Najnowsze

Najnowsze

100 wypadków, 15 ofiar. Pierwsze podsumowanie

Piątkowy bilans na polskich drogach to 100 wypadków, 15 ofiar i 113 rannych. Według policji było spokojniej niż w ubiegłym roku, jednak funkcjonariusze apelują o zdjęcie nogi z gazu, ponieważ w sobotę i niedzielę może być tłoczno, szczególnie w okolicach cmentarzy.

Zabili lidera związkowców

Lider związku zawodowego rolników (UGOCP) Margarito Montes Parra i 14 innych osób zostało zastrzelonych w północno-zachodnim Meksyku. Część świadków twierdzi, że mordu dokonało uzbrojone komando.

Rosja: policjanci zabili cztery osoby

Czterech domniemanych rebeliantów zginęło w strzelaninie z policją w Dagestanie, we wschodniej części Kaukazu - poinformowała rosyjska agencja prasowa agencja Interfax.

Palą się niemal wszędzie, ale najczęściej w stolicy

- Płonące autobusy nie są problemem tylko Warszawy. Tego typu zdarzenia mają miejsce nawet w Europie zachodniej - mówił na antenie TVN Warszawa Adam Stawicki, rzecznik MZA. Po dwunastym pożarze w tym roku sprawdziliśmy, czy inne miasta mają takie same problemy.

"Seksmisja" nadchodzi?

To, że do poczęcia dziecka potrzebni są kobieta i mężczyzna, do tej pory kwestionowano jedynie sporadycznie i raczej nie na serio. Teraz może się to zmienić. Naukowcy z Uniwersytetu Stanford stworzyli komórki, które dają początek męskiemu nasieniu i kobiecym jajeczkom.

Brakuje dawców organów

Sytuacja jest niepokojąca - w Polsce brakuje dawców organów, alarmują raz po raz media. Tym razem małopolski "Dziennik Polski" pisze, że choć w prawie wszystkich krakowskich szpitalach pracują już koordynatorzy ds. transplantologii, to do Poltransplantu z Krakowa zgłoszono w tym roku zaledwie... dwóch dawców.

Meksyk czyści metro

Strach przed zarażeniem wirusem A/H1N1 panuje nie tylko na Ukrainie. Władze stolicy Meksyku w obawie przez rozprzestrzenianiem się tzw. świńskiej grypy postanowiły zdezynfekować metro.

Amerykańskie święto ocenzurowane

Poprawność polityczna odbija się też na popularnym amerykańskim święcie Halloween. Wiele szkół w USA zabroniło uczniom zakładać masek z popularnych horrorów, a także strojów które mogą urazić czyjąś rasę lub religię.

Piraci dzwonią do BBC z żądaniem okupu

Somalijscy piraci chcą siedmiu milionów dolarów okupu za uwolnienie brytyjskiej pary, którą porwali w ubiegły piątek z jachtu na Oceanie Indyjskim. O żądaniu przestępców poinformowała BBC, do której zadzwonił człowiek podający się za członka gangu.

Rabin broni Kamińskiego

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich wstawił się w BBC za europosłem PiS Michałem Kamińskim - pisze "Gazeta Wyborcza". Jest to reakcja na zarzuty części brytyjskich polityków, jakoby Kamiński - szef frakcji konserwatystów w Parlamencie Europejskim - miał być antysemitą.

Hurtownia zniczy spłonęła

Ogromny pożar w hurtowni zniczy przy ulicy Łowińskiego w Krakowie został ugaszony. Płomienie i słup dymu były widoczne z odległości kilku kilometrów. Na szczęście nikt nie został ranny.

"Ludzie zaczynają panikować"

Na Ukrainie narasta napięcie z powodu rosnącej liczby zachorowań na grypę. W wielu miastach kupienie masek, leków przeciwgrypowych, a nawet zwykłej witaminy C graniczy z cudem. Jak podkreśla w rozmowie z portalem tvn24.pl Kataryna Glazova, Ukrainka studiująca w Polsce, najgorsza sytuacja panuje w zachodnim rejonie kraju. - Tam ludzie zaczynają panikować - mówi.

Chlebowski: Nigdy w życiu tyle nie płakałem

Zgubiła go lekkomyślność, znalazł się na politycznym dnie, myślał o samobójstwie. - Zbyszek, ty głupku, dwoma zdaniami zmarnowałeś swoją gigantyczną karierę - mówi Zbigniew Chlebowski w wywiadzie, którego udzielił "Polsce". Pierwszym i wyjątkowo emocjonalnym wywiadzie od czasu afery hazardowej.

Premier monitoruje, pomoc po weekendzie

Tuż po powrocie z Brukseli, premier Donald Tusk zapoznał się z opinią polskich ekspertów na temat epidemii grypy A/H1N1 na Ukrainie oraz zabezpieczeń przed zakażeniem tym wirusem w Polsce. Wiadomo już, że prawdopodobnie w poniedziałek zapadnie decyzja o pomocy dla Ukrainy ze strony polskiej. Na razie na lekarstwa i maseczki dla mieszkańców Lwowa zbiera Wrocław.

Niemcy: A/H1N1 sam zabił po raz pierwszy

Po raz pierwszy A/H1N1 w pojedynkę zabił w Niemczech - zarażona wirusem 48-letnia kobieta nie cierpiała na żadne inne dolegliwości. Niemieckie władze podały też, że zmarł 5-letni chłopiec chory na świńską grypę, ale miał on też ciężką infekcję płucną.

"Grypa jest nieuchronna, ale trzymamy ją w ryzach"

Grypa sezonowa jest nieuchronna, jak piątek po czwartku, ale trzymamy ją w ryzach - zapewniał w programie "24 Godziny" zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand. Z kolei ekspert ds. szczepień dr Paweł Grzesiowski podkreślał, że częstotliwość zgonów na Ukrainie nie odbiega od średniej europejskiej.

Pomóżcie sobie ominąć korki

Ruszyła akcja Drogowskaz 24. Tworzymy ją razem z Wami, dzięki informacjom, jakie przesyłacie nam na Kontakt TVN24 i komentarzom zamieszczanym na Blipie, Twitterze i Facebooku. W piątek dostaliśmy kilkaset wiadomości, które pozwoliły nam przedstawić sytuację w całej Polsce. Ale największy ruch na drogach prowadzących na cmentarze dopiero przed nami. Pomóżcie sobie i innym bezpiecznie dojechać na groby bliskich. Włączcie się do naszej akcji.

Indianie znaleźli rozbity samolot

9 osób przeżyło katastrofę wojskowej Cessny, która rozbiła się w czwartek w amazońskiej dżungli. Ocalonych znaleźli indianie z plemienia Matis. Wypadek przeżyło dziewięć z 11 osób znajdujących się na pokładzie.

Czy Wałęsa był TW? Kiszczak: nie wiem

- Nie wiem czy Lech Wałęsa był TW, wiem, że należy mu się pomnik. Chociaż go nie lubię – przyznał Czesław Kiszczak w „Piaskiem po oczach”. Generał przyznał, że za pacyfikację "Wujka" czuje się odpowiedzialny. Na pytanie o wyrzuty sumienia nie odpowiedział.

Kompromis z Unią - sukces czy randka w ciemno?

"Randką w ciemno" eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki nazwał w TVN24 kompromis w sprawie kosztów związanych ze zmianami klimatycznymi osiągnięty na szczycie UE w Brukseli. Podkreśla, że nie ustalono żadnych szczegółów. Z kolei eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski mówi o sukcesie i przypomina - w razie czego mamy prawo weta.

"Co ze szczepionką na grypę? Jestem zaniepokojony"

Jestem zaniepokojony. Ze strony rządu nie ma bowiem jasnych informacji, co ze szczepionką pandemiczną - stwierdził w "Faktach po Faktach" były minister zdrowia Marek Balicki. - Jesteśmy na finiszu - uspokajał podsekretarz stanu w resorcie zdrowia Adam Fronczak. Nie potrafił jednak powiedzieć, kiedy będzie szczepionka.

Przejechał córkę, bo  była zbyt "zachodnia"

Szeryfowie federalni aresztowali 48-letniego Irakijczyka, podejrzewanego o przejechanie samochodem swojej córki za to, że jest "zbyt zachodnia". 20-letnia Noor Faleh Almaleki trafiła do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Game Over

Bar – bar – bar - I sypią się pieniądze. Bank rozbity. Jednoręki bandyta oddaje tobie, co kryje w sobie. To, co zebrał od wszystkich naiwnych liczących na szybką wygraną.

Wielka kaucja Polańskiemu nie pomogła

Roman Polański nie wyjdzie na wolność. Szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości odrzuciło w piątek drugi wniosek o zwolnienie reżysera za kaucją. Choć prawnicy filmowca zaproponowali wyższe poręczenie finansowe, ministerstwo uznało, że ryzyko ucieczki Polańskiego jest zbyt duże.

12 dni za niewinność. "Przepraszam" nie było

Niewinny człowiek spędził 12 dni w areszcie podejrzany o morderstwo. Wskazał na niego sąsiad, podobno go nie lubił. Stanisław Kozłowski został wypuszczony, gdy odnalazł się prawdziwy morderca. „Przepraszam” od organów ścigania nie usłyszał.

Klaus: koniec z hamowaniem Europy

Koniec ze stawianiem żądań dotyczących Traktatu Lizbońskiego - oświadczył prezydent Czech Vaclav Klaus. Deklarację złożył po spełnieniu przez UE jego warunku dotyczącego Karty Praw Podstawowych.

Radiowóz przejechał pieszego na pasach

Radiowóz potrącił pieszego, który szedł po pasach na głównym skrzyżowaniu w Gryfowie Śląskim (woj. dolnośląskie). Zanim przyjechało pogotowie, policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu. Reanimacja nie dała jednak rezultatu - mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja wyjaśnia, że radiowóz wjechał na skrzyżowanie, bo ścigał pirata drogowego.

Prokurator ze sprawy Olewnika uniewinniony

Prokurator Piotr Jasiński z Olsztyna, który prowadził śledztwo ws. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika został uniewinniony przez sąd dyscyplinarny. Skargę złożyła rodzina ofiary, która twierdziła, że wprowadził ją w błąd. - To pierwszy krok w mojej walce o to, by dowieść prawdy - skomentował wyrok w TVN24 prokurator Jasiński.