Najnowsze

Najnowsze

Zdeklasowany w Nevadzie, triumfuje w Karolinie. Senator John McCain wygrał republikańskie prawybory w Karolinie Południowej. Zwycięzca głosowania w Nevadzie, Mit Romney, tutaj poza prawyborczym podium.

Adwokaci byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka podejrzewają, że prokuratorzy, którzy wydali w zeszłym roku nakaz zatrzymania ministra, nie mieli do tego uprawnień - informuje "Rzeczpospolita". Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnia: decyzje były prawomocne.

Jest wielka wygrana w Dużym Lotku! Jedna osoba skreśliła prawidłowo sześć liczb i wygrała 17 milionów 17 tysięcy 899 złotych i 80 groszy. To równowartość ponad 4,6 mln euro lub 6,8 mln dolarów.

Zamieszki na ulicach Stambułu. Pokojowa manifestacja w dniu pierwszej rocznicy śmierci dziennikarza Hranta Dinka, zastrzelonego przed redakcją swojego tygodnika, zamieniła się w walki z policją. Nie ma żadnych informacji o ofiarach.

"Żądamy prawa do noszenia turbanów we Francji" - z takimi transparentami wyszło na ulice Delhi setki Indusów. Protestem chcą zwrócić uwagę na problem przed zbliżającą się wizytą prezydenta Francji Nicolasa Sarkozego.

- PiS usiłuje bić nas po głowie, bo liczy, że na fali atakowania Platformy wróci do władzy. Dzięki nagraniom zobaczyliśmy, jak małostkowy może być prezydent - tak Stefan Niesiołowski z PO skomentował przebieg posiedzenia Rady Gabinetowej. Posłowie opozycji kontratakowali: - Platforma umie tylko posługiwać się sloganami.

Emocje i pośpiech zamiast merytorycznej dyskusji - tak wyglądało posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie sytuacji w służbie zdrowia, które prezydent Lech Kaczyński zwołał w ostatni poniedziałek. Kancelaria Premiera ujawniła dzisiaj pełny stenogram obrad Rady i jej zapis dźwiękowy.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Janusza Palikota złożył w lubelskiej prokuraturze mecenas Roman Giertych - dowiedział się tvn24.pl. Jako adwokat reprezentuje byłą żonę polityka Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Lech Kaczyński przybył w sobotę wieczorem do stolicy Gruzji Tbilisi, gdzie w niedzielę rano weźmie udział w inauguracji kolejnej kadencji prezydentury Micheila Saakaszwilego.

Jej muzyki nie da się zamknąć w jednym słowie. Bowiem twórczość tej artystki wymyka się prostym kategoriom i schematom. Clara Hill, najbardziej ceniona przez miłośników nu-jazzu i nowoczesnego soulu, wystąpi w niedzielę wieczorem na koncercie w warszawskiej Fabryce Trzciny.

Jeszcze nie w Polsce, ale w Kopenhadze, niewidomi mogą zakosztować prawdziwego smaku dziesiątej muzy. Tam bowiem otwarto kino przystosowane specjalnie dla niewidomych i niedowidzących.

W Pakistanie zatrzymano nastolatka, który utrzymuje, że miał zabić byłą premier Benazir Bhutto, gdyby nie udało się to wcześniej innym. Niedoszły zamachowiec to 15-letni chłopak.

Hiszpan Adolfo Nicolas został w Rzymie wybrany nowym zwierzchnikiem zakonu Jezuitów. Generał Towarzystwa Jezusowego zwany jest "Czarnym Papieżem" ze względu na kolor szat liturgicznych. Wybór poprzedziła uroczysta Eucharystia.

Ponad 300 ton pasz zapaliło się w sobotę późnym popołudniem w Brzesku w województwie małopolskim. Po kilku godzinach strażakom udało się opanować sytuację - poinformował rzecznik małopolskiej Straży Pożarnej Andrzej Siekanka.

Chwila nieuwagi funkcjonariuszy wystarczyła, by 25-letni mężczyzna podejrzany o pobicie uciekł ze szczecińskiej prokuratury. Mężczyzna wyskoczył przez uchylone okno na parterze i zbiegł.

Do trzech miesięcy więzienia grozi trzem pasażerom włoskiego samolotu za to, że przed startem nie wyłączyli na pokładzie swoich telefonów komórkowych. Aparaty wywołały zakłócenia i uniemożliwiły odlot. Ostatecznie doprowadziło to do poważnego opóźnienia.

Sobota, 19 stycznia 21:00Upublicznienie całości stenogramów z Rady Gabinetowej wzbudziło gorącą dyskusję. Na nowo powrócił temat konfliktu prezydent-premier. Według Stefana Niesiołowskiego, który był gościem Magazynu 24 godziny, spotkań Tusk Kaczyński powinno być jak najmniej.