Najnowsze

Najnowsze

Nie chcemy płacić za leczenie

Ponad połowa Polaków jest przeciw wprowadzeniu częściowej odpłatności za usługi publicznej służby zdrowia, nawet jeśli poprawiłoby to jej funkcjonowanie - wynika z sondażu CBOS.

Polacy źle oceniają prezydenta

Ponad połowa Polaków badanych w sondażu CBOS negatywnie ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Równie złe zdanie ankietowani wyrazili na temat Sejmu i Senatu obecnej kadencji.

Ciągnik zmiażdżył auto naszego internauty

Relacja z samego centrum wydarzeń. Auto naszego internauty Marka Sarnowskiego zostało zmiażdżone przez ciągnik. - Kierowca traktora wymusił pierwszeństwo, skręcając na stację benzynową, oczywiście pod prąd - pisze na skrzynkę Kontakt TVN24. Wersję internauty potwierdzają wstępne ustalenia policji.

XIV-wieczne rękopisy w antykwariacie

Zachodniopomorscy policjanci odzyskali rękopisy pochodzące z XIV. Dokumenty zginęły z Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze przeszło 14 lat temu. 6 zabytkowych pergaminów znalazło się w Szczecińskim antykwariacie.

Papież przemówił do Tybetańczyków

Po prawie tygodniu od pierwszych starć w Tybecie głos zabrał Benedykt XVI. Papież podkreślił, że z wielkim niepokojem śledzi wydarzenia, jakie mają tam miejsce. Zachęcił wszystkich do dialogu i tolerancji.

Muza egzystencjalistów w Warszawie

- Juliette Greco posiada najcenniejszy klejnot - serce, które bije pod jej czarnym swetrem – powiedział o niej francuski poeta Jean Cocteau. Ona sama wolała mówić, że nie jest okrutna, tylko dzika. Muza egzystencjalistów i wielka gwiazda francuskiej muzyki wystąpi w Warszawie.

Jesteśmy na szarym końcu...

- Polska wciąż jest w ogonie krajów UE, jeśli chodzi o dostęp do szerokopasmowego internetu. Ma go tylko 8,4 proc. Polaków - wynika z opublikowanego w środę raportu Komisji Europejskiej. Gorszy wynik ma tylko Bułgaria.

Pięć lat temu

Decyzja o zaatakowaniu Iraku przez Stany Zjednoczone była konsekwencją zamachów terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton 11 września 2001 oraz szybkiego obalenia reżimu talibów w Afganistanie. Do ataku jako pretekstu wykorzystano pogłoski o związkach Saddama Husajna, prezydenta Iraku, z Al-Kaidą oraz graniczące z pewnością przypuszczenia zachodnich służb wywiadowczych o posiadaniu przez Bagdad broni masowego rażenia. Ekipa George’a Busha przygotowywała się do inwazji na Irak wiele miesięcy, konstruując koalicję państw gotowych poprzeć, także czynnie, mimo sprzeciwu Francji i Niemiec oraz Rosji i Chin amerykański atak na Saddama. W gronie krajów instynktownie popierających politykę Ameryki znalazła się Polska, która dopiero w tym roku, jesienią 2008 r. chce zakończyć wojskową obecność w Iraku.

Tir wpadł do rowu

Wypadek na trasie Gniezno-Września. - Tir uległ wypadkowi, zjechał do rowu - informuje internautka Daria Pawlak. Na platformę Kontakt TVN24 przesłała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Będziemy płacić wyższą składkę zdrowotną

Chciałbym, żeby składka zdrowotna była podwyższona o jeden procent w 2010 r. - zapowiedział premier Donald Tusk, podczas "Białego szczytu". Dodał jednak, że nie zgodzi się na dopłaty do usług medycznych.

Kuwejt rozwiązał parlament

Emir Kuwejtu Sabah al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah rozwiązał w środę jednoizbowy parlament - Zgromadzenie Narodowe - poinformowała w środę telewizja Al-Dżazira. Wybory parlamentarne odbędą się prawdopodobnie w maju.

Zientarski nadal w śpiączce

Trzy tygodnie po tragicznym wypadku, dziennikarz Maciej Zientarski nadal jest nieprzytomny. - Nic się nie zmieniło w stanie jego zdrowia Cały czas jest w śpiączce farmakologicznej i wszyscy czekamy aż się wybudzi - mówi portalowi tvn24.pl dr Andrzej Chmura, który się nim opiekuje

Agent powinien być przystojny

Agent musi umieć nawiązać znajomość i podtrzymać atmosferę wzajemnego zaufania. Kiedy informacja jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, granice nie istnieją. Związki emocjonalne z agentem są jednak niedopuszczalne - stwierdził w TVN24 były wiceszef UOP Piotr Niemczyk.

Czołowi politycy zapraszają Dalajlamę

Marszałek Senatu i wicemarszałek Sejmu deklarują, że zaproszą Dalajlamę do polskiego parlamentu. Chęć spotkania się się z duchowym przywódcą Tybetańczyków wyraziła już Kancelaria Prezydenta i premier Donald Tusk.

Niemiecki rząd przyjął projekt Wypędzonych

Niemiecki "Widoczny Znak przeciwko Ucieczkom i Wypędzeniom" powstanie. Rząd Angeli Merkel przyjął jego projekt a szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach uznała we wtorek, że to "mądre i właściwe" postępowanie.

Izrael chce zawieszenia broni

- Nieustannie podejmowane są wysiłki na rzecz długoterminowego porozumienia z radykalnym Hamasem, mimo trwającego ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy i ataków odwetowych Izraela - przekonują przedstawiciele izraelskiego resortu obrony.

"Na PiS dybią germańskie hordy"

Propozycje PiS i prezydenta ws. ustawy o ratyfikacji Traktatu są nacechowane złą wolą i wyznaczają w Polsce nową barykadę polityczną - ocenił premier Donald Tusk, w radiu Tok FM. Dodał, że jeśli konieczne będzie referendum, to zostanie ono rozłożone na dwa dni.

"Prezydent Polski straszy Niemcami"

Lech Kaczyński walczy z rządem w imieniu brata i w tym celu używa niemieckiego straszaka - tak niemiecka prasa komentuje poniedziałkowe orędzie polskiego prezydenta. Belgowie piszą o "lękach PiS".

Kraków likwiduje "nieczytelne urzędolenie"

Krakowski magistrat uczy urzędników… języka polskiego. – My naprawdę wiemy, jak pisać do petentów w sposób zrozumiały. Musimy się tylko oduczyć nieczytelnego urzędolenia – mówi portalowi tvn24.pl inicjator szkoleń, Witold Krupiarz, dyrektor jednego z wydziałów.

Trudno się skupić w toalecie

Główną atrakcją jednej z galerii handlowych na portugalskiej Maderze są... toalety. Roznegliżowane manekiny pań i seksowne panów umilają tam chwile zabieganym klientom.

"Biały Szczyt nic nie załatwił"

- Jako obywatelka, pielęgniarka i pacjentka mam wiele obaw. Podczas „Białego Szczytu” nie przedstawiono rozwiązań ani bieżącej sytuacji, ani długofalowej polityki – podsumowała w TVN24 Dorota Gardias, szefowa OZZPiP.

"Prezydent musi ratyfikować traktat"

Lech Kaczyński musi ratyfikować Traktat Lizboński, gdyż tylko takie rozwiązanie wynika z konstytucji - powiedział w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Krytykując przy tej okazji orędzie głowy państwa: - Było jak z tabloidu.

Bp Pieronek: Europa dyskryminuje chrześcijan

Coraz częściej chrześcijanie w Europie są dyskryminowani - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" bp Tadeusz Pieronek. Wskazuje przy tym na małżeństwo, któremu odmówiono adopcji, bo z przyczyn światopoglądowych nie akceptują zachowań homoseksualnych.

Do rodziców Madeleine: Sorry

Rodzice zaginionej Madeleine McCann wygrali proces o zniesławienie z dwiema gazetami, które zasugerowały, że byli oni zamieszani w zniknięcie ich córki. Gazety, co wyjątkowo rzadkie w takich przypadkach, zamieściły przeprosiny na pierwszych stronach.

Rośnie i PO i PiS

Od lutego poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 7 punktów i wynosi 53 procent - wynika z sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Gdyby wybory odbyły się teraz, oprócz PO w parlamencie znalazłoby się tylko Prawo i Sprawiedliwość z 18-proc. poparciem.

Tvn24.pl - 365 dni w sieci

365 dni temu w południe w świat "poszły" pierwsze informacje z portalu tvn24.pl. Strona www przeniosła newsy popularnej stacji telewizyjnej, i nie tylko, do sieci. Rozpoczęte rok temu szaleństwo trwa do dziś.

Jak prezydent pokonał "M jak miłość"

8 mln widzów oglądało w poniedziałkowy wieczór orędzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak się dowiedział "Dziennik", "Wiadomości" wydłużono do ponad 29 minut, aby dopasować ramówki TVP 1 i 2 i zmieścić emisje orędzia przed serialem "M jak miłość".

Lygrys z przyszłością

Tata lew, mama tygrisica. Trzymiesięczny Lygrys, bo tak określa się nietypową krzyżówkę, zamieszkał na jednym z osiedli rosyjskiego Jekatierinburga.