Najnowsze

Najnowsze

Środa, 2 stycznia 21:00 Armia zawodowa w Polsce do 2010 roku. Ograniczenie poboru w tym roku, a całkowite jego zniesienie w roku następnym. To słowa Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha. Zdaniem gości "Magazynu 24 godziny" Jerzego Szmajdzińskiego i Aleksandra Szczygło to czysto populistyczna, nierealna obietnica.

Resort Sprawiedliwości zażądał szczegółowych informacji o podejrzanych, którzy przebywają w aresztach dłużej niż rok bez aktu oskarżenia - podaje "Rzeczpospolita". Śledczy nie widzą w tym nic dziwnego. Opozycja - wręcz przeciwnie.

Nazywa się Bond - James Bond. I niedługo, po raz 22-gi najsłynniejszy agent Jej Królewskiej Mości rozpocznie swoją kolejną misję. Premiera nowych przygód Jamesa Bonda planowana jest na 7 listopada 2008 roku - a zdjęcia do kolejnego filmu właśnie się rozpoczynają.

Polacy chcą, by ze wzrostu gospodarczego zaczęli korzystać także emeryci. I to właśnie podwyżki dla seniorów mają być dla rządu Donalda Tuska najważniejszym wyzwaniem tego roku - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Dziennika".

"Ewolucja premiera Tuska" - tak nazywa się film zamieszczony na stronie internetowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w którym partia pokazuje, jak szef rządu wycofał się z podpisania Karty Praw Podstawowych. Spotów atakujących PO ma być więcej. Następny pojawi się jeszcze w styczniu - czytamy w "Dzienniku".

Ulatniający się z nieszczelnego pieca grzewczego gaz zabił 12-letnią dziewczynkę. Do tragedii doszło w Rzuchowej pod Tarnowem. Więcej szczęścia mieli mieszkańcy jednej z toruńskich kamienic, którzy zostali ewakuowani po tym, jak w budynku stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Nikomu nic się nie stało.

Według "Rzeczpospolitej", śledczy zbierają szczegółowe informacje o podejrzanych, którzy przebywają w aresztach dłużej niż 12 miesięcy.

W nocy w Krzeszowie w województwie dolnośląskim zapalił się budynek mieszkalny i przylegająca do niego stodoła. Nikt nie został ranny. To już kolejny pożar w tej okolicy w przeciągu ostatnich dni. Mieszkańcy Krzeszowa są przekonani - to sprawka podpalacza.

Pewne małżeństwo z Pensylwanii ma oryginalny sposób świętowania Nowego Roku - już drugą z rzędu noc sylwestrową para spędziła na oddziale położniczym. To się nazywa planowanie rodziny!

Po pięciu latach wreszcie zakończyło się główne śledztwo ws. afery finansowej w wydawnictwie Stella Maris. Obejmujący pięć osób akt oskarżenia w sprawie wydawnictwa archidiecezji gdańskiej trafi do sądu w połowie stycznia.

Uwiódł, a potem pozbawił oszczędności całego życia nawet kilkanaście kobiet - jedną z nich okaleczył. Wysłano za nim już osiem listów gończych. Policja, która poszukuje osiemdziesięcioletniego Eugeniusza Gadomskiego od 10 lat, apeluje o pomoc do wszystkich mogących pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu.

We władzach spółek giełdowych kobiet jest jak na lekarstwo - taki wniosek płynie z przygotowanej przez "Puls Biznesu" analizy składu zarządów firm notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jaki powinien być dla petentów pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kompetentny i miły - wynika z pilnie strzeżonej instrukcji, do której dotarła "Gazeta Krakowska".

Adwokaci lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, podejrzanego w tzw. seksaferze domagają się uchylenia środków zapobiegawczych - 30 tys. zł kaucji i dozoru policyjnego. Łódzki sąd rejonowy w środę rozpozna zażalenie obrony byłego wicepremiera.

- Obydwie nominacje ambasadorskie są fatalne i trzeba je powstrzymać - zgodnie twierdzili w Magazynie 24 Godziny poseł Stefan Niesiołowski z PO i posłanka LiD Jolanta Szymanek-Deresz. Odnieśli się w ten sposób do nominowanych przez prezydenta na ambasadorów Andrzeja Sadosia i Jerzego Achmatowicza.

- W ubiegłym roku doszło do przekroczenia ważnego progu, jakim było odejście lekarzy od łóżek pacjentów, w tym roku może się to powtarzać - powiedział w Magazynie 24 godziny były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Natomiast zdaniem obecnego wiceszefa resortu Andrzeja Włodarczyka, ważniejsza od zarobków lekarzy jest reforma służby zdrowia.

Prezydent oskarża swojego konkurenta o rozpętanie "kampanii ludobójstwa", ten zapowiada, że nie wycofa oskarżeń pod adresem władz o wyborcze fałszerstwa, a świat apeluje o spokój - tak wyglądał kolejny dzień w Kenii, która od kilku dni jest sceną krwawych etnicznych porachunków. Czy Kenii grozi "rwandyzacja"?