Najnowsze

Najnowsze

Sukces przez kompromis

Wojciech Olejniczak pogratulował prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że "walczyli mocno, ale wtedy, kiedy trzeba było, potrafili się wycofać".

Nowy traktat unijny już w październiku

Już w październiku państwa Unii Europejskiej mogą zaaprobować Traktat Reformujący - poinformował premier Portugalii, która przewodniczy UE w drugim półroczu.

Policjant zastrzelił się na służbie

Podlaska policja ustala okoliczności śmierci 42-letniego policjanta w Mońkach. Wszystko wskazuje, że popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę z broni służbowej.

Prezydent Adamkus - architekt przyszłości Europy

Podczas szczytu Unii Europejskiej prezydent Litwy Valdas Adamkus był jednym z najważniejszych graczy politycznych - akcentuje w litewski dziennik "Lietuvos Rytas" w publikacji pt. "Dla przywódcy Litwy - rola architekta przyszłości Europy".

ABW sprawdza doradcę Leppera

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada związki doradcy szefa Samoobrony Mikoły Hinajły z rosyjskim wywiadem - donoszą "Rzeczpospolita" i "Dziennik".

"FT": Merkel postawiła braciom Kaczyńskim ultimatum

Polski prezydent Lech Kaczyński i jego brat bliźniak premier Jarosław Kaczyński "zgodzili się na kompromisową formułę dopiero, gdy zostali postawieni wobec ultimatum niemieckiej kanclerz Angeli Merkel" - pisze brytyjski "Financial Times".

Najbrzydszy pies świata

Amerykanie najwyraźniej potrafią urządzić konkurs w każdej konkurencji. Z tej pomysłowości z pewnością cieszy się właścicielka Elwooda - najbrzydszego psa na świecie.

Media chwalą Angelę Merkel

Wytrawny hazardzista, grający o najwyższe stawki, by doprowadzić do porozumienia w sprawie reformy unijnych instytucji - tak o niemieckiej kanclerz Angeli Merkel pisze agencja Reutera. Opinię tę potwierdzają niemieckie media.

Prezydent: Mamy system korzystniejszy niż pierwiastkowy

Lech Kaczyński zachwalał uzgodniony na szczycie kompromis w sprawie podejmowania decyzji w Radzie UE, który przewiduje odłożenie w czasie wejścia w życie kwestionowanego przez Polskę mechanizmu "podwójnej większości państw i obywateli".

Wypadek karetki w Toruniu

Pacjentka i personel medyczny karetki zostali ciężko ranni w wypadku, do którego doszło w sobotę rano w Toruniu - poinformowała straż pożarna.

NATO zabiło 80 talibów

W dwóch bitwach sił NATO z talibami zginęło około 80 islamskich bojowników. Najkrwawsze starcia miały miejsce przy granicy z Pakistanem.

Nie wszyscy są ze szczytu zadowoleni

Unia Europejska powinna zająć się "ważniejszymi problemami, które dotyczą ludzi" - tak zakończony szczyt w Brukseli komentuje premier Słowacji Robert Fico.

Korea Północna zamknie reaktory

Trzy tygodnie - w takim czasie Phenian ma zamrozić prace nad swoim programem atomowym. Zobowiązanie przywiózł z Korei Północnej amerykański negocjator Christopher Hill.

Cudzoziemcy porwani w Pakistanie

Dziewięć osób, w tym sześć chińskich pracownic salonu masażu, porwali w Islamabadzie radykalni studenci ze szkoły koranicznej.

Policja sprawdza pielęgniarki

W całej Polsce policjanci sprawdzają, ile pielęgniarek pojechało albo pojedzie na protest do Warszawy. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", w niektórych szpitalach pytają o nazwiska protestujących sióstr.

Gimnastyka dla pracownika

Japoński zakład Fuji Seal w Kutnie motywuje swoich pracowników za pomocą porannej gimnastyki - informuje "Dziennik Łódzki".

Onyszkiewicz pracuje, LPR się leni

Najbardziej pracowity polski europoseł - Janusz Onyszkiewicz z Partii Demokratycznej. Najbardziej leniwi - politycy Ligi Polskich Rodzin. "Rzeczpospolita" przedstawia raport dotyczący aktywności Polaków w Parlamencie Europejskim.

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej, która jest marzeniem prymasa Józefa Glempa, może zostać wkrótce wstrzymana. Na jej dokończenie brakuje ok. 35 mln zł. Zamiast wotum narodu wierni będą musieli znosić przykry widok rozpoczętej budowy.

Najlepiej traktują nas Brytyjczycy

Wśród najczęściej odwiedzanych przez Polaków w czasie wakacji krajów europejskich, najlepiej traktują nas w Wielkiej Brytanii, Chorwacji i we Włoszech - wynika z najnowszego sondażu Pentora dla "Życia Warszawy".

Ludzie Rydzyka uczą nauczycieli

Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam uczyli pedagogów z Chełma, że świadkowie Jehowy to sekta, a największe zagrożenia dla młodzieży to horoskopy i wróżby - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak będziemy głosować w Unii?

Kompromis, który osiągnięto na szczycie w Bruskeli, zakłada, że do 2014 roku w Radzie UE głosowania będą się odbywać w systemie nicejskim. Potem przez dwa lata obowiązywać będzie system mieszany, czyli system podwójnej większości z możliwością odwołania się do systemu nicejskiego. Od 2017 r. głosowania będą odbywać się już wyłącznie w systemie podwójnej większości. Co to tak naprawdę oznacza?

Pielęgniarki pod lupą

Policja dostał nowe zadanie - jak pisze "Gazeta Wyborcza", funkcjonariusze w całym kraju sprawdzają, ile pielęgniarek wybiera się na protest do Warszawy lub już tam pojechało.

Gorąca noc w Brukseli

Już wiadomo - negocjacje na szczycie UE zakończyły się sukcesem. Ta negocjacyjna noc była wyjątkowo gorąca.

Rozrzutny znajomy Sikorskiego

Najwyższa Izba Kontroli zarzuca Maciejowi Olexowi-Szczytowskiemu, byłemu prezesowi Agencji Mienia Wojskowego, niegospodarność na łączną kwotę 2,4 mln zł - informuje "Dziennik".

Francja krytykuje Merkel

Rzecznik prezydenta Francji skrytykował "metody" zastosowane wobec przywódców polskich przez pełniącą funkcję przewodniczącej Rady Europejskiej, niemiecką kanclerz Angelę Merkel.

Andrzej Lepper domaga się śledztwa

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę Mykoły Hinajły, byłego doradcy Andrzeja Leppera. ABW sprawdza związki Hinajły z rosyjskim wywiadem.