Najnowsze

Najnowsze

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro otrzymał wczoraj pismo, z którego wynika, że Andrzej Lepper miał wyłudzić w 2005 r. w sumie 100 tys. zł od dwóch niedoszłych kandydatów Samoobrony do Sejmu - dowiedział się "Dziennik".

Zbigniew Ziobro ma dowody na to, że Andrzej Lepper wyłudził w 2005 roku 100 tysięcy złotych od dwóch niedoszłych kandydatów Samoobrony do Sejmu - informuje "Dziennik". - Do informacji od niepoważnych osób nie wolno przywiązywać wagi - bagatelizuję sprawę Samoobrona.

Drogowcy ścigają kandydatkę do Sejmu z bydgoskiej listy PO za nielegalne reklamy - pisze "Gazeta Pomorska". Plakaty te wiszą na znakach drogowych i sygnalizatorach świetlnych, wiele z nich ogranicza widoczność kierowcom i pieszym.

Urządzenia, dzięki którym kierowcy mają dowiedzieć się, czy mogą prowadzić auto, wprowadzają w błąd. Jeśli zaufasz ich wskazaniom, możesz stracić prawo jazdy - ostrzega "Życie Warszawy".

"Super Express" wpadł na trop wyborczego oszustwa. Na listach poparcia dla rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, który kandyduje do Senatu z ramienia PSL, prof. Tomasza Boreckiego dziennik odkrył sfałszowane podpisy.

Drogowcy ścigają kandydatkę do Sejmu z bydgoskiej listy PO za nielegalne reklamy - czytamy w "Gazecie Pomorskiej". Plakaty te wiszą na znakach drogowych i sygnalizatorach świetlnych, wiele z nich ogranicza widoczność kierowcom i pieszym.

Co czwarty Polak czuje się wykształciuchem, a ponad połowa z nas uważa, że jest to określenie obraźliwe - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Debata lidera PO ze słuchaczami Radia Maryja jest możliwa, ale tylko pod warunkiem, że Tusk przeprosi Tadeusza Rydzyka i jego słuchaczy - ustalił "Dziennik".

W zakładach bukmacherskich najwięcej osób stawia na wygraną PiS w nadchodzących wyborach - sprawdziło "Życie Warszawy". Polacy gotowi są też zakładać się o to, że premierem zostanie ponownie Jarosław Kaczyński albo Aleksander Kwaśniewski.

"Życie Warszawy" prześledziło przedwyborcze zakłady bukmacherskie. Gracze stawiają na PiS.Za złotówkę zainwestowaną w sukces PiS można dostać 1,55 zł lub 1,60 – zależy, gdzie się obstawi.

Wirus filipiński "opanował" gości Bitwy TVN24. Tadeusz Iwiński zarzucał PiS absurdalne wykorzystywanie Sanepidu do politycznych celów, a jego oponent Aleksander Szczygło kontratakował: -Absurdalne jest to, że były prezydent ściemniał.

190 filmów z 55 krajów, stu filmowców, cztery różne konkursy, trzy kina i tylko dziesięć dni na to wszystko. Dziś rusza 23. Warszawski Festiwal Filmowy. To jedyna okazja, by zobaczyć filmy, których większość nie trafi nigdy do polskich kin.

- Jestem wykształciuchem - deklaruje co czwarty Polak badany przez GfK Polonia. Ponad połowa uważa zaś, że wprowadzone do polskiej polityki przez Ludwika Dorna określenie jest obraźliwe.

Niemal wszyscy Polacy (94 proc.) twierdzą, że Jan Paweł II jest dla nich autorytetem moralnym. Ponad połowa deklaruje, że jest gotowa podążać za wskazówkami papieskiego nauczania - wynika z sondażu, jaki przeprowadził OBOP.

Wyjazd setek tysięcy ludzi za chlebem spowodował nieznane dotychczas problemy. W domach pozostały tysiące osieroconych dzieci. Psychologowie i wychowawcy biją na alarm - piszą "Super Nowości".

W niektórych wsiach na Podkarpaciu ponad połowa dzieci wychowuje się bez jednego z rodziców - alarmują rzeszowskie "Super Nowości". Ich ojcowie i matki zarabiają na chleb w Grecji, Niemczech, Anglii, Irlandii.