Najnowsze

Najnowsze

- Nie można iść na żadne ustępstwa wobec porywaczy przetrzymujących 21 południowokoreańskich zakładników - to wspólne stanowisko USA i Afganistanu ogłoszone krótko po spotkaniu George Busha z prezydentem Hamidem Karzaiem.

Znany czeski fotograf Jan Saudek pobił rekord fotografując największy w Czechach akt. Do zdjęcia pozowało 218 nagich ochotników. Sam Saudek też wystąpił w stroju Adama.

- Premierem powinna być osoba, która łączy, nie dzieli - mówił w TVN24 wicepremier i lider LPR Roman Giertych, uzasadniając wezwanie Ligi do zmiany premiera rządu. Kto zadowoliłby Ligę? -Kazimierz Marcinkiewicz, albo Paweł Zalewski - proponuje Wojciech Wierzejski.

Dzieła Claude'a Moneta, Pietera Bruegela i Alfreda Sisley'a padły łupem uzbrojonej i zamaskowanej grupy mężczyzn, która obrabowała muzeum w Nicei, na południu Francji.

Policjanci byli przekonani, że wlepią mu mandat za jazdę pod wpływem alkoholu, bo samochód, który prowadził dziwnie się zachowywał. Kierowca rzeczywiście wypił, ale chyba na odwagę, bo wsiadł za kierownicę mimo, że jest niewidomy.

-Zmiana premiera to bezczelny pomysł - tak żądania Ligi Polskich Rodzin skomentował w TVN24 poseł PiS Marek Suski. -LPR nie może wysuwać takich postulatów - wtóruje mu wiceprezes PiS Adam Lipiński.

Polski kapitan statku, który spowodował po pijanemu wypadek, a w konsekwencji zatonięcie statku "Jork", stanie przed sądem w hrabstwie Lincolnshire w Anglii - pisze szkocki "Shipping Times".

Paweł Bujalski, były zastępca burmistrza gminy Centrum, oraz 17 innych osób związanych z dawnym warszawskim samorządem, odpowiedzą za korupcję w sprawie tzw. układu warszawskiego - donosi „Wprost”.

25 latek skazany za kradzieże razem z innymi więźniami porządkował okolicę katedry w Elblągu. Strażnikom nie udało się go upilnować. Zbiega poszukuje policja.

Amerykańska armia nie może się doszukać wojskowego sprzętu o wartości prawie 3 mld dolarów, w tym 190 tys. karabinów AK-47 i pistoletów. Sprzęt został przekazany irackim służbom bezpieczeństwa i armii - dowiedziała się BBC.

Nieznani sprawcy zniszczyli częstochowski kirkut przy ul. Złotej. Około stu pionowych płyt nagrobnych - macew - zostało pokrytych obraźliwymi napisami i symbolami.

W Jerychu, na Zachodnim Brzegu, doszło do spotkania izraelskiego premiera Ehuda Olmerta z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem. Obaj wyrazili nadzieję na szybkie rozpoczęcie rozmów w sprawie utworzenia państwa palestyńskiego.

- Nie zamierzam wrócić do Samoobrony - poseł Tadeusz Dębicki dementuje informacje, które podał PAP powołując się na dwóch członków kierownictwa tej partii.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie potępiła skazanie w Polsce dziennikarza za zniesławienie sędziego i wezwała Polskę do usunięcia z kodeksu karnego zniesławienia i obrazy w przypadku mediów.