Najnowsze

Najnowsze

Bezrozumni złodzieje są wśród nas

W Międzyrzecu Podlaskim pewien rabuś zapragnął włamać się do banku przebijając się z sąsiedniego mieszkania. Pomylił jednak ściany i trafił... do sklepu z pasmanterią. Takich pechowców wśród złodziei jest o wiele więcej. Na przykład uciekający przed policjantami rabuś postanowił wziąć taksówkę. I to był jego pech, bo samochód co prawda miał "koguta" na dachu, ale to było auto... ochroniarzy.

"Rozkaz zabicia Jana Pawła II nadszedł ze Wschodu"

- Rozkaz zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku nadszedł ze Wschodu, z KGB albo innej tajnej sowieckiej służby - powiedział były szef watykańskiej dyplomacji kardynał Achille Silvestrini na dwa dni przed wyjściem z więzienia w Turcji zamachowca Alego Agcy.

Dzieło prezydenta za 1,2 mln euro

Rosyjski prezydent okazuje się być wziętym artystą. Fotografia jego autorstwa została bowiem sprzedana za niebagatelną kwotę 51 mln rubli, czyli 1,2 mln euro.

"Jedno przy drugim"

To „jedno” - to wprowadzenie wideoloterii na rynek, „drugie” – sfinansowanie budowy stadionu na Euro 2012. Wojciech Jasiński nie potrafił w piątek wytłumaczyć, dlaczego resort skarbu chciał zrobić „jedno przy drugim”, skoro wprowadzenie wideoloterii na rynek wymagało sporych inwestycji (m.in. terminale, technologia), które miały się zwrócić dopiero w 2012 roku, czyli wtedy, kiedy stadion miał być już gotowy.

"Plotki z PiS mówią, że Napieralski będzie marszałkiem"

Michał Kamiński w wywiadzie dla dziennika "Polska" stwierdził, że "wyobraża sobie" koalicję PiS z SLD. Pytani o to goście programu "Fakty po Faktach" też takiej opcji nie przekreślają. Józef Oleksy uważa, że na razie taki układ jest w Sojuszu "nie do strawienia", ale nie można po wyborach niczego wykluczyć. Roman Giertych natomiast nawet słyszał "plotki z PiS, że w ramach rozmów o TVP uzgodniono, że w przypadku uzyskania większości Grzegorz Napieralski byłby marszałkiem Sejmu".

Ekolodzy zaatakowali japoński statek

Aktywiści z organizacji ekologicznej Sea Shepherd zaatakowali japoński kuter wielorybniczy na wodach Oceanu Arktycznego. Japończycy odparli atak, a całe zdarzenie uwiecznili na amatorskim nagraniu wideo.

"Nowy START razem albo wcale"

Ratyfikacja nowego rosyjsko-amerykańskiego układu o redukcji broni strategicznej musi nastąpić jednocześnie w USA i Rosji - żąda Moskwa. - Albo razem ratyfikujemy dokument, albo proces ten może nie dojść do skutku - ogłosił prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew

Ukraina: wykreślili kandydata z listy

Z ponad 8 tysięcy list do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie bezprawnie wykreślono jednego z kandydatów na prezydenta, byłego ministra obrony Anatolija Hrycenkę. - To prowokacja - ogłosił kandydat, który mimo niskiego poparcia walczy dalej.

Trzech prezydentów USA prosi o pomoc dla Haiti

Barack Obama, w otoczeniu George'a W. Busha i Billa Clintona, powiedział, że byli prezydenci USA będą prowadzili akcję zbierania pieniędzy dla zniszczonego podczas trzęsienie ziemi Haiti. W wyniku tragedii zginęło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ale liczba ofiar może być znacznie większa - nawet 200 tys.

Olechowski: nie tylko dwóch pingpongistów

Czy lewica i centrum jednak połączą siły i wystawią jednego kandydata w wyborach prezydenckich? Andrzej Olechowski nie traci nadziei. - To się rozstrzygnie już na wiosnę - stwierdził. Według niego "Polacy są otwarci na ideę prezydentury spoza dwóch pingpongistów".

Niemcy szykują kolejne procesy przeciw zbrodniarzom

Przed niemieckimi sądami mogą wkrótce stanąć dwaj kolejni oskarżeni o udział w zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej - donosi dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Jednym z nich jest urodzony w Polsce John (Iwan) Kalymon, mieszkający w amerykańskim Troy w stanie Michigan.

Rosyjskie Su-27 uziemione po katastrofie

Rosja wstrzymała loty stanowiących jeden z głównych elementów jej obrony powietrznej myśliwców Su-27 do czasu, aż wyjaśni się przyczyny niedawnej katastrofy maszyny tego typu - poinformowały w sobotę rosyjskie władze wojskowe.

500 uczniów pod gruzami szkół

Nawet pięćset osób może znajdować się pod gruzami budynków salezjan na Haiti. W wyniku trzęsienia ziemi zawaliło się sześć z dziewięciu placówek zajmujących się edukacją i opieką nad sierotami. Zgromadzenie organizuje zbiórkę pieniędzy na odbudowę szkół. - Teraz nadeszła chwila, by zakasać rękaw (...) i przyjść z pomocą tym, którzy tego najbardziej potrzebują - napisał Przełożony Generalny Zgromadzenia Salezjańskiego ojciec Pascual Chávez Villanueva.

Uciekali piechotą z setkami tysięcy złotych

Ci złodzieje się nie popisali. Dwóch młodych mężczyzn okradło jedną z łódzkich hurtowni. W ich ręce wpadło kilkaset tysięcy złotych, na co chyba nie byli przygotowani. Z taką sumą pieniędzy zaczęli bowiem uciekać piechotą. W pościg za nimi ruszyli pracownicy hurtowni, a zatrzymał rabusiów przypadkowy kierowca.

Ryba z wody na surowo

Ryby łowić można cały rok. O ile jednak wędkowanie z przerębla nikogo nie dziwi, o tyle łapanie ryb rękoma w lodowatej wodzie, już może. To właśnie robili Koreańczycy zebrani na zimowym festiwalu wędkarskim. Niektórzy z nich swój połów jadali na surowo - prosto z wody.

Tusk jak Jan Paweł II - jednoczył Europę

Donald Tusk został laureatem Międzynarodowej Nagrody Karola Wielkiego za swój wkład w jednoczenie Europy - poinformowało w sobotę kuratorium tej nagrody. Nagrodę w wysokości 5 tys. euro przyznaje niemieckie miasto Akwizgran. Wcześniej uhonorowano tak m.in. Jana Pawła II i Angelę Merkel.

"MON traktuje marynarzy jak trzecią kategorię"

Marynarze nie dostają dodatków finansowych, przysługujących żołnierzom na misjach zagranicznych. "Kontradmirał Xawery Czernicki" rozpoczyna właśnie misję morską w operacji NATO, ale załoga będzie opłacana tak, jakby stała na redzie w Świnoujściu - donosi "Rzeczpospolita".

Steinbach do rządu: zrezygnujcie z prawa weta

Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach nalega, by niemiecki rząd zrezygnował z prawa weta w sprawie mianowania członków władz muzeum wysiedleń - podał w sobotę na swej stronie internetowej niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Chińska kraina lodu

Olbrzymi świątynie, pałace i ogrody wykonane z lodu podziwiać można w Pekinie. W chińskiej stolicy powstało bajecznie podświetlone lodowe miasto, do którego ściągają tłumy turystów.

Napadł na bank, złapali go klienci

Udało się w kilkunastu bankach, w placówce w Zabrzu złodziej miał pecha: klienci nie przestraszyli się atrapy broni i obezwładnili bandytę. 26-latkowi z Czerwionki-Leszczyn na Śląsku grozi do 12 lat więzienia.

Wpadł na poloneza i się przewrócił

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło w sobotę przed południem w Poznaniu. Jak napisał na platformę Kontakt TVN24 nasz internauta, wypadek "wyglądał groźnie".

Płonie dom, strażacy walczą z ogniem

Wielka chmura dymu, zastępy strażaków i mnóstwo gapiów - w Katowicach płonie dom. O trwającej jeszcze akcji ratowniczej otrzymaliśmy informację na Platformę Kontakt TVN24.

Miliony szczepionek trafią na śmietnik?

Ponad 23 miliony dawek szczepionek przeciwko nowej grypie zakupionych przez włoskie ministerstwo zdrowia pozostało niewykorzystanych, z czego 10 milionów zalega w lodówkach oraz magazynach regionalnych oddziałów służby zdrowia. Większość z nich trzeba będzie wyrzucić - donosi dziennik "La Repubblica" w raporcie "Ile kosztowało nas fiasko szczepień". Na początku stycznia pisaliśmy o prawie 90 mln. niewykorzystanych szczepionek we Francji.

Dziki Zachód w Żorach

Saloon, żeby "wychylić szklaneczkę whisky i pograć w kości" i stodoła do ujeżdżania elektronicznego byka - te i wiele innych atrakcji znajdzie się w Miasteczku Westernowym w Żorach na Śląsku. Inwestycja, która pochłonie miliony, ma przyciągnąć turystów do Żor.

Michał Kamiński: Lepiej by Tusk startował

Dla nas lepiej by było gdyby Tusk startował w wyborach - mówi Michał Kamiński eurodeputowany PiS, który już myśli o nadchodzącej kampanii prezydenckiej. Jak przekonuje w rozmowie z Anitą Werner i Pawłem Sienickim na łamach "Polski", niewykluczone jednak, że premier nie zdecyduje się stanąć w szranki z Lechem Kaczyńskim.

William odda głowę wodza?

Jeśli jesteś członkiem rodziny królewskiej musisz liczyć się z najdziwniejszymi prośbami. Potomkowie tubylczych mieszkańców Australii Aborygenów zwrócą się do księcia Williama o pomoc w zlokalizowaniu i zwrocie głowy ich wodza. Pemulwuya zabili brytyjscy kolonialiści ponad 200 lat temu.

Wystawili 122 fallusy

Współczesne wariacje na temat symbolu płodności i życia przedstawiono na wyjątkowej wystawie w Holandii. Na ekspozycji pokazano 122 przedmiotów, które nawiązują do tej właśnie tematyki.

HIV odporny na leki będzie coraz częstszy

Naukowcy ostrzegają, że odporne na leki szczepy wirusa HIV będą powstawać coraz częściej. To skutek m.in. szerokiego stosowanie leków i osób, które nieświadomie przenoszą wirusa na swoich nowych partnerów.