Najnowsze

Najnowsze

Zawisza: Listę świadków komisji bankowej trzeba poszerzyć

piątek, 25 maja, 17:30W przyszłym tygodniu kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. sektora bankowego. Na poprzednim zeznawał były premier Józef Oleksy. Na najbliższe może zostać wezwany ktoś z administracji rządowej. Rąbka tajemnicy uchylił w "Magazynie 24 godziny" były przewodniczący komisji poseł Artur Zawisza.

Kronika Filmowa z 25 maja

Zostało już ich tylko szesnastu. Ośmiu w Polsce, ośmiu za granicą. Na coroczny zjazd Cichociemnych do Warszawy przyjechało pięciu. Innym nie pozwolił na to wiek i zły stan zdrowia.  Cichociemni to bohaterowie, którzy nie wahali się ryzykować życia dla ojczyzny, odchodzą po cichu, bez większego zainteresowania władz, bez słowa podziękowania, bez dowodów, że wdzięczna Ojczyzna o nich pamięta.

Turcja: Nie będzie nowej konstytucji

Ahmet Necdet Sezer zawetował zmiany w tureckiej ustawie zasadniczej, które uchwalił parlament. Oznacza to, że Turcy nie będą mogli wybierać głowy państwa bezpośrednio.

Juszczenko przejmuje kontrolę nad wojskiem

Po tym jak Wiktor Juszczenko zdymisjonował prokuratora generalnego, trwa kolejne zaostrzenie kryzysu politycznego na Ukrainie. Dziś prezydent Juszczenko podpisał dekret, w myśl którego przejął kontrolę nad wojskami MSW i poprosił je o zapewnienie porządku wokół ważnych obiektów państwowych, w tym Prokuratury Generalnej i Sądu Konstytucyjnego.

2000000 głosów

"Hej, czy nie wiecie?" Trochę wolnego, słońce i samochód po mieście, a w tym mieście Kazik i 2 miliony. Z początku wydawało mi się, że tytuł i treść (ostra, oj, ostra treść) odnosi się do elektoratu jednej z dwóch przystawek koalicyjnych, ale się pomyliłam. Wedle mojej najlepszej interpretacji chodzi o 2 miliony rodzimej zarobkowej emigracji. Londyn, Dublin, Egipt (tak! Jak się okazuje z teledysku Kazika – tam też, u stóp Piramid sprzedajemy bilety). Kolejne plany teledysku potwierdziły moje przypuszczenia.

Chińczycy zbudują nam drogi?

Dziś przedstawiciele rządu będą namawiać chińskie firmy drogowe do wejścia na polski rynek. W tym roku w naszym kraju ma powstać jedynie 7 km autostrad, podczas gdy w ciągu ostatnich pięciu lat w Chinach wybudowano 25 tys. km.

Polskie lekarstwa na rosyjskie dolegliwości

W Rosji co roku sprzedaż leków rośnie o dwa miliardy dolarów. Producenci znad Wisły zwietrzyli okazję na tamtym rynku farmaceutycznym i próbują swoich sił - pisze "Rzeczpospolita".

Bieszyński i tajemnica śledztwa

Pułkownik Ryszard Bieszyński, były szef Departamentu Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mógł popełnić przestępstwo, broniąc przed amerykańskim sądem Edwarda Mazura. Nie został bowiem zwolniony z tajemnicy służbowej - pisze "Rzeczpospolita".

Gwiazda szeryfa i wykształciuchy

Najwięcej dla Polski robi Ziobro. Tuż za nim liderzy buntu przeciw PiS-owskiemu państwu. Takie są wyniki wtorkowego sondażu "Gazety Wyborczej", w którym zapytano Polaków, kto z polityków dobrze, a kto źle służy Polsce.

Rosja czyta Macierewicza

Rosjanie przetłumaczyli i opublikowali raport Macierewicza, a nawet poprawiają w nim błędy - pisze "Dziennik".

Unia nie chce polskich urzedników

Polacy, którzy ubiegali się o stanowisko unijnego urzędnika, nie dostają pracy, mimo że pomyślnie przechodzą proces rekrutacji - donosi "Życie Warszawy".

Trumna Papały na podsłuchu

Czułe urządzenia podsłuchowe miały wyłowić każde słowo Małgorzaty Papały. Przed pogrzebem trumna z ciałem generała Marka Papały została przez policję obłożona sprzętem podsłuchowym. Mundurowi liczyli, że ktoś z rodziny, żegnając zamordowanego, powie coś, co wskaże sprawcę zamachu - dowiedział się "Dziennik".

"Fachowiec" ciągnie "fachowca"

Komisja Nadzoru Finansowego, której przewodniczy Stanisław Kluza, otrzymała reprymendę z Komisji Europejskiej - podaje "NAsz Dziennik".

Pielęgniarki też będą strajkować!

Krzywdzenie pacjentów odchodzeniem od łóżek to ostatnia rzecz, którą zrobimy, ale jeżeli lekarze pokątnie wyrwą podwyżki tylko dla siebie, nie będziemy milczeć - zapowiadają pielęgniarki w "Super Nowościach".

Szef rzucił papierami

Wojciech Kwaśniak, który od siedmiu lat pełnił funkcję Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego, zrezygnował ze stanowiska - dowiedział się nieoficjalnie "Parkiet".

Małe ofiary wielkiej przemocy

Przypalanie papierosem czy gorącą patelnią, bicie rurką, pasem, kablem, zanurzanie stópek we wrzątku, polewanie gorącą wodą, wybicie zęba łyżką stołową, kopanie, rzucanie o ścianę, pojenie alkoholem, wsypywanie pieprzu do nosa, głodzenie - to lista tortur na jakie rodzice skazują w Polsce swoje dzieci. Małe ofiary wielkiej przemocy umierają w męczarniach - alarmuje "Dziennik Zachodni".

Państwo chce odzyskać swoje fundacje

Skarb Państwa chce mieć wpływ na obsadę władz fundacji powstałych dzięki publicznym pieniądzom - pisze "Rzeczpospolita". Ale nie podoba się to tym, którzy nimi teraz rządzą.

Zrobieni w offset

Na realizowanych w Polsce umowach offsetowych strona polska wychodzi jak Zabłocki na mydle, ku uciesze amerykańskich kontrahentów. A to za sprawą Ministerstwa Gospodarki i Agencji Rozwoju Przemysłu - uważa "Trybuna Robotnicza".

Powrót czterdziestolatków

Kilka lat temu pracownicy po czterdziestce nie mieli co liczyć na zatrudnienie. Dziś firmy szukają właśnie ich - czytamy w "Metrze".

Kiedy winny jest... samochód

Zakład ubezpieczeniowy może odmówić wypłaty odszkodowania z polisy OC, jeśli szkoda nastąpiła na skutek niezawinionej przez kierowcę awarii samochodu. Elastyczność tych przepisów często powoduje, że jedyną drogą dochodzenia roszczeń jest pozew sądowy - pisze "Dziennik Polski".

Strajk u Japończyków

Pracownice Orion Electric Poland Sp. z.o.o (gm. Łysomice) odeszły od taśmy. - Przez cały ten tydzień w Orionie trzeba było pracować po 10 godzin dziennie, na dodatek najbliższa sobota też ma być pracująca i podobno kolejna również - oburza się mąż jednej z pracownic japońskiej fabryki. Panie, które w pierwszej japońskiej fabryce zbudowanej w gm. Łysomice montują telewizory LCD obawiają się, że za nadgodziny pieniędzy nie dostaną – wyjaśnia “Gazeta Pomorska”.

Nie do obrony

- Nic nie wiem w sprawie zabójstwa Marka Papały, bo nie mam wglądu w akta. Już we wrześniu ub. r. wnioskowałam o to, ale odmówiono mi. Więc oprócz tego, co mogę wyczytać w prasie, nie wiem nic - mówi w rozmowie opublikowanej przez "Trybunę" adwokat Marta Smołka, obrońca Ryszarda Boguckiego podejrzewanego o współudział w morderstwie gen. Marka Papały

Mężczyzna w domu potrzebny do pracy

Podczas kampanii Instytutu Spraw Obywatelskich w czwartek w Zielonej Górze kobiety usłyszały, że prowadzenie domu jest warte 1.200 zł - czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Relikwie z Krakowa trafią nawet do Arabii Saudyjskiej

Po raz pierwszy od początku pontyfikatu, 3 czerwca, Benedykt XVI kanonizuje w Watykanie Polaka bł. Szymona z Lipnicy, patrona chorych i kobiet ciężarnych. Kanonizacja, którą papież ogłosił w lutym, spowodowała wielkie zainteresowanie relikwiami błogosławionego, a niebawem świętego, który pochowany jest w krakowskim kościele Bernardynów pod Wawelem - pisze "Gazeta Krakowska".

Szwajcarskie konta lewicy pod lupą ministra Ziobry

czwartek, 24 maja, 21:00Czy wśród polityków SLD powiało grozą? - Powraca sprawa szwajcarskich kont z polityków SLD, która wynikła podczas prac komisji śledczej ds. Orlenu. Minister Ziobro pojechał do Szwajcarii, która zgodziła się wydać naszej prokuraturze listę kont założonych w tamtejszych bankach przez polskich polityków. PiS jest pewne, że na kontach tych znajdują się nielegalne pieniądze. SLD zdecydowanie zaprzecza. O sprawie rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" o 21:00.

Porządek musi być

Porządek musi być, a jak go najlepiej zaprowadzić? Sposobem wziętym z „Rewizora”: rygor, rygor, rygor.

Warszawski pojedynek o Lecha Wałęsę

czwartek, 24 maja, 17:30To nie była wielka bitwa - raczej polityczny pojedynek ale o wielkie nazwiska. Rada Warszawy decydowała, komu przyznać tytuł honorowego obywatela stolicy. Kontrowersje pojawiły się wokół kandydatury Lecha Wałęsy, zgłoszonego przez radnych PO. Eksprezydent i jeden z dwóch najbardziej znanych na świecie Polaków nie pasował radnym PiS. Jednak większość warszawskich radnych stanęła za nim murem i tytuł honorowego obywatela Warszawy mu przyznała. O sprawie rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" i 17:30.