdy Liga była koalicjantem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Nelly Rokita ma kandydować do Sejmu z drugiego miejsca warszawskiej listy PiS - donosi "Rzeczpospolita". Sama zainteresowana zastrzega, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Po raz pierwszy w ciągu ostatnich lat więcej jest przeciwników kary śmierci niż zwolenników. Przeciw jej przywróceniu jest ponad połowa Polaków - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

"Gazeta Prawna" Spada eksport polskich leków do RosjiPiątek, 21 września 2007 Prawie o 30 procent spadły przychody krajowych zakładów farmaceutycznych ze sprzedaży na rynek rosyjski w pierwszym półroczu 2007 roku - pisze "Gazeta Prawna".

Aż 22 światowe premiery utworów, kompozycje zamówione u najlepszych artystów, 30 imprez towarzyszących. Rusza festiwal Warszawska Jesień, jeden z najważniejszych festiwali muzyki współczesnej w naszej części Europy.