Najnowsze

Najnowsze

Ziobro do dymisji?

Niedziela, 20 maja, 21:00 Doktor Mirosław G. na wolności, minister Zbigniew Ziobro do dymisji? Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się rezygnacji szefa resortu sprawiedliwości. SLD krytykuje go za wypowiedzi po aresztowaniu lekarza. Przypomnijmy, że Zbigniew Ziobro, powiedział m.in. "że żaden pacjent już nie zginie z ręki tego lekarza".

Polacy: Więcej pieniędzy dla lekarzy!

Polsce grozi paraliż służby zdrowia, ale Polacy popierają lekarzy, którzy domagają się podwyżek. W przededniu strajków w służbie zdrowia "Rzeczpospolita" zapytała , czy lekarze powinni zarabiać więcej. Ankietowani nie mieli wątpliwości: 85 proc. respondentów ocenia, że tak, a 93 proc. pytanych chciałoby wyższych pensji dla pielęgniarek.

Prokurator w zaświatach

Prokuratura toczy śledztwo w sprawie Barbary Blidy nawet po jej śmierci. Powód? Tragicznie zmarła była posłanka SLD wciąż jest podejrzana - pisze środowa "Rzeczpospolita".

Parada Równości dzieli polityków

Sobota, 19 maja, 21:00 Ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Nie obyło się bez konfrontacji uczestników marszu z jego przeciwnikami. Nie doszło jednak do poważnych incydentów. Parada równości dzieli także scenę polityczna. Nieprzejednana postawę zajmuje Wojciech Wierzejski z Ligi Polskich Rodzin.

Kolejna zaległość resortu min. Kalaty

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie zrobiło jeszcze nic, aby matkom oczekującym narodzin dziecka przysługiwało 270, a nie 180 dni zwolnienia lekarskiego - alarmuje "Nasz Dziennik".

Kalisz: PiS zrobił się za miękki

Piątek, 18 maja, 21:00 Roman Giertych prezentując własny projekt ustawy o polityce proorodzinnej obwieścił, że "skończył się czas dominacji" PiS nad LPR. O tym, czy miał rację rozmawiali wieczorem na antenie TVN24 Daniel Pawłowiec (LPR), Karol Karski (PiS), Ryszard Kalisz (SLD).

"Fakt" śledzi wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji

Przejazdy konnymi bryczkami i rejs statkiem - to nie program wycieczki, ale wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji ochrony środowiska. Posłowie pojechali za publiczne pieniądze do Sławy w Lubuskiem. Tylko dwugodzinny przejazd bryczką kosztował podatników 600 zł - oburza się "Fakt".

Gorzki sukces Polski

Jeszcze nigdy Unia Europejska nie była tak solidarna z Polską jak podczas wczorajszego szczytu w Samarze - pisze w komentarzu "Gazeta Wyborcza".

Premier kłopotliwy dla fiskusa

Trzymam pieniądze na koncie mamy - po tej deklaracji Jarosława Kaczyńskiego wśród ekspertów podatkowych rozgorzała gorąca dyskusja. Spierają się, czy Jadwiga Kaczyńska powinna płacić podatek od darowizn - pisze "Dziennik".

Niech każdy obejrzy teczki agentów

Prawie 85 proc. Polaków sprzeciwia się dotychczasowej lustracji polegającej na składaniu oświadczeń lustracyjnych i weryfikowaniu ich przez IPN. Chcą otwarcia archiwów Instytutu albo ich całkowitego zamknięcia - wynika z sondażu Pentora dla "Życia Warszawy".

Niecodzienny import z Chin

"Dziennik Zachodni" informuje, że Polacy zamawiają w Chinach... sztuczne szczęki. Protetycy robią klientom wyciski, a następnie wysyłają je kurierem do Chin. Nie przyznają się jednak do tego procederu.

Święta z nieślubnym dzieckiem?

Mieszkańcy Żarek wspólnie z proboszczem z tutejszej parafii zastanawiają się, czy matka, która będąc w zaawansowanej ciąży nie zgodziła się na chemioterapię, ponieważ chciała urodzić zdrowe dziecko, powinna zostać wyniesiona na ołtarze. O sprawie pisze "Dziennik Zachodni".

Bez przysposobienia obronnego w szkołach?

Strzelanie z kbks-u czy rzut granatem – doświadczenia wspólne dla wielu pokoleń polskich uczniów – wkrótce staną się wspomnieniem. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego proponuje, aby z programów szkolnych usunąć przysposobienie obronne, a w zamian wprowadzić m.in. obozy przetrwania organizowane przez nauczycieli bezpieczeństwa narodowego - donosi "Dziennik"

Głos widza

Zmieniłem punkt widzenia. Zwykle patrzę sprzed kamery, a w tym tygodniu – sprzed telewizora. I aż struchlałem na myśl o odpowiedzialności. Nie – wcale nie jest tak, że my tam, w tej telewizji, to Państwa traktujemy niepoważnie.

Marek Surmacz odwołany

Premier odwołał dotychczasowego wiceministra spraw wewnętrznych Marka Surmacza - tego samego, który zasłynął zorganizowaniem dostawy hamburgerów radiowozem na dworzec dla koleżanki z rządu.

Dla UE jesteśmy krajem specjalnej troski

Piątek, 18 maja, 21:00 Podczas spotkania przywódców Unii Europejskiej i Rosji w Utiosie koło Samary nie udało się rozwiązać problemu embarga na polskie mięso. Janusz Lewandowski widzi w tym kompromitację naszego kraju, która potwierdza tylko, że jesteśmy kłopotem dla UE. Senator PiS Andrzej Mazurkiewicz twierdzi natomiast, że fiasko szczytu jest wielkim sukcesem Polski.

Fundacja Kwaśniewskiego ukrywa skąd bierze pieniądze

Tydzień przed końcem prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, jego fundacja dostała kilkadziesiąt tysięcy zł od Narodowego Banku Polskiego, kierowanego przez Leszka Balcerowicza – dowiedział się portal tvn24.pl. Co innego mówił na konferencji szef fundacji. – Nigdy nie braliśmy państwowych pieniędzy – przekonywał dziennikarzy Ireneusz Bil. Kwaśniewski: Gil mówił tak, bo zaskoczyło go pytanie.

Policja ściga nielegalne wyścigi samochodów

Nawet 200 samochodów bierze co tydzień udział w nielegalnych wyścigach na ulicach Warszawy. Jako miejsce zmagań rajdowcy-amatorzy wybierają rzadko uczęszczane ulice. Policja depcze im po piętach i regularnie organizuje zorganizowane naloty. W jednym z nich brał udział reporter portalu tvn24.pl.

Człowiek-pająk w służbie reklamy

Człowiek Pająk znów "uderzył". Tym razem wspiął się na „zaledwie” 103-metrowy wieżowiec w centrum Berlina. Zaledwie – bo ten "miejski himalaista" ma już na koncie wyższe „szczyty” – m.in. Wieżę Eiffla (324 m) czy wieżę w Tajpej (508m).

Odpolitycznić polskie mięso

Problem polskiego mięsa można łatwo rozwiązać, jeśli nie będzie się go upolityczniać - zapewnia rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i sugeruje, że sprawę powinno się rozwiązać na szczeblu fachowców, czyli weterynarzy.

SPODNIE

W czwartek na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się… właśnie: co się odbyło?Powiedzieć, że była to konferencja, to za mało, powiedzieć, że powstała nowa opozycja antypisowska – to za dużo.

Kwaśniewski: Pinczuk ma pieniądze a ja nie

- Pińczuk pieniądze ma, a ja ich nie mam - tłumaczył w radiu Tok FM Aleksander Kwaśniewski finansowanie swojej fundacji Amicus Europae przez oligarchę ukraińskiego Wiktora Pinczuka. Dodał, że korzysta z pomocy ukraińskiego biznesmena m.in. dlatego, że w Polsce trudno mu znaleźć sponsora: - Podpisanie umowy z fundacją Kwaśniewskiego wymaga dziś heroizmu - mówił.

Staniszkis: Kwaśniewski łamie obyczaje

- Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego nie złamała prawa, ale złamała polityczne obyczaje - powiedziała Jadwiga Staniszkis w TVN24. Jej zdaniem były prezydent, który otrzymuje granty od ukraińskiego oligarchy, nie powinien mówić o zagrożeniu demokracji w Polsce.

IPN prześwietli szefa policji

Szef policji Konrad Kornatowski pod lupą IPN. Chodzi o sprawę śmierci Tadeusza Wądołowskiego na posterunku milicji w Gdynii 21 lat temu i rolę jaką Kornatowski jako ówczesny prokurator odegrał w prowadzonym śledztwie. Instytut sprawdzi czy brał udział w zbrodni komunistycznej polegającej na tuszowaniu milicyjnego zabójstwa.

IPN sprawdzi szefa policji

Szef policji Konrad Kornatowski pod lupą IPN. Chodzi o sprawę śmierci Tadeusza Wądołowskiego na posterunku milicji w Gdynii 21 lat temu i rolę jaką Kornatowski jako ówczesny prokurator odegrał w prowadzonym śledztwie. Może usłyszeć oskarżenie udziału w zbrodni komunistycznej polegającej na tuszowaniu milicyjnego zabójstwa - pisze "Dziennik".

Pijanym kierowcom będą zabierać auta

Jeśli w życie wejdzie rządowy projekt nowelizacji kodeksu karnego, będziemy mieli prawo najsurowsze nie tylko w Europie, ale i na świecie - pisze "Dziennik". Nigdzie za jazdę po pijanemu nie zabiera się samochodów, a to właśnie przewiduje nowelizacja.

Biegły z importu oceni pracę dr. G.

Prokuratura szuka zagranicznego eksperta, który oceni leczenie pacjentów przez podejrzanego o korupcję i zabójstwo kardiochirurga Mirosława G., pisze "Życie Warszawy".

Morskie autostrady na Bałtyku

Już niedługo powstaną morskie autostrady pomiędzy Polską i Szwecją. Chcą je utworzyć władze portów ulokowanych po obu stronach Bałtyku. Mają pływać pomiędzy nimi gigantyczne promy, przynajmniej dwukrotnie większe od tych, jakie obecnie obsługują bałtyckie trasy - pisze "Dziennik".