Najnowsze

Najnowsze

Pozwy od nauczycieli zaleją sądy?

Nawet 30 tysięcy nauczycieli będzie domagać się zapłaty za dodatkowe godziny pracy w czasie ustnych matur w 2006 roku - donosi "Życie Warszawy".

Polacy wierzą w cuda Jana Pawła II

W drugą rocznicę śmierci papieża Polaka trzy czwarte badanych ocenia, że wpływ Jana Pawła II na Polaków po jego śmierci trwa niezmiennie, a nawet rośnie - wynika z sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej".

PO stabilnie przed PiS

Najnowszy sondaż PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" potwierdza przewagę Platformy Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością. Trzecie miejsce zajmuje LiD, której najwyraźnie nie zaszkodziło ujawnienie nagrań rozmów Gudzowatego z Oleksym.

Kobiety mogą namieszać

Lepszego debiutu nie można sobie wymarzyć. Partia Kobiet dopiero powstała, a już mogłaby namieszać na scenie politycznej. Z badania przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" wynika, że na Manuelę Gretkowską i jej koleżanki chce głosować prawie 11 proc. Polaków.

Koncern pod wodzą banku

Nie nowy prezes PKO BP, lecz przyszły Polski Koncern Finansowy może okazać się bohaterem obrad rady nadzorczej PKO BP. Według "Naszego Dziennika" zapadła już polityczna decyzja o stworzeniu silnej polskiej grupy kapitałowej, zdolnej do konkurowania z zagranicznymi potentatami.

Dwóch przeciwko Urbańskiemu

W środę rada nadzorcza TVP wybierze prezesa telewizji publicznej. Według Gazety Wyborczej pewniakiem jest Andrzej Urbański. Ale ma dwóch konkurentów - jednego z długami, drugiego z przeszłością.

Szczepionki na sepsę nie te, których potrzeba

Reklamowane w telewizji i na plakatach szczepionki przeciwko wywołującym sepsę pneumokokom są nieskuteczne na tę odmianę choroby, której przypadki zanotowano w Polsce - ostrzega "Dziennik Łódzki".

Funkcjonariusze winni zaniedbań w sprawie gangstera z Wołomina

Zastępca komendanta stołecznego policji podinspektor Andrzej Wojciechowski oraz nadkomisarz Krzysztof Król, zastępca naczelnika wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji są winni zaniechań w związku z nieprzydzieleniem ochrony braciom Cz. z Wołomina - pisze 'Wprost". Tygodnik dotarł do raportu kontrolerów Komendy Głównej.

Premier: Ograniczymy immunitety

PiS chce ograniczyć immunitety poselskie. Nie wyklucza przeprowadzenia w tej sprawie referendum. Akcję Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział na łamach "Faktu" premier Jarosław Kaczyński.

Ciężkie czasy dla budżetu

"Rzeczpospolita" przyjrzała się obietnicom rządu. Zdaniem gazety zrealizowanie zapowiadanych zmian może kosztować nawet 100 miliardów złotych w ciągu 2 lat. Czy wytrzyma to budżet? - pyta gazeta.

W Amsterdamie stanął pomnik prostytutki

Osławiona dzielnica rozpusty w Amsterdamie na pół dnia otworzyła swe podwoje przed wszystkimi ciekawskimi. Wszystkie sekskluby na sześć godzin zrezygnowały z opłat za wstęp - ale już nie za usługi. Ukoronowaniem dnia było odsłonięcie pomnika honorującego przedstawicielki najstarszego zawodu świata.

Musimy jeszcze poczekać

poniedziałek, 2 kwietnia, 21:00Druga rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. W Polsce i Watykanie tysiące Polaków jeszcze raz rozmyślało nad nauką papieża. Zdaniem księdza profesora Waldemara Chrostowskiego na efekty ewangelii Naszego wielkiego rodaka będziemy musieli cierpliwie poczekać.

O czym tu mówić? I jak?

O wpół do dziesiątej wieczorem, 2 kwietnia 2005, wybrałem się na hot-doga. Od kilkunastu godzin nadawaliśmy relacje z placu pod Zamkiem Anioła w Rzymie (niecały kilometr w linii prostej od Bazyliki Świętego Piotra – to tam, gdzie dziś stoi Jacek Pałasiński i w tle ma bazylikę). No więc nadawaliśmy cały dzień i zachciało mi się jeść.

PAN KARTA PRASOWA

Tak się teraz nazywam. Imię? Karta. Nazwisko? Prasowa. Nie ja to wymyśliłem. Wpadł na to najważniejszy oficer patrolu, który zatrzymał nas w Pekinie w 7 sekund po wyjęciu kamery. Sam oglądał dokumenty, sam sobie zadawał pytania i sam na nie odpowiadał. Więc mu nie przeszkadzalem :) Tym bardziej, ze konsultował się z funkcjonariuszami czterech, czy nawet pięciu służb bezpieczeństwa którzy natychmiast pojawili się na miejscu. Od tej chwili nasze wizy i pozwolenia straciły znaczenie - bez przerwy towarzyszyło nam kilku policjantów i agentów bezpieki i to oni decydowali co wolno, a czego nie wolno filmować. Podstawowy zakaz - nie wolno rozmawiać z ludźmi. NIE WOLNO ROZMAWIAC Z LUDZMI ! Powrót do hotelu, podejście numer 2, powtórka z rozrywki ... Kaczka po pekińsku wcale nam nie smakowała...

Pakiet Kluski ma rywala

Tuż po świętach Platforma Obywatelska zamierza ogłosić pakiet Szejnfelda (posła PO), zapowiada "Puls Biznesu". Będzie to odpowiedź Platformy na rządowy pakiet Kluski.

Rosomaki lepsze na papierze, niż w rzeczywistości

Wyniki testów kołowego transportera opancerzonego (KTO) "Rosomak" zostały poprawione – donosi "Wprost". Testy, które wykonano pod koniec 2006 r. wypadły tragicznie. Ponieważ pod znakiem zapytania stanęła realizacja kontraktu z producentem wozów - wyniki poprawiono.

Platforma kontratakuje

Platforma Obywatelska zwiera szeregi i rusza w teren. Do końca maja w całej Polsce będzie organizować konferencje programowe. - Teraz mamy się kochać aż do bólu. A kto nas nie kocha, może sobie odejść - komentuje anonimowo w "Dzienniku" jeden z posłów PO.

Szturm na składy budowlane

W ciągu ostatnich trzech miesięcy cena cegły wzrosła o 200 procent, a mimo tego Polacy szturmują składy budowlane - alarmuje "Rzeczpospolita". Materiałów budowlanych jednak brakuje - ciepła zima nie pozwoliła producentom odbudować zapasów.

Energetyk - intratny zawód

Dziesięcioletnie gwarancje zatrudnienia, a w przypadku ich naruszenia przez zakład - od 100 tys. do ponad 400 tys. zł odprawy. To zaledwie początek prezentowanej przez "Parkiet" listy profitów, które przysługują pracownikom większości spółek dystrybucyjnych w polskiej elektroenergetyce.

Konstytucyjna deubekizacja?

Działacze PiS pracujący nad tzw. ustawą deubekizacyjną, liczą się z możliwością zakwestionowania jej przez Trybunał Konstytucyjny. Przygotowali więc projekt zmian w ustawie zasadniczej - donosi "Nasz Dziennik", powołując się na słowa Zbigniewa Girzyńskiego, sekretarza klubu PiS.

Papieskie imiona są w modzie

Od dwóch lat mamy w Warszawie coraz więcej małych Janów, Pawłów i Karoli. To hołd rodziców dla zmarłego papieża Jana Pawła II, pisze "Życie Warszawy".

Perspektywy Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski wraca do polityki. Gdyby wybory odbyły się dziś, to jego nieistniejąca jeszcze partia z 13-procentowym poparciem stałaby się trzecią siłą w parlamencie, twierdzi "Super Express" na podstawie zamówionego sondażu.

Jego łaskawość prezes Urbański

Andrzej Urbański, który pełni funkcję prezesa TVP, zwolnił dotąd tylko dwie osoby, przy czym z jedną z nich zgodził się na rozstanie za porozumieniem stron, informuje "Życie Warszawy". Artykuł zatytułowany jest "Urbański nie rusza posad".

Religijna ignorancja Polaków

Jak pisze "Newsweek" - zaledwie 18 proc. Polaków określających się jako wierzący potrafi wymienić imiona ewangelistów. Tygodnik powołuje się na badania przeprowadzone przez firmę Millward Brown SMG/KRC na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych mieszkańców naszego kraju.

Prof. Ceynowa: próbowali, ale im nie wyszło

- Nigdy nie współpracowałem z żadnymi służbami. Tego kto poda, że byłem agentem, zaskarżę do sądu - powiedział "Rzeczpospolitej" rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Andrzej Ceynowa. To o nim tygodnik "Wprost" napisał, że był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Lek".

Policyjna emerytura na 33. urodziny

Emerytura przed czterdziestką - czy to możliwe? Jak pisze Metro - jak najbardziej. Emerytów w wieku niewiele ponad 30 lat jest już w Polsce kilka tysięcy. Najmłodszy z nich właśnie skończył 33 lata.

Wagarujesz - pokutujesz

Wagarujesz trzy dni? O stypendium unijnym możesz już tylko pomarzyć. Władze Krakowa znalazły sposób na leserów, którzy brali pieniądze na pomoc w nauce, informuje "Gazeta Krakowska".

O prawie do podsłuchiwania

niedziela, 1 kwietnia, 21:00Aleksander Kwaśniewski dostał przeciek od służb, które go podsłuchują - tak były premier Leszek Miller skomentował na łamach "Wprost" słowa byłego prezydenta o podsłuchiwaniu przez obóz rządzący. O tym czy IV RP podsłuchuje, a jeśli tak, to czy ma prawo to robić rozmawiali goście Tomasza Sekielskiego w magazynie "24 Godziny"