Najnowsze

Najnowsze

Czytelnik niemieckiego tabloidu "Bild" nie mógł się nadziwić, gdy wśród klientów berlińskiego supermarketu zobaczył kanclerz Niemiec.

Dziewięciu na dziesięć Polaków chce, by szkoła przekazywała wiedzę o życiu seksualnym. Ponad połowa uważa, że z seksem nie trzeba czekać do ślubu - wynika z sondażu CBOS.

Władze miasta Haikou na południu Chin zakazały rejestrowania samochodów z cyfrą 4 na tablicach. Czwórka jest bowiem powszechnie uważana w Chinach za feralną.

Są małe, ale robią wielkie wrażenie i do tego kosztują tylko 1 dolara. Serca Tajwańczyków podbijają fluorescencyjne rybki.

Prawicowy holenderski polityk Geert Wilders mówi o „chorej ideologii Allaha i Mohammeda” i porównuje Koran do nazistowskiej książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf” – podaje niemiecki dziennik „Handelsblatt”.

- Musi powstać komisja śledcza ds. CBA, jeśli się tak nie stanie będzie to naruszenie demokracji. Spodziewam się, że po tej deklaracji premier mnie odwoła, ale nie mogę być już w tej sprawie wobec niego lojalny - powiedział Roman Giertych.

Zwłoki noworodka znaleźli w czwartek rano w jednym ze śmietników lubelscy policjanci. Matka jest w takim szoku, że nie jest w stanie powiedzieć co się stało

- Ziobro chciał się pozbyć groźnego konkurenta w wyścigu po tytuł jedynego sprawiedliwego szeryfa Polski - tak o dymisji Janusza Kaczmarka mówi w "Dzienniku" Marek Biernacki (PO). Minister sprawiedliwości zaprzecza. - Kaczmarek wiedział o akcji CBA i skłamał - twierdzi.

Dzień po tragicznym wypadku autokaru pod francuską Dunkierka lokalne media piszą o czarnej serii polskich wycieczek. Krytykują kierowcę za nadmierną prędkość i lokalne władze za złe oznakowanie zjazdu z autostrady.

Trzy osoby zginęły, jedna została ranna, w zderzeniu TIR-a na litewskich numerach i busa, do jakiego nad ranem doszło w miejscowości Popiołówka (podlaskie), na trasie krajowej nr 8 Białystok-Augustów.

Gdyby powstał rząd tymczasowy, Polacy widzieliby w roli premiera Donalda Tuska albo Jana Rokitę - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika". Kłopot w tym, że żaden z nich wcale nie chce realizować tej wizji.

Janusz Kaczmarek usłyszy zarzuty składania fałszywych zeznań - donosi "Rzeczpospolita. Tymczasem były szef MSWiA ostro atakuje Zbigniewa Ziobrę.

Bolała ją głowa i straciła zmysł zapachu, więc zgłosiła się do szpitala. Lekarze dokładnie przebadali 59-letnią Niemkę i ze zdumieniem odkryli przyczynę dolegliwości - ołówek w mózgu.

W niebo poleciały setki gołębi, biły dzwony a tysiące osób milczało w zadumie - w Parku Pokoju w centrum Nagasaki 62 lata po zrzuceniu bomby atomowej na miasto uczczono pamięć ofiar ataku.

Nawet co czwarte-piąte dziecko w Polsce zaraz po urodzeniu wymaga pomocy lekarskiej. Rośnie też liczba zagrożonych ciąż - alarmuje "Metro".