Najnowsze

Najnowsze

Na siedem miesięcy więziena w zawieszeniu skazał łódzki sąd Michała Koterskiego, aktora i syna znanego reżysera. Koterski próbował sprzedać mieszkanie, do którego nie miał prawa i wyłudził 10 tys. zł zadatku.

- Rozmowa z panią kanclerz była jak zawsze bardzo sympatyczna i wzbudziła mój optymizm przed szczytem UE w Lizbonie - powiedział po wizycie w Berlinie Lech Kaczyński. Prezydent spotkał się z Angelą Merkel, aby przedstawić polskie postulaty co do nowego traktatu reformującego UE.

- Kaczyńscy kiepsko pracowali, ale nie dlatego ich wyrzuciłem. Odeszli, bo robili milionowe przekręty - mówi Lech Wałęsa. Był prezydent twierdzi też, że zmusił Kaczyńskich, by za jeden "przekręt" oddali pieniądze. O co chodzi, nie precyzuje.

Podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała siedmiu nielegalnych imigrantów z Nepalu. Zatrzymani do Polski dotarli ze Słowacji. Wpadli w momencie, gdy pytali o drogę do Warszawy.

Sanepid dopiął swego. Lekarz rodzinny Aleksandra Kwaśniewskiego wydał pisemne oświadczenie: były prezydent nie ma choroby zakaźnej. - Opinia, którą otrzymaliśmy jest wiążąca. Zamykamy sprawę - powiedział w TVN24 Wiesław Rozbicki z warszawskiego Sanepidu.

Wybierasz się na medycynę, kierunki techniczne, biomedycynę? Kandydatów do tych trudnych kierunków studiów mają przyciągnąć dodatkowe stypendia. Resort szkolnictwa na ten cel chce w trzy lata przeznaczyć 900 mln euro.

- Rosja poczyni kroki, by "zneutralizować" zagrożenie, jeśli Stany Zjednoczone rozmieszczą swoją tarczę antyrakietową w Europie - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

CBA na gorącym uczynku zatrzymała Janusza B. - kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku - poinformował portal tvn24.pl Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymany miał żądać łapówki, grożąc, że jeżeli jej nie dostanie to unieważni roztrzygnięty już przetarg.

Wszystko jasne. W wyniku losowania pierwszy na pytania dziennikarzy będzie odpowiadał Jarosław Kaczyński. Podsumowanie debaty rozpoczyna Donald Tusk - ale ostatnie słowo przypadnie premierowi.

Lider PO Donald Tusk zapowiada, że podczas wieczornej debaty z premierem Jarosławem Kaczyńskim będzie używał argumentów, których dostarczyły mu dwuletnie rządy PiS. Podkreślił, że choć będą ostre, to "idzie na rozmowę, a nie na wojnę".

Dziś debata Kaczyński - Tusk. Skrzynka portalu tvn24.pl została zasypana pytaniami do obydwu kandydatów. Prezentujemy je my, pojawią się też w TVN24. Postaramy się, by politycy odpowiedzieli przynajmniej na niektóre z nich w przyszłym tygodniu.

Marszałkowi Ludwikowi Dornowi nie udało się zwołać posiedzenia komisji ds. służb specjalnych w sprawie zatrzymania przez CBA posłanki Beaty Sawickiej. Wicemarszałkowie nie zjawili się na spotkaniu prezydium Sejmu, które miało o tym zdecydować.

Nadzieja na kompromis w sprawie traktatu Reformującego UE i spostrzeżenie, że wizyta jest częścią kampanii wyborczej - to główne wątki komentarzy niemieckiej prasy dotyczące dzisiejszej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.

Kamienie szlachetne i biżuteria warta 25 milionów dolarów trafi pod młotek domu aukcyjnego Christie's w Nowym Jorku już w najbliższą środę.

Policja zatrzymała 55 osób podejrzewanych o rozpowszechnianie treści pedofilskich w internecie. Rekordzista miał na swoim komputerze 150 tys. zdjęć z pornografią dziecięcą.