Najnowsze

Najnowsze

Platforma Obywatelska ustępuje w sprawie zmian w ustawie medialnej. Jest gotowa zrezygnować z pomysłu, by minister skarbu samodzielnie mógł powoływać prezesów publicznego radia i telewizji - informuje "Gazeta Wyborcza".

Katastrofa samolotu CASA, który rozbił się w okolicach Mirosławca to trzeci w ciągu ostatnich dziesięcioleci poważny wypadek transportowców polskiego lotnictwa wojskowego. W latach 70-tych dwukrotnie rozbijały się wojskowe Antonowy.

Wtorek, 23 stycznia 21:00- Za bardzo wykorzystywaliśmy te samoloty. Miały służyć do transportu towarów i ludzi na niewielkich odległościach. Tymczasem woziły ładunki do odległych baz - tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Wojciech Łuczak, wydawca miesięcznika "Raport".

Niemal połowa Polaków popiera decyzję Donalda Tuska o pozostawieniu Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa CBA – wynika z najnowszego sondażu „Rzeczpospolitej”.

Kolejna, po Alicji Tysiąc, kobieta skarży Polskę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Sprawa jest precedensowa, bo jeszcze nie zakończył jej procedować Sąd Najwyższy w Warszawie - pisze "Nasz Dziennik".

Grupa posłów chce utworzyć narodową agencję kosmiczną, a następnie wysłać w kosmos rakietę i pierwszego polskiego satelitę - zapowiada "Metro".

- Za bardzo wykorzystywaliśmy te samoloty. Miały służyć do transportu towarów i ludzi na niewielkich odległościach. Tymczasem woziły ładunki do odległych baz - tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Wojciech Łuczak, wydawca miesięcznika "Raport".

- To był makabryczny widok – relacjonuje portalowi tvn24.pl nadkom. Artur Marczuk z lubartowskiej policji. Funkcjonariusze w jednym z domów w Leszkowicach k. Lubartowa znaleźli bezgłowe i przepołowione zwłoki. Zatrzymano trzech podejrzanych.

- Konsekwencje powołania szefów ABW i SWW z naruszeniem przepisów mogą być bolesne. Premier ma szansę stanąć przed Trybunałem Stanu – stwierdził w „Kropce nad I” Aleksander Szczygło (PiS). – Służby mają się zajmować bezpieczeństwem, nie angażować politycznie. Premier musiał powołać nowych szefów – tłumaczył Zbigniew Chlebowski (PO).

Samolot C-295M to najmłodsze dziecko hiszpańskiej firmy CASA, producenta z długą tradycją budowy lekkich i średnich samolotów transportowych. Maszynę tego typu wykorzystano m.in. do przewiezienia polskich turystów rannych w wypadku autobusowym w Egipcie w październiku 2003 roku oraz ofiar wypadku polskiego autokaru w Grenoble.

Przywódca kenijskiej opozycji Raila Odinga zadeklarował w środę, że jest gotów na porozumienie z prezydentem Mwai Kibakim. Warunek? Zmiana ustroju państwa i teka premiera dla Odingi.

Rozpadła się koalicja olsztyńskiej Platformy Obywatelskiej z klubem prezydenta Czesława Jerzego Małkowskiego "Po prostu Olsztyn". Działacze PO domagają się, by Małkowski natychmiast ustąpił ze stanowiska. Tymczasem ten - po upublicznieniu oskarżeń o gwałt - kilka godzin wcześniej zapowiedział, że wybiera się na urlop.

Kryzys polityczny we Włoszech. Centrolewicowy rząd Romano Prodiego w środowym głosowaniu w Izbie Deputowanych uzyskał wotum zaufania, ale już w czwartek czeka go taka sama próba w Senacie. A tam większości nie ma.

Nawet 15 miliardów dolarów mogą dostać czeskie związki wyznaniowe w ramach rekompensaty za zagrabione przez komunistów w 1949 r. mienie - zakłada projekt ustawy przyjęty przez rząd w Pradze. Jednocześnie w ciągu 20 lat państwo całkowicie wycofa się z finansowania Kościołów i związków wyznaniowych.

Dwaj bezdomni chcą opowiedzieć historię... dwóch bezdomnych, zaszczutych i pobitych przez ulicznych chuliganów. Ta historia zdarzyła się naprawdę, a finał znalazła na sali sądowej. Teraz stała się scenariuszem filmu, którzy bezdomni kręcą o bezdomnych.

Recepta na wyborczy sukces w Rosji jest prosta - wystarczy być protegowanym Władimira Putina. Wyznaczony przez niego kandydat na prezydenta Dmitrij Miedwiediew, ma już w sondażach ponad 80 proc. poparcia.