Najnowsze

Najnowsze

Gruziński parlament zalegalizował stan wyjątkowy

Gruziński parlament jednogłośnie zaaprobował wprowadzenie 15-dniowego stanu wyjątkowego. - Nie wykluczamy, że odwołamy stan wyjątkowy przed upływem 15 dni - powiedziała przewodnicząca parlamentu Nino Burdzhanadze.

Tusk nie wprowadzi się do Kancelarii

W ciągu tygodnia od desygnowania na premiera przestawię skład rządu - zapowiedział Donald Tusk. Lider PO nie skorzysta z zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego i nie wprowadzi się na razie do gabinetu w Kancelarii Premiera. Będzie pracował w Sejmie.

Fala oszczędziła Wielką Brytanię

Wysoka fala z Morza Północnego, zagrażająca wybrzeżom Wielkiej Brytanii i Holandii, oszczędziła rejon Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Napór wody wytrzymały też tamy i zapory przeciwpowodziowe w Holandii.

Finlandia: Kolejna groźba w internecie

W internecie pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed masakrą. Tym razem celem ma być szkoła w miasteczku Kirkkonummi - wynika z informacji Maarti Rossi, dyrektora szkoły.

"Kule trzaskały obok nas wszędzie"

- Nie ma we mnie krzty nienawiści i chęci rewanżu wobec Irakijczyków - powiedział gen. Edward Pietrzyk, polski ambasador w Iraku, który 3 października został ciężko ranny w zamachu na swoje życie. Mimo, że Pietrzyk wspominał dramatyczne wydarzenia, dobry humor go nie opuszczał.

Dochnal wpłacił kaucję, ale został za kratkami

Pabianicki sąd uchylił areszt wobec oskarżonego o wręczanie łapówek Marka Dochnala, po tym jak jego żona wpłaciła 300 tys. zł kaucji. Lobbysta nie wyjdzie jednak z więzienia, bo areszt podtrzymuje sąd katowicki.

Zamach na pakistańskiego ministra

Dwie osoby zginęły, a co najmniej cztery zostały ranne, gdy w pakistańskim Peszawarze przed domem ministra ds. politycznych Amira Muqama wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało.

Spider(bar)man

Dziesiątki osób zgromadziły się wczoraj w chińskim hotelu Venetian. Kiedy hotelowy bar zapełnił się ludźmi, w ruch poszły butelki, a kieliszki i szklanki dosłownie latały w powietrzu... W Makao odbyły się Mistrzostwa Najlepszych Barmanów Azji w stylu "flair".

Czekam w lodówce

- Cisza na planie! Trzy, dwa, jeden, kamera, akcja! – i wchodzę. Właśnie zagrałem swoją pierwszą rolę w filmie fabularnym. Do tej pory specjalizowałem się raczej w krótkich filmach dokumentalno-rozrywkowych, a tu proszę - czerwone dywany, Cannes, Hollywood…

Trwa strajk maszynistów w Niemczech

- Kilkaset pociągów czeka za granicą na to, by móc wjechać do Niemiec - o tej trudnej sytuacji powiadomił członek zarządu państwowych Kolei Niemieckich - Norbert Bensel.

Awaria w litewskiej elektrowni atomowej

Z powodów technicznych wczoraj wieczorem przerwał pracę jedyny działający w ignalińskiej elektrowni atomowej reaktor. Zadziałał automatyczny system wyłączania. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Amerykanie wypuszczają Irańczyków

Amerykanie zwolnili dziewięciu przetrzymywanych przez nich w Iraku Irańczyków podejrzewanych o pomoc szyickim rebeliantom - poinformowało dowództwo armii. Dwóch z nich Amerykanie trzymali od stycznia, ale teraz "nie stanowią już oni zagrożenia dla bezpieczeństwa irackiego".

Suu Kyi chce rozmawiać z generałami

Legendarna przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi po raz pierwszy od lat opuściła areszt domowy i spotkała się z przedstawicielem rządzącej krajem junty wojskowej.

Ołdakowski: wybieram Muzeum Powstania Warszawskiego

- Wybieram Muzeum Powstania Warszawskiego, a decyzję, co do mojego mandatu pozostawiam marszałkowi Komorowskiemu - powiedział poseł Jan Ołdakowski. Według marszałka Sejmu, nie może on łączyć obu funkcji. Ekspertyzy prawne sprzed dwóch lat mówią co innego.

Wassermann: Tusk pozna kwity na Sikorskiego po nominacji

Kwity na Radka Sikorskiego pojawiły się, gdy był jeszcze ministrem obrony narodowej. Donald Tusk zobaczy je dopiero, gdy zostanie zaprzysiężony na premiera do tego czasu musi zaufać prezydentowi - powiedział w RMF koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Sam Sikorski jest przekonany, że jego nazwisko pojawia się w aneksie do raportu WSI.

Bhutto próbowała przedrzeć się przez kordon

Benazir Bhutto, była premier i szefowa opozycyjnej Pakistańskiej Partii Ludowej, próbowała sforsować samochodem policyjną blokadę, jaką wokół jej domu zorganizowały władze w Islamabadzie. Nie udało się.

Życie jak co dzień, mimo strajku generalnego

Wbrew wcześniejszym obawom, strajk generalny we Włoszech nie sparaliżował kraju. Akcja protestacyjna radykalnych związków zawodowych spowodowała jedynie utrudnienia. Najbardziej cierpią podróżni.

Sikorski: moje nazwisko pojawi się w aneksie raportu WSI

Radosław Sikorski jest przekonany, że jego nazwisko pojawi się w aneksie do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Dokument jest już u prezydenta, który sprzeciwia się kandydaturze byłego szefa obrony na ministra spraw zagranicznych - informuje RMF FM.

Schengen: Ukraińcy muszą nas zrozumieć

- Na nas spoczywa cała odpowiedzialność przed partnerami ze strefy Schengen. Nasi ukraińscy przyjaciele muszą to zrozumieć - tak szef MSWiA Władysław Stasiak usprawiedliwiał obostrzenia przepisów granicznych na wschodniej granicy w związku ze wstąpieniem Polski do strefy Schengen.

Biedronki-kanibale atakują Wielką Brytanię

Inwazja azjatyckich biedronek na Wielką Brytanię. Azjatki, nazywane arlekinami, pożerają miejscowe insekty, niszczą zasłony i dywany oraz zjadają swoje brytyjskie koleżanki.

Słowacy nie chcą Schengen w Tatrach

Mimo wejścia Polski i Słowacji do strefy Schengen, nasza wspólna granica w Tatrach pozostanie zamknięta - informuje "Gazeta Wyborcza". Słowacy boją się bowiem, że polscy turyści zadepczą ich Tatrzański Park Narodowy.

Nowy premier dostanie jeden z najlepszych gabinetów

- Po desygnacji na premiera, Donaldowi Tuskowi przysługiwać będzie ochrona BOR i służbowy samochód. Będzie miał też do dyspozycji gabinet w Kancelarii Premiera - zapewnia rzecznik ustępującego rządu Jan Dziedziczak. Prezydent desygnuje Tuska o godz. 15.

Ćwiąkalski: za Ziobry przybyło przestępczości

- W okresie, w którym urzędował minister Ziobro, przybyło przestępczości najpoważniejszej, czyli na przykład zabójstw i gwałtów - przekonuje kandydat na ministra Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i zapawnia, że posprząta po swoim poprzedniku. W wywiadzie dla dziennika "Polska" zapowiada m.in. rozdział stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Romaszewski: kogo PiS ma lepszego niż ja?

Kazimierz Kutz, mimo że wyraził poparcie dla kandydatury Zbigniewa Romaszewskiego stwierdził, iż jest przeciwny przyznawaniu stanowisk za zasługi. Ostro zareagował kandydat PiS na wicemarszałka Senatu: - Przepraszam, kogo lepszego niż ja ma PiS na to stanowisko? Z moim doświadczeniem i latami pracy?

Bush ojciec broni polityki syna

Krytyka irackiej polityki amerykańskiego prezydenta jest "wielce niesprawiedliwa" - tak przynajmniej uważa ojciec obecnego rezydenta Białego Domu George Herbert Bush. Senior rodu ma za złe opinii publicznej, że zapomniała o brutalności reżimu Saddama Husajna.

Kontrowersyjny prokurator generalny zatwierdzony

Amerykański Senat zatwierdził prezydencką nominację Michaela Mukasey'a na nowego prokuratora generalnego. Wcześniej kandydat wzbudził zdumienie części senatorów swoim stosunkiem do tortur.

Fotyga odchodzi i zabiera ze sobą fundację

Nowy rząd prawdopodobnie straci kontrolę nad Fundacją "Pomoc Polakom na Wschodzie". Taką zmianę statutu przeforsowała ustępująca szefowa MSZ Anna Fotyga - informuje "Gazeta Wyborcza".