Najnowsze

Najnowsze

Gosiewski broni peronu

- Cieszę się, że mogłem dokładnie wyjaśnić, dlaczego we Włoszczowie potrzebna była stacja kolejowa - mówił Przemysław Gosiewski po zeznaniach w prokuraturze. Wniosek PO o zbadanie sprawy nazwał "hucpą".

Ziobro kontra "Uwaga!"

Dzień po emisji wywiadu z mężem Barbary Blidy minister sprawiedliwości atakuje program "Uwaga", który został wyemitowany na antenie TVN. Zarzuca mu manipulację. Stacja zarzuty odpiera.

Ziobro: Polityczna nagonka Gazety Wyborczej

Naruszenie fundamentów prawa prasowego zarzuca "Gazecie Wyborczej" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i przedstawia manipulacje jakie miały być dokonane w tekście o okolicznościach zatrzymania Barbary Blidy.

Szczyt - sukces czy "sromotna porażka"?

Platforma Obywatelska chce zmiany ministra spraw zagranicznych - Anny Fotygi, głównego negocjatora, bo "się nie sprawdził, a nie ma dowodu na to, że jak już raz coś schrzanił, to następnym razem sobie poradzi" - stwierdził Bronisław Komorowski.

Kałasz ma 60 lat

Mija 60 lat od stworzenia przez Michaiła Kałasznikowa karabinu AK-47. Według Rosjan, 90 procent Kałasznikowów to podróbki.

Zabity podczas protestów w Chinach

Jeden demonstrujący zginął, a kilku zostało rannych podczas protestów w mieście Chingqing w centrum Chin. W manifestacji wzięło udział 5000 osób.

SLD domaga się komisji śledczej ws. śmierci Blidy

Szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej, że przed pierwszym po wakacjach posiedzeniem Sejmu będzie ponownie wnosić o powołanie komisji śledczej w sprawie śmierci b. posłanki Sojuszu i b. minister budownictwa Barbary Blidy

Powódź w prywatnym obiektywie

Dokładnie 10 lat temu Dolny Śląsk nawiedziła wielka powódź. Wrocław został zalany dwa razy w ciągu kilku dni - pisze Andrzej Pawlukiewicz, który nadesłał nam film.

Kronika Filmowa z 7 lipca

Pan Jan nie chce żeby hałas ciężarówek zagłuszał modlitwę. Dlatego od wiosny do jesieni wyrusza na rowerze z podstarachowickiej miejscowości. Jedzie 20 a czasem 100 kilometrów i stawia krzyże. Postawił ich już ponad 200. Żeby ludzie byli lepsi. W najprostszej i najszlachetniejszej intencji.

Kronika Filmowa z 7 lipca

Jest pierwszy polski produkt z certyfikatem Unii Europejskiej. Bryndza podhalańska została uznana za regionalną specjalność Wspólnoty. Oznacza to, że może być wytwarzana tylko w kilku powiatach na Podhalu, i do tego według ściśle określonej receptury. Koniec więc z "bryndzą" robioną na Mazurach z krowiego mleka . W kolejce czeka już oscypek. Certyfikat ma uzyskać w ciągu najbliższych tygodni. Podhalańska bryndza to nazwa chroniona i zastrzeżona w całej Unii Europejskiej. Można ją wytwarzać w bacówkach w powiatach tatrzańskim, nowotarskim i żywieckim. I nigdzie indziej. Droga była długa i kręta, bo takie są unijne procedury. Przekonał się o tym podhalański oscypek. W lutym wydawało się, że będzie to pierwszy certyfikowany produkt z Polski, ale okazało się, że Słowacy też chcą produkować swoje sery pod nazwą oscypek właśnie. Unia wezwała stronę polską i słowacką do negocjacji. Po długich rozmowach dogadaliśmy się z naszymi południowymi sąsiadami i ostatecznie unijny oscypek będzie nasz, polski, podhalański. Wszystko powinno się zakończyć w ciągu kilku najbliższych tygodni. Gdy tak się stanie, oscypek będzie mógł być produkowany z mleka owczego, ewentualnie z dodatkiem mleka od czerwonej krowy. Skończy się więc "farbowanie" krowich oscypków, żeby wyglądały jak wędzone. A niestety, zdecydowana większość pseudo-oscypków sprzedawanych na Krupówkach to właśnie zwykłe sery z krowiego mleka.

Premier Kaczyński: Zalewski popełnił ciężki błąd

Decyzja w sprawie Pawła Zalewskiego należy do sądu partyjnego - powiedział w piątek premier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jednak według niego, Zalewski popełnił bardzo ciężki błąd, "a za takie błędy w polityce trzeba płacić".

Wyrok ws. obozów pracy na jesieni

Dziewiętnastu Polaków oskarżonych w sprawie "obozów w Apulii" będzie sądzonych w ramach uproszczonej procedury - postanowił sąd i odroczy rozprawę do 23 października.

"Matysiakowie" odchodzą?

Perypetie radiowej rodziny śledziły nasze mamy i babcie, a słuchaczom Polskiego Radia trudno wyobrazić sobie antenę bez "Matysiaków". Po 50 latach w eterze słuchowisko ma zniknąć z anteny Polskiego Radia - ujawnia poseł PO Tomasz Głogowski. - Decyzja jeszcze nie zapadła - zastrzega publiczna stacja.

Jezierski prezesem NIK

Jacek Jezierski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości został wybrany nowym prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Jezierski do tej pory był wiceprezesem Izby.

Amerykanie: na lotniskach sprawdzają za słabo

Są specjalne środki ostrożności na lotniskach, restrykcyjne przepisy wizowe, a Amerykanie i tak nie wierzą, że rząd jest w stanie ich obronić. Boją się też epidemii - wynika z sondażu AP-Ipsos.

BUZI

Przyznaję: nie mam czasu pisać bloga, nie mam czasu czytać komentarzy. Widzę po jakimś strasznym obniżeniu poziomu wpisów, że stałem się ulubionym autorem zwolenników koalicji. Czytajcie Państwo wytrwale; na naukę nigdy za późno!

"Wszystko poszło z wielką wodą"

10 lat temu wielu raciborzan straciło cały dobytek życia. Wszystko poszło z wielką wodą. Spokojna rzeka pokazała swoją niszczącą siłą. Jej koszmarny szum do dziś śni się mieszkańcom Raciborza.

Harry Potter musi umrzeć

Miłośnicy przygód młodego czarodzieja z niepokojem w sercach oczkują zakończenia serii, bo boją się, że główny bohater umrze. Znawcy literatury przekonują: -Tak byłoby lepiej dla Pottera.

Broń w rękach SOKistów?

Strażnicy kolejowi chcą mieć nowe uprawnienia, równe policji - podsłuchiwać, przeglądać korespondencję, a nawet organizować prowokacje. Odpowiedni projekt ustawy jest już w Sejmie.