Najnowsze

Najnowsze

Kolejni ranni pielgrzymi już w Polsce

Kolejnych ośmiu rannych w wypadku pod Grenoble pielgrzymów wraz z rodzinami wróciło już do Polski. Poszkodowani zostali przetransportowani specjalnie wynajętym na koszt ubezpieczyciela niemieckim samolotem medycznym.

Wyprawa w otchłań

Dwa rosyjskie miniokręty podwodne z badaczami na pokładzie osiągnęły dno Oceanu Arktycznego w okolicach Bieguna Północnego - podaje rosyjska telewizja. Ocean ma w miejscu około czterech kilometrów głębokości.

Śledztwo ws. wypadku dobiega końca

- Śledztwo w sprawie wypadku polskich pielgrzymów powinno zakończyć się za tydzień - powiedziała tvn24.pl rzeczniczka prokuratury w Grenoble Celine Rou de Carou.

30 tys. kary musi zapłacić firma "Caban"

Wielokrotnie przekraczany czas pracy kierowców, to najważniejsza nieprawidłowość, jaką wykryto podczas kontroli w firmie Caban - poinformował Główny Inspektor Transportu Drogowego. Autokar tej firmy miał tragiczny wypadek we Francji.

Zdrojewski: nie dostaliśmy żadnego listu od premiera

Najpierw była nieoficjalna informacja o liście premiera do Donalda Tuska, potem błyskawiczne dementi kierownictwa PiS. Dziś informacjom jakoby Jarosław Kaczyński proponował PO porozumienie w sprawie wcześniejszych wyborów zaprzecza także PO.

Tajniacy na pielgrzymce

Pielgrzym-tajniak to pomysł warszawskiej policji, która wyszła z założenia, że kieszonkowcy też pielgrzymują do Częstochowy. O tym, że funkcjonariusze infiltrują 296. warszawską pielgrzymkę informuje "Życie Warszawy".

Bez wyroku w sprawie "Amoku"

Nie doszło do ogłoszenia wyroku w głośnym procesie oskarżonego o zabójstwo autora "Amoku". Sąd uznał, że trzeba uzupełnić materiał dowodowy.

Resort rolnictwa jak PGR za PRL-u

Nowy szef resortu twierdzi, że w ministerstwie rolnictwa jest wiele opóźnień i zaniedbań. - Andrzej Lepper ogromną większość czasu poświęcał na działania nie związane z funkcjonowaniem ministerstwa - uważa Wojciech Mojzezowicz.

Operacja militarna wykluczona

Korea Południowa i Stany Zjednoczone wykluczają operację militarną dla odbicia 21 południowokoreańskich zakładników przetrzymywanych w Afganistanie.

Szukanie odpowiedzialnych za "aferę strzykawkową"

Ministerstwo Zdrowia nie czuje się odpowiedzialne za to, że do polskich szpitali trafiło ponad 150 tysięcy brudnych strzykawek. - Ewidentną winę ponosi dyrektor radomskiego szpitala - mówi w "Sygnałach Dnia" Zbigniew Religa.

Studentki na porodówki

Żłobki i przedszkola przy uczelniach wyższych to najnowszy pomysł rzeczniczki praw dziecka na zachęcenie studentek do rodzenia dzieci - informuje "Rzeczpospolita" .

"Oni się mniej bali"

- Na początku nie chciałam dać wiary, że taki pluton w ogóle istniał - mówi o początku swej pracy Katarzyna Rimpler, autorka filmu "Eksplozja ciszy". Jej dokument o głuchoniemych powstańcach wyemitowało Discovery Historia.

Kobieta zawsze płaci

Kobiety w bankach nie mają łatwego życia, twierdzi "Gazeta Wyborcza", według której oprocentowanie kredytów hipotecznych dla płci pięknej bywa wyższe nawet o pół punktu procentowego.

Lekarze idą na odwyk?

Gustujący w wyskokowych trunkach lekarze będą musieli mieć się na baczności. Samorząd lekarski chce zmusić nadużywających alkoholu kolegów do leczenia. Jeśli odmówią – mogą stracić pracę, pisze "Życie Warszawy".

Studentki na porodówki

Żłobki i przedszkola przy uczelniach wyższych to najnowszy pomysł rzeczniczki praw dziecka na zachęcenie studentek do rodzenia dzieci, informuje "Rzeczpospolita".

Wizowa mafia we Lwowie

Polski konsulat we Lwowie zapchał się tysiącami wniosków wizowych Ukraińców. Na wizę czeka się kilka miesięcy. Chyba że da się "pośrednikowi" 150 dolarów, pisze "Gazeta Wyborcza".

Armii brakuje tłumaczy

Armia szuka tłumaczy języka arabskiego, dari, serbsko-chorwackiego i albańskiego, którzy wyruszyliby na zagraniczne misje, pisze "Dziennik". Jednak mało kto chce taką pracę podjąć. "Ludzie nie chcą jechać tam, gdzie ktoś może im głowę odstrzelić" - mówią arabiści.

Ośla ławka u Fotygi

Piszą notatki służbowe, często sami dla siebie. Przychodzą do pracy, choć nikt ich nie potrzebuje. I nie chodzi o klub emerytowanego dyplomaty, ale oślą ławkę polskiego MSZ, na której siedzą doświadczeni dyplomaci - pisze "Gazeta Wyborcza".

NFZ zapłaci za operację za granicą

Jeśli czas oczekiwania na operację w Polsce jest ryzykowny dla zdrowia - można jej dokonać za granicą, a NFZ ma obowiązek ją zrefundować. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Nie ma co liczyć na zniesienie amerykańskich wiz

Żeby Amerykanie znieśli wizy dla Polaków, procent odrzucanych przez nich podań wizowych musi spaść poniżej 10 procent. Spełnienie tego warunku może trwać latami, bo zależy to tylko i wyłącznie od konsulów USA - pisze "Dziennik'.

Za jaką cenę?

Środa, 1 sierpnia, 21:00Wczoraj o godzinie "W" stanęła Warszawa, po raz pierwszy stanęła też Polska. Punktualnie o 17-tej, przy dźwięku wyjących syren, uczczono pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego - tych którzy ocaleli, jak i tych, dla których sierpień 44-go roku okazał się ostatnim sierpniem ich życia. Jak co roku przy okazji uroczystości padło jedno, zasadnicze pytanie: czy to Powstanie, uświęcone krwią tysięcy, wogóle miało sens...?

Polsko-niemiecki konflikt o kulturę

Niemcy coraz intensywniej dopominają się o zwrot swoich dóbr kulturowych, które zostały w Polsce po 1945 roku - nie podnoszą jednak kwestii 70 proc. polskiego dziedzictwa narodowego, które zostało celowo wywiezione z Polski podczas 6 lat niemieckiej okupacji - donosi "Nasz Dziennik".

Nie ma co liczyć na zniesienie amerykańskich wiz

Żeby Amerykanie znieśli wizy dla Polaków, procent odrzucanych przez nich podań wizowych musi spaść poniżej 10 procent. Spełnienie tego warunku może trwać latami, bo zależy to tylko i wyłącznie od konsulów USA - pisze "Dziennik'.

Posłowie rządni rozrywki

Wiemy już co łączy polityków ponad politycznymi podziałami. Jest to miłość do tańca i muzyki; wielu z nich bez trudu nabrało się na uczestnictwo w nieistniejącym telewizyjnym programie - donosi "Super Express".

Religijni tajniacy

Policja szuka przestępców wśród pielgrzymów - wśród uczestników 296. warszawskiej pielgrzymki znajdzie się kilku takich, którzy trafią tam z powodów wcale nie religijnych - będą to tajniacy polujący na kieszonkowców - donosi "Życie Warszawy".