Najnowsze

Najnowsze

Tureckie lotnictwo w środę rano kolejny raz zbombardowało pozycje bojowników kurdyjskich (peszmergów) w północnej części Iraku, w pobliżu granicy z Turcją - poinformował przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu.

- Odnosi się wrażenie, jak gdyby Europa, reprezentowana przez pewną wpływową część polityków, bała się Jezusa i Jego Ewangelii - to komentarz rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie do Traktatu Reformującego UE.

W Polsce zakaz handlu w święta, a w Australii – oficjalne rozpoczęcie sezonu wyprzedaży. Tysiące głodnych okazji konsumentów szturmowało w drugi dzień świąt sklepy w Sydney.

Ten sport wymaga wielu wyrzeczeń i lat ciężkiej pracy. Aby osiągnąć mistrzostwo w gimnastyce artystycznej trzeba zacząć już od dziecka. W Mongolii dyscyplina ta jest uprawiana już od setek lat i cieszy się niesłabnącą popularnością.

12-letnia dziewczynka przeżyła katastrofę awionetki. Panamskie służby ratunkowe odnalazły wrak maszyny, która rozbiła się w górach. W wypadku zginęły trzy inne osoby.

W Tajlandii i innych krajach Azji nawiedzonych trzy lata temu przez tragiczne tsunami oddawany jest hołd ofiarom kataklizmu. W wyniku silnego trzęsienia ziemi w pobliżu Sumatry oraz wywołanych przez nie ogromnych fal, śmierć poniosło co najmniej 230 tysięcy osób.

Na przedmieściach Tureckiego Stambułu eksplodował niewielki ładunek wybuchowy. Świadkowie mówią o olbrzymim huku i panice przechodniów. Na szczęście jednak nikt nie zginął.

W Pietropawłowsku Kamczackim, największym mieście na wschodzie Rosji, brakuje benzyny. I chociaż paliwo jest tam najdroższe w historii, to kierowcy - w obawie przed kolejnymi podwyżkami cen - godzinami stoją w kolejkach, byleby tylko dostać się do dystrybutora.

Jedni z grzechami walczą dzięki silnej woli, inni za pomocą ... drewnianego kija. I chociaż rozbijanie "Piniaty" czyli wypchanej słodyczami kolorowej kukły, kojarzy się dziś bardziej z amerykańskimi "garden party" dla dzieci, to dla Meksykanów jest wciąż jednym z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia.

Wtorek, 25 grudnia 21:00- Niemcy powinny jednoznacznie rozwiązać problem niemieckich roszczeń względem Polski – uważa prof. Władysław Bartoszewski, który był gościem świątecznego wydania "Magazynu 24 godziny”. Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych musimy w stosunkach z Niemcami doprowadzić do podpisania dokumentu, który stwierdzałby, że strona niemiecka bierze na siebie wszelkie ewentualne roszczenia.

- W stosunkach z Niemcami powinniśmy doprowadzić do podpisania dokumentu, który by stwierdzał, że strona niemiecka bierze na siebie wszelkie ewentualne roszczenia względem Polski - uważa prof. Władysław Bartoszewski, który był gościem świątecznego wydania "Magazynu 24 godziny" w TVN24.

Setki buddyjskich mnichów oraz zakonnic przemaszerowało we wtorek ulicami stolicy Kambodży, aby wyrazić swoje poparcie dla działającego pod egidą ONZ trybunału ds. zbrodni popełnionych przez Czerwonych Khmerów.

Mieszkają w ruinach opuszczonej fabryki, dzielą się wszystkim. Przeżyli tam najwspanialsze chwile w życiu i mimo trudnych warunków bytowych, czują się szczęśliwi i wolni.

Cztery osoby, w tym dziecko, zostały poparzone w wyniku pożaru mieszkania przy ul. Opaczewskiej na warszawskiej Ochocie. Rodzina, ratując się przed ogniem, skakała z czwartego piętra na dopiero rozstawianą specjalną poduszkę. W całym kraju dochodzi w te święta do rekordowej liczby pożarów.

Amerykański system obrony przeciwrakietowej nie jest wymierzony przeciwko "hipotetycznym zagrożeniom" ze strony Iranu, lecz Rosji - powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w wywiadzie dla środowego wydania dziennika "Wriemia Nowostiej".

Przywódca Kuby Fidel Castro czuje się na tyle dobrze, że będzie mógł wystartować w wyborach parlamentarnych w styczniu 2008 roku - oświadczył jego młodszy o pięć lat brat Raul.

Dzieci czekające na białe święta w hospicjum w Wetherby w Zachodnim Yorkshire w Anglii mogły w Wigilię cieszyć się śniegiem. 10 ton puchu za ponad 1,4 tys. funtów kupił na aukcji charytatywnej biznesmen Chris Hopkins.

„Niepokalane poczęcie – symbol naiwnej wiary tych, którzy nie wiedzą nawet, jak się robi dzieci. Można było w to wierzyć dwa tysiące lat temu, ale przecież nie teraz…”