Najnowsze

Najnowsze

Sejm musi znaleźć pieniądze na odprawy

Nawet 9 mln złotych mogą kosztować budżet państwa odprawy, które trzeba będzie wypłacić posłom, którzy nie wrócą po wyborach do Sejmu. Do tego dojdą wydatki na odprawy dla pracowników biur i remonty pomieszczeń - pisze "Gazeta Wyborcza"

Kolejni politycy związani z PiS zasilą szeregi PO?

Platforma Obywatelska rozpoczęła akcję przejmowania polityków PiS na swoje listy wyborcze - pisze "Rzeczpospolita". Na transferowej giełdzie krążą nazwiska Kazimierza Marcinkiewicza, Radosława Sikorskiego, Pawła Zalewskiego i Bogdana Borusewicza. Jednak PiS zdaje się tym nie przejmować i liczy, że po wyborach klub PO się rozpadnie - pisze gazeta.

Turyści wracają do Polski

150 osobowa grupa turystów z Poznania, która od przedwczoraj koczowała na lotnisku na Rodos z powodu awarii samolotu, wraca do Polski. Linie lotnicze Centralwings, po prawie 36 godzinach opóźnienia, podstawiły nową maszynę.

Pojedynek na niewidzialne gitary

Japończyk Ochi Yosuke obronił tytuł mistrza świata w graniu na powietrznych gitarach. Zawodnik podbił serca fińskiej publiczność oraz surowego jury.

200 milionów dolarów za grzechy księży?

Rzymskokatolicka diecezja w San Diego, w USA, zawarła w piątek ugodę sądową w sprawie wypłacenia 198,1 miliona dolarów tytułem zadośćuczynienia ofiarom nadużyć seksualnych, których winni są - według oskarżycieli - księża diecezji.

Najdroższa lampka wina Jacka Kurskiego?

Czy prawo nie dotyczy posła Jacka Kurskiego z PiS - pyta "Fakt. Polityk jak gdyby nic popijał sobie wino na ulicy, choć wyraźnie zabrania tego prawo. Inny amator mocnych trunków już dawno dostałby za to mandat. I to nie mały, bo za takie wykroczenie policja lub straż miejska inkasuje aż 100 złotych.

Upadek IV, klęska III RP

Dziś PiS skarży się, że przyszło mu działać w środowisku wyjątkowo wrogim. Że nigdy żaden rząd nie był poddany tak ostrej krytyce opozycji i tak silnej ze strony mediów. To prawda. Ze strony niektórych mediów była to wręcz nagonka. Jednak to nie media obaliły ten rząd. I nie opozycja - pisze redaktor naczelny "Dziennika" Robert Krasowski.

Minister Socha rozdawał pieniądze, komu chciał

Gdy miesiąc temu premier usunął koalicję z rządu, nowa szefowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wzięła pod lupę dokumenty podpisywane przez ludzi Samoobrony. Szczególnie zdziwiły ją decyzje byłego wiceministra Bogdana Sochy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dzień dobry. To jest napad

Policja szuka bandyty, który okrada banki w stolicy i na Mazowszu. Rabuś ma na sumieniu kilkanaście napadów z bronią - opowiada "Życie Warszawy".

Odwilż po rządach Giertycha

Nowy minister edukacji prof. Ryszard Legutko wygrzebał z szuflady zeszłoroczną listę osób rekomendowanych przez ZNP do medalu Komisji Edukacji Narodowej. Na Mazowszu odznaczenie dostanie 30 osób - informuje "Życie Warszawy".

Halemba - był wybuch, bo fałszowali badania

Nawet niewielka iskra mogła zmienić chodnik w piekło. Ale górnicy z Halemby o tym nie wiedzieli. Ich przełożeni podmieniali bowiem przed badaniami próbki pyłu węglowego - pisze "Gazeta Wyborcza".

Proboszcz uratował uczniów

Urzędnicy z Nędzy nie zdążyli przed 1 września ukończyć remontu podstawówki. Dramatyczną sytuację uratował proboszcz, który udostępnił uczniom salki katechetyczne - informuje "Dziennik Zachodni".

Czy PiS nam jeszcze porządzi???

PiS ma wszelkie szanse, by wyjść z obecnych kłopotów bez szwanku. Jest wciąż silny poparciem społecznym i słabością konkurentów. Po wyborach zachowa przemożny wpływ na państwo jako partia rządząca lub potężna opozycja - pisze Mirosław Czech w "Gazecie Wyborczej".

Dreptaliśmy w miejscu

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" podsumowuje dwuletnią kadencję Sejmu, pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Osama bin Laden nawraca Amerykanów

- Jeśli Amerykanie chcą zakończyć wojnę w Iraku, powinni przejść na islam - mówi szef Al-Kaidy i dodaje: - Stany Zjednoczone są słabe, pomimo swej wojskowej i gospodarczej potęgi. Przesłanie nie zawiera jednak otwartych gróźb pod adresem USA.

Rodzice zaginionej Madeleine podejrzani

Portugalska policja podejrzewa rodziców zaginionej w maju czteroletniej Madeleine McCann o udział w jej zaginięciu. W piątek Kate i Gerry McCann byli przesłuchiwani przez wiele godzin jako podejrzani.

Jak CBŚ po wsi gangstera szukało

Uzbrojeni policjanci w kominiarkach, pisk hamulców, huk wystrzeliwanych pocisków, a potem okrzyk: „K...! Pomyłka! Zmiana adresu!”. Potem jeszcze raz to samo. To nie sceny z planu filmu „13. posterunek”, lecz akcja policjantów z Centralnego Biura Śledczego, którzy robili obławę na gangstera we wsi pod Zduńską Wolą - opisuje "Dziennik Łódzki".

Wyścig po autorytety

Lider partyjnej listy na wyborczym plakacie ze znanym profesorem, były premier otwierający listę wyborczą w Warszawie. To marzenia większości ugrupowań - pisze "Życie Warszawy".

Polski generał faworytem

Kto zostanie nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO, może się rozstrzygnąć na trwającym właśnie spotkaniu sojuszu w Kanadzie, które ma się zakończyć 9 września - pisze "Rzeczpospolita".

Pod pijackim dyktatem

Przekazanie delikwenta w sosnowieckiej izbie wytrzeźwień trwa około 40 minut, a czasami nawet dłużej, jeśli trafi się akurat na kolejkę - pisze "Dziennik Zachodni".

Lewica szuka nowych głosów

Krakowska lewica, po raz pierwszy od 18 lat, poważnie myśli o oddaniu miejsca lidera listy wyborczej osobie spoza partii.

Kto powinien zostać szefem nowego rządu?

Najnowszy sondaż telefoniczny GfK Polonii, przeprowadzony 7 września dla "Rzeczpospolitej" przynosi ciekawe wyniki. Mimo słabnącego poparcia dla PiS Jarosław Kaczyński pozostał liderem w wyścigu do stanowiska premiera.

W co się ubrać na wiosnę

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a projektanci już wyznaczają wiosenne trendy. W Nowym Jorku trwa Tydzień Mody. Swoje kolekcje zaprezentowały Vera Wang i Cynthia Rowley.

Sejm rozwiązany

PIątek, 7 września, 21:00 377 głosów za, 54 przeciw, 20 wstrzymujących się - przeszedł wniosek SLD o samorozwiązaniu Sejmu. Specjalne wydanie magazynu "24 Godziny" prosto z Sejmu.

Inna historia Sejmu V kadencji

„Moherowa koalicja” kontra “niespotykanie agresywna opozycja”, zaskakujące wyznania, pojedynki słowne i wątki zoologiczne – dwa lata piątej kadencji Sejmu obfitowały w wydarzenia. Jakkolwiek by je oceniać, nudno nie było. Przedstawiamy subiektywny wybór najzabawniejszych momentów.

"Pierwszy krok do przełamania impasu"

To kapitulacja Jaroslawa Kaczyńskiego - podsumował decyzję o skróceniu kadencji parlamentu lider PO Donald Tusk. - To pierwszy krok do przełamania impasu - uznał senator PiS Zbigniew Romaszewski, również zadowolony z decyzji o samorozwiązaniu Sejmu.

Wybory już 21 października

Niecałe dwie godziny po tym, jak Sejm zadecydował o samorozwiązaniu, prezydent Lech Kaczyński zarządził wybory parlamentarne na 21 października 2007 roku.

Dorn: partie odwołały się do woli suwerena

Komentując decyzję Sejmu o samorozwiązaniu marszałek Ludwik Dorn powiedział, że jest to "dzień, w którym wiara w demokrację w Polsce i wiara w parlamentaryzm powinna zostać umocniona".