Najnowsze

Najnowsze

Paweł Bujalski, były zastępca burmistrza gminy Centrum, oraz 17 innych osób związanych z dawnym warszawskim samorządem, odpowiedzą za korupcję w sprawie tzw. układu warszawskiego - donosi „Wprost”.

25 latek skazany za kradzieże razem z innymi więźniami porządkował okolicę katedry w Elblągu. Strażnikom nie udało się go upilnować. Zbiega poszukuje policja.

Amerykańska armia nie może się doszukać wojskowego sprzętu o wartości prawie 3 mld dolarów, w tym 190 tys. karabinów AK-47 i pistoletów. Sprzęt został przekazany irackim służbom bezpieczeństwa i armii - dowiedziała się BBC.

Nieznani sprawcy zniszczyli częstochowski kirkut przy ul. Złotej. Około stu pionowych płyt nagrobnych - macew - zostało pokrytych obraźliwymi napisami i symbolami.

W Jerychu, na Zachodnim Brzegu, doszło do spotkania izraelskiego premiera Ehuda Olmerta z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem. Obaj wyrazili nadzieję na szybkie rozpoczęcie rozmów w sprawie utworzenia państwa palestyńskiego.

- Nie zamierzam wrócić do Samoobrony - poseł Tadeusz Dębicki dementuje informacje, które podał PAP powołując się na dwóch członków kierownictwa tej partii.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie potępiła skazanie w Polsce dziennikarza za zniesławienie sędziego i wezwała Polskę do usunięcia z kodeksu karnego zniesławienia i obrazy w przypadku mediów.

Zapisanych na zabiegi odsyłają z kwitkiem wręczając do ręki wizytówkę prywatnego gabinetu - takie praktyki zarzucają pacjenci lekarzom radomskiego szpitala. Mówią "dosyć" i żądają przerwania strajku służby zdrowia.

Konkurs na projekt architektoniczny Stadionu Narodowego zostanie unieważniony - zapowiedziała minister sportu Elżbieta Jakubiak. Decyzja ta ma paradoksalnie przyspieszyć budowę obiektu, który powinien zastąpić Stadion X-lecia PRL.

Kilkuminutową wspinaczką na sam szczyt masztu żaglowca "Dar Młodzieży" uwieńczył regaty "Tall Ship Races" prezydent Szczecina. Do portu w ramach imprezy dotarło niemal sto największych na świecie żaglowców.

"Bracia Kaczyńscy wzbudzają w Niemcach odrazę podobną do tej, jaką wywołuje u nich prezydent USA George W. Bush" - napisał niemiecki dziennik "Der Tagesspiegel".

Andrzej Lepper twierdzi, że ma taśmy z kompromitującymi premiera nagraniami. - Otrzymujemy też bardzo wiele informacji, które świadczą o nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem PiS - powiedział w TVN24 Grzegorz Skwierczyński.

Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który wczoraj rozbił rządowy samochód na Helu, był pijany.

Prowadząca w kierunku przejścia granicznego w Świecku trasa Poznań-Pniewy była przez dwie godziny zablokowana. Opel astra zderzył się tam z ciężarówką, dwie osoby są ranne.