Najnowsze

Najnowsze

Wyglądają strasznie, ale zamiast budzić grozę wywołują uśmiech u tych, których odwiedzają. Młodzi Bawarczycy z pomalowanymi twarzami, przebrani w owcze skóry, jak co roku w Wigilię próbowali odstraszyć zimową aurę, celebrując święto Buttmandl.

Według prezydenta Lecha Kaczyńskiego ubiegły rok upłynął pod znakiem polskich sukcesów w polityce zagranicznej. W wywiadzie, udzielonym Programowi Pierwszemu Polskiego Radia, prezydent podkreślił też, że był to rok wysokiego wzrostu gospodarczego i gwałtownego spadku bezrobocia.

W kościołach na całym świecie można podziwiać piękne, bożonarodzeniowe szopki. Nic jednak nie przebije pewnej litewskiej stajenki, wyrzeźbionej... z ementalera.

W tym roku Mikołaj zmienił trasę swojego przelotu... Ale amerykański satelita szpiegowski i tak namierzył Świętego. Wojskowi śledzili każdy, nawet najdrobniejszy ruch Brodacza.

W Cieśninie Koreańskiej zatoną statek przewożący chemikalia. Służby ratownicze wyłowiły jednego rozbitka, trwają poszukiwania 14 marynarzy. Akcję ratowniczą utrudnia fatalna pogoda.

Tysiące pielgrzymów zgromadziło się przed Bazyliką Narodzenia w Betlejem. Wśród nich byli nie tylko chrześcijanie, ale i wyznawcy islamu. Władze Autonomii Palestyńskiej, na której terytorium leży Betlejem dołożyły starań, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

O przekraczaniu granic – tych między państwami i tych między Niebem a Ziemią - mówił prymas Polski kard. Józef Glemp podczas pasterki w warszawskim kościele św. Marii Magdaleny. W parafii św. Szczepana w Raszynie abp Kazimierz Nycz pytał o to, czy patrząc na betlejemski żłóbek, cenimy wartość życia.

Pasterkę w Katedrze Polowej w Warszawie poprzedził w nocy z poniedziałku na wtorek telemost z żołnierzami z polskich kontyngentów wojskowych. Nawiązano połączenia z Afganistanem, Syrią, Libanem, Bośnią i Hercegowiną, Kosowem, Macedonią oraz Irakiem.

- Ludzkość czeka na Boga, a kiedy przychodzi, nie ma dla niego miejsca - mówił Benedykt XVI w homilii w bazylice świętego Piotra. W watykańskiej pasterce wzięło udział kilka tysięcy osób.

Prokuratorzy w położonej we wschodnich Niemczech Saksonii-Anhalt prowadzą śledztwo przeciwko osobom podejrzanym o uprawianie dziecięcej pornografii.

Święty Mikołaj został ostrzelany przez dilerów narkotyków. Kiedy aktor przebrany za Mikołaja leciał wynajętym helikopterem na dziecięce przyjęcie w Rio de Janeiro, niespodziewanie gangsterzy otworzyli ogień w kierunku jego maszyny. Prawdopodobnie wzięli ją za helikopter policji.

Do kraju wróciła ostatnia grupa Polaków, którzy przez kilkanaście godzin koczowali na lotnisku Heathrow w Londynie. Choć zmęczeni, są szczęśliwi, że udało im się wrócić do domu na święta.

W wieku 82 lat zmarł legendarny pianista jazzowy Oscar Peterson, który przez wiele dziesięcioleci zadziwiał świat swoją wirtuozerską grą.

Muzyka z "Polskich dróg", kultowe teksty z "Misia", czy z "Czterdziestolatka" - to tylko niektóre elementy polskich filmów, które znalazły się w drugiej dwudziestce listy "66 niezapomnianych scen filmowych".

Jak wygląda praca Świętego Mikołaja? Kto zawiesza dekoracje na wieżowcach? Jak powstają unikatowe bombki? Kim są ludzie, dzięki którym święta mają szczególny charakter? Oto trzy niecodzienne historie ukazujące kulisy Świąt.

Ciężkie jest życie prezentera telewizyjnego. Przekonał się o tym dziennikarz jednej z amerykańskich stacji. W trakcie trwania programu na żywo do studia wjechał... samochód.

Cztery dziewczynki w wieku od roku do siedmiu lat zaginęły w rezultacie pożaru w chińskiej restauracji w holenderskim mieście Middelburg.

Składając rodakom życzenia w wieczór wigilijny, prymas Polski kardynał Józef Glemp zaapelował o umacnianie jedności wśród Polaków, zarówno tych w kraju, jak i tych, którzy wyemigrowali z ojczyzny za pracą.

Jak Anita Werner szykuje się do wejścia na antenę? I co robi Jarosław Kuźniar podczas przerwy reklamowej? Widzowie TVN24 mogą nareszcie zobaczyć pracę stacji od kuchni.