Najnowsze

Najnowsze

O prawie 34 miliony złotych bogatszy jest najbogatszy poseł Mirosław Koźlakiewicz od najbiedniejszego parlamentarzysty Łukasza Tuska. Najdroższy dom posiada Radosław Sikorski, a najtańszym autem jeździ Ludwik Dorn. „Duży Format” zlustrował oświadczenia majątkowe posłów.

Zdaniem francuskiej minister finansów Christine Lagarde, makler Jerome Kerviel, posądzany o nielegalne operowanie funduszami banku Societe Generale (SocGen), nie miał wspólników i działał sam.

- BBN ubolewa, że doszło do wyścigu ws. bilingów. Nie chcemy brać w tym udziału - powiedziała rzecznik BBN Patrycja Hryniewicz. Zdementowała jednocześnie informacje Radia RMF FM, że o godz. 12 BBN opublikuje swoje bilingi ze środowego wieczora, kiedy katastrofie uległ wojskowy samolot CASA. Miała być to odpowiedź na spisy połączeń ujawnione w niedzielę przez resort obrony.

Kłótnia o bilingi nie powinna mieć miejsca. Należy poprzestać tylko na tym, że Lech Kaczyński nie został skutecznie poinformowany o katastrofie samolotu CASA, a nie wytykać, która ze stron: rządowa, czy prezydencka zawiniła - ocenił w TVN24 poseł PiS Paweł Kowal.

Rosja dostarczyła ostatnią partię paliwa jądrowego, przeznaczonego dla budowanej przez Rosjan irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze - podano w poniedziałek Teheranie i Moskwie.

- Pierwsze 30 sekund, dopóki nie uspokoi się serce, są straszne, potem jest ok - to relacja uczestnika karnawałowej parady w niemieckim Neubergu. Jej uczestnicy przepłynęli ponad cztery kilometry w lodowatych falach Dunaju.

W Rio de Janeiro coraz goręcej. Miasto szykuje się na coroczne starcie... szkół samby. Już w piątek w całym mieście ulice zaroją się tłumem tancerzy.

Dziesiątki tysięcy ludzi ustawiały się wzdłuż dróg wiodących do Giribangun w centrum Jawy, gdzie pochowano zmarłego w niedzielę byłego dyktatora Indonezji. Suharto rządził krajem ponad 30 lat.

W wieku 97 lat zmarł prorok i prezydent Kościoła mormonów Gordon B. Hinckley. Przez ostatnich 13 lat stał na czele liczącego kilkanaście milionów wiernych Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Bieg przez płotki to przy wyścigu w angielskim Perton niewinna zabawa. Tu wytrzymują tylko najtwardsi zawodnicy. Trzeba zmierzyć się z wodą, ogniem i... błotem, a wszystko przy temperaturze ledwo przekraczającej 0 stopni.

Znany z niechęci do Ameryki prezydent Wenezueli Hugo Chavez wezwał latynoamerykańskie i karaibskie państwa do stworzenia wojskowego sojuszu wymierzonego w USA.

10 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko, w wypadku w Zwiadach koło Kętrzyna. Autobus rejsowy uderzył w drzewo. Przyczyną wypadku były prawdopodobnie złe warunki panujące na drodze i brawura kierowcy.

Jeśli kierowcy ciężarówek zrealizują swoje groźby, w południe Warszawa zostanie odcięta od świata. W ten sposób kierowcy zaprotestują przeciwko strajkowi celników, który od kilku dni paraliżuje wschodnią granicę. Napięcie próbuje rozładować rząd, a szef Służby Celnej apeluje do podwładnych o powrót do pracy.

Od kilku miesięcy nie ma ich na pierwszych stronach gazet, ale Polacy o nich nie zapomnieli. Andrzej Lepper i Roman Giertych są, według sondażu tygodnika "Wprost", "najbardziej idiotycznymi politykami".

Poniedziałkowa "Rzeczpospolita" opisuje aferę przemytu złota do Rosji, w którą zamieszany jest brat obecnego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka. ABW oskarża dziennikarza "Rz", że jest inspirowany, by rozpowszechniać nieprawdziwe informacje.

To była największa katastrofa budowlana w historii Polski. Pod gruzami hali Międzynarodowych Targów Katowickich, zginęło 65 osób. Teraz, gdy mija druga rocznica tragedii, śledztwo, które ma ustalić kto się do niej przyczynił ciągle trwa.

Siedem osób zginęło podczas zamieszek w muzułmańskich dzielnicach Bejrutu. Bezpośrednim powodem zamieszek był brak prądu w rejonach miasta, które są zapleczem opozycji.

Prof. Mariusz-Orion Jędrysek, wiceminister środowiska w rządzie PiS a zarazem główny geolog kraju, próbował do własnej kieszeni wpłacić ponad 660 tys. państwowych pieniędzy, donosi "Dziennik".

Stolica Apostolska rozpoczyna międzynarodową akcję skłonienia przywódców krajów świata do poparcia na forum ONZ moratorium na wykonywanie aborcji - informuje "Nasz Dziennik".