Najnowsze

Najnowsze

Szczyt Rady UE z nowymi polskimi ministrami

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorkski i minister obrony narodowej Bogdan Klich wezmą dziś udział w posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli. Jednym z najważniejszych tematów będzie misja wojskowa do Czadu.

Sąd o areszcie dla Sawickiej

Poznański sąd zdecyduje dziś o areszcie dla podejrzanej o korupcję Beaty Sawickiej. Prokuratura zaskarżyła decyzję o niezastosowaniu aresztu wobec b. posłanki PO. Śledczy obawiają się, że na wolności będzie ona mataczyć.

Grecja pod wodą

Ulewne deszcze padające w Grecji i wywołana przez nie powódź w północno-wschodniej części kraju sprawiły, że ulice wielu miasteczek przypominały te z Wenecji. Władze wprowadziły w dotkniętym powodzią regionie stan wyjątkowy.

"Kłamaliśmy, ale nie jesteśmy zbrodniarzami"

- Boimy się, że w każdej chwili przyjdą także po nas - mówią w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" żołnierze Delty, plutonu, który ostrzelał afgańską wioskę Nangar Khel. Ich przełożonego oraz sześciu kolegów z Delty aresztowano pod zarzutem umyślnego zabicia czterech afgańskich kobiet i dwojga dzieci.

Narkotyki jadą za emigracją

Za polskimi emigrantami do Wielkiej Brytanii jadą polskie narkotyki. Przerzutem i rozprowadzaniem narkotyków w klubach Londynu i Liverpoolu zajmują się warszawscy gangsterzy, pisze "Życie Warszawy".

Dorn chciał zostać szefem klubu

U podłoża konfliktu pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a trzema byłymi wiceprezesami PiS może leżeć list napisany przez Ludwika Dorna. Według "Dziennika" były marszałek wysłał pismo do parlamentarzystów PiS, aby pozyskać wsparcie dla swojej kandydatury na szefa klubu.

Trzydniowa żałoba w Doniecku

Trzydniowa żałoba w Doniecku po tragedii w kopalni węgla kamiennego. W wyniku wybuchu metanu zginęło 70 osób, a 30 wciąż uważa się za zaginionych. Ratownicy walczą o ich życie, ale szanse na wydostanie kogoś żywego maleją z każdą godziną.

Funkowa rewolucja w stolicy

Przyjechali, zagrali i rozpoczęli funkową rewolucję. W warszawskim klubie Palladium chłopaki z izraelskiego zespołu Funk'n'Stein rozbujali publiczność i sprawili, że wszyscy zebrani uwierzyli, że funky jest lekarstwem na całe zło tego świata.

Ludwik Dorn: konflikt w partii niepotrzebnie wywołał prezes

- Wbrew własnej woli staliśmy się stroną w konflikcie wykreowanym całkowicie niepotrzebnie przez prezesa - po raz pierwszy od rezygnacji z funkcji wiceprezesa Ludwik Dorn komentuje na swoim blogu w onet.pl wewnętrzne problemy PiS. Dodaje, że nawet jeśli zostanie wykluczony z PiS, będzie działał na rzecz reformy partii.

Chcieli zabić kolegów i nauczycieli

Chcieli zabić kolegów, nauczycieli, a potem siebie - szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Niemiecka policja udaremniła zamach dwójki nastolatków na jedno z gimnazjów w Kolonii.

Sprzedam... aneks do raportu WSI

Aneks do raportu WSI dostępny... w sprzedaży - donosi "Dziennik". Według informatorów gazety, aneks wyciekł, a oferta sprzedaży dokumentów pojawiła się na rynku.

Rosyjski sputnik odleciał...

Klasyka, awangarda i nowości rosyjskiego kina przez kilkanaście dni gościły na ekranach warszawskiej Kinoteki. Pierwszy Festiwal Filmów Rosyjskich okazał się wydarzeniem, na które warto było czekać.

Szef MON: to nie prezydent zadecyduje o irackiej misji

- Jeśli rząd dojdzie do wniosku, że należy zakończyć misję w Iraku, to nie będzie występował do prezydenta o przedłużenie tej misji. Zatem to rząd zadecyduje, kiedy misja iracka zostanie zakończona - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" nowy szef MON Bogdan Klich.

"Zrobiono z nas bandytów"

- Zrobiono z nas bandytów. Boimy się, że w każdej chwili przyjdą także po nas. Przecież też tam byliśmy" - mówią "Gazecie Wyborczej" żołnierze Delty, plutonu z polskiej bazy Wazi-Kwa, który 16 sierpnia ostrzelał afgańską wioskę Nangar Khel.

Stadion Narodowy wewnątrz X-lecia?

Niedziela, 18 listopada 21:00Stadion Narodowy stanie w Warszawie, to pewne. Nie jest jednak pewne gdzie. Według ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, gościa Magazynu 24 Godziny, wciąż możliwa jest jego budowa wewnątrz Stadionu X-lecia.

Lekarz pilnie poszukiwany

W szpitalach i przychodniach, których właścicielem jest miasto Warszawa, pilnie potrzeba ok. 400 lekarzy. Ratusz poszukuje ich, kusząc wysokimi zarobkami, w ościennych województwach oraz w zachodnich klinikach, informuje "Życie Warszawy".

Za emigrantami idą narkotyki

W ślad za polskimi emigrantami do Anglii przerzucane są duże ilości narkotyków, głównie pobudzającej amfetaminy - pisze "Życie Warszawy".

Polska straci miliony euro?

Ogromne pieniądze z Brukseli, za które mają powstawać np. porządne drogi, mogą przejść nam koło nosa, ostrzega "Polska". Samorządy w całym kraju mają duży kłopot, bo do prywatnych firm uciekają im specjaliści przygotowujący wnioski o fundusze unijne.

Broń w każdym domu?

Zwolennicy posiadania przez obywateli broni palnej domagają się liberalizacji przepisów dotyczących wydawania na nią pozwoleń, pisze "Polska". Podkreślają, że chodzi im tylko o możliwość używania jej w obronie rodziny i domu, przeciwko napastnikom, bez prawa noszenia w miejscach publicznych. Szukają poparcia wśród polityków. A ci – z PO – nie mówią "nie".

Analfabeci XXI wieku

W Polsce żyje kilkadziesiąt tysięcy analfabetów, a prawie połowa naszych rodaków nie rozumie tego, co czyta, twierdzi "Metro".

Swora ponownie zwiąże energię?

Urząd państwowy nie może podejmować decyzji o ogólnogospodarczym znaczeniu, nie przedstawiając jej skutków, tak jak było z decyzją o uwolnieniu cen energii. Tak powiedział "Gazecie Prawnej" nowy prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Mariusz Swora, którego powołanie było ostatnią decyzją gospodarczą odchodzącego premiera.

Zmiany w MSZ

Nowym dyrektorem generalnym MSZ zostanie zdymisjonowany wcześniej wiceminister Rafał Wiśniewski. Minister Radosław Sikorski ma też śmiałe plany reformy służby dyplomatycznej i polskich placówek za granicą, pisze "Rzeczpospolita".

Prokuratorzy chcieli zatrzymać wiceszefa ABW

Brak zgody na zatrzymanie wiceszefa ABW Grzegorza Ocieczka, podejrzanego o ujawnienie tajemnicy państwowej było powodem głośnego październikowego "buntu prokuratorów". Na zatrzymanie nie chciała się zgodzić szefowa warszawskiej Prokuratury Okręgowej Elżbieta Janicka - podaje "Rzeczpospolita".

Polacy wierzą w Tuska

75 proc. uczestników najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej" uważa, że gabinet Donalda Tuska będzie rządem dobrym, a jeszcze więcej - 78 proc. że przetrwa całą czteroletnią kadencję.

Wilno czy Watykan? Tusk leci w pierwszą podróż

Wilno to według "Dziennika" cel pierwszej zagranicznej podróży Donalda Tuska. Premier zamierza wybrać się tam na początku grudnia. Ale w grę wchodzi jeszcze Watykan, za którym optuje doradca premiera prof. Władysław Bartoszewski.

"Afera starachowicka" bis?

Jaki był powód październikowego buntu warszawskich prokuratorów? Według "Rzeczpospolitej", stołeczni śledczy chcieli zatrzymania wiceszefa ABW Grzegorza Ocieczka, podejrzanego o ujawnienie tajemnicy państwowej, ale sprzeciwiała się temu ich przełożona.

Siwiec: PiS jest jak szajka

Politycy PO, PSL oraz LiD są przekonani, że zawieszenie byłych wiceprezesów PiS - a w szczególności Ludwika Dorna - jest dowodem bardzo poważnego rozłamu PiS. W Magazynie 24 Godziny, argumenty politycznych przeciwników odpierał Zbigniew Romaszewski.

Pierwsze zmiany Sikorskiego w MSZ

– Mam śmiałe plany reformy służby dyplomatycznej i naszych placówek za granicą – zapowiada Radosław Sikorski. Wrócą dyplomaci odwołani przez jego poprzedniczkę Annę Fotygę - pisze "Rzeczpospolita".