Najnowsze

Najnowsze

Pan Jerzy z miejscowości Łask na Podkarpaciu od sześciu lat nie widzi. Nie przeszkadza mu to jednak w poświęcaniu się swojej pasji, czyli strzelaniu.

- Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła rejestrację komitetów wyborczych - poinformował przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz. Do PKW wpłynęło 57 zgłoszeń, komisja zarejestrowała 52 z nich.

Siedemnastoosobowa rodzina z Parszczyc mieszka na 30 metrach. Znalazł się ktoś, kto chce pomóc i wybudować jej wymarzony dom. Na przeszkodzie stanęli jednak urzędnicy.

- Nie odważyłbym się powiedzieć, że bycie za karą śmierci jest niezgodne z nauczaniem Kościoła - mówi w TVN24 ks. Piotr Mazurkiewicz. Zdaniem teologów, zwolennicy najwyższego wymiaru kary nie grzeszą.

Francuska prokuratura wszczęła śledztwo ws. mieszkania prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - podaje "Forbes" na swojej stronie internetowej. Lokal w podparyskiej dzielnicy ówczesny mer miał kupić w cenie co najmniej 300 tysięcy euro niższej niż rynkowa.

- Dla Polski przygotowany jest sojusz PO-LiD. Patrzymy na Warszawę i widzimy, jak to będzie wyglądało - mówił w środę na konwencji wyborczej warszawskiego PiS premier Jarosław Kaczyński.

- Absolutna bzdura – tak Józef Birka, członek rady nadzorczej Polsatu skomentował doniesienia gazety.pl. Portal napisał, powołując się na dziennikarzy „Wydarzeń”, że szefostwo Polsatu odsunęło Tomasza Lisa od kierowania serwisem po rzekomym odnalezieniu nowych materiałów WSI dotyczących właściciela stacji Zygmunta Solorza.

- Histeria z powodu ilości remontów jakie przeprowadzane są w Warszawie jest tak na prawdę wywołana tym, że PiS wciąż nie może pogodzić się z porażką wyborczą w stolicy - mówi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Amerykańsko-rosyjskie konsultacje w sprawie tarczy antyrakietowej nie doprowadziły do zbliżenia stanowisk, twierdzi wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

- Nie uchylę się od ponownego bycia marszałkiem Sejmu, jeśli regulamin Izby pozostanie bez zmian. Lubię rządzić i mieć władzę - powiedział Ludwik Dorn, podsumowując V kadencję Sejmu. - Kończymy ją pracowicie, godnie, z honorem i ponad partyjnymi podziałami - tym słowami zwrócił się z kolei do posłów.

Po zmianie rządu - rewolucja w specsłużbach. Według RMF FM, PO po przejęciu władzy chce powiązać CBA z Ministerstwem Finansów, ABW - z MSWiA, a Agencję Wywiadu oddać pod skrzydła MSZ. Ludzie przyjęci za obecnej władzy mają zostać zweryfikowani.

- Oczywiście, że jestem rozczarowany. Jesteśmy w Europie przeciw karze śmierci - mówi TVN24 Jose Manuel Barroso. Polska zablokowała Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci.

Kierowanie państwem dobrze ocenia co piąty Polak, dobór rządowych kadr - tylko co dziesiąty. Najwyższe noty rząd Jarosława Kaczyńskiego zbiera za dbałość o bezpieczeństwo oraz zwalczanie korupcji - wynika z sondażu CBOS.

Miały być haki, a są kotleciki i klamerki do bielizny - tak o poziomie kampanii wyborczej i groźbach, które kierowała opozycja pod adresem PiS wypowiada się Tadeusz Cymański z PiS. Nelly Rokicie wręczyłby natomiast płytę "Mazowsza".

Czeczenka Kamisa D., której troje dzieci zginęło w Bieszczadach, opuściła już szpital w Ustrzykach Dolnych. Teraz Kamisa razem z mężem i synkiem jedzie do rodziny pod Warszawą.

Dziś miał się zakończyć proces Piotra T. podejrzanego o brutalne morderstwo 11-latka. Zawiedli jednak biegli psychologowie i psychiatrzy, którzy nie pojawili się w sądzie.

Mała orgietka z płynem do czyszczenia ubikacji i odkurzaczem? Za taki wybryk na rok prac społecznych skazany został Australijczyk, który włamał się do domu sąsiadów i urządził perwersyjną zabawę w łazience.

Papież Benedykt XVI konsekwentnie odmawia spotkania z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Powodem mogą być różnice światopoglądowe - donosi "Corriere della Sera".