Najnowsze

Najnowsze

Szkoła Opus Dei nie dla dzieci Sikorskiego?

Skutki afery Tomasza Misiaka mogą dotknąć także... dzieci Radosława Sikorskiego - pisze "Dziennik". Powód? Uczą się w związanej z katolicką organizacją Opus Dei warszawskiej szkole Sternika, która wymaga od rodziców zakupu udziałów. A udziały i akcje w posiadaniu parlamentarzystów są ostatnio w PO na cenzurowanym.

Silne wstrząsy na Wyspach Kurylskich

Silne trzęsienie ziemi w rejonie Wysp Kurylskich na Dalekim Wschodzie. Rejon archipelagu nawiedziły wstrząsy o sile 7 stopni w skali Richtera. Według wstępnych ustaleń nie ma ofiar.

Jak dożyć 115 lat?

Źle smażony boczek i artretyczne bóle w kolanach - tylko na te dwie rzeczy skarży się 115-letnia Amerykanka, która jest najstarszą osobą na świecie. Co robić, by dożyć tak sędziwego wieku? Recepta na długowieczność Gertrude Baines jest prosta: nie palić tytoniu, nie pić alkoholu i unikać szalonego trybu życia.

Nie ukarają ludzi Ziobry

Współpracownicy Zbigniewa Ziobry nie zostaną ukarani za potajemne nagranie prokuratora prowadzącego sprawę Barbary Blidy i ujawnienie w internecie złożonych przez niego zeznań - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wałęsa: Kurtyka albo ja

Lech Wałęsa nie będzie uczestniczyć w obchodach 20-lecia wyborów 4 czerwca 1989 r., chyba że Janusz Kurtyka straci stanowisko szefa IPN - pisze "Dziennik". Jednak jest mało prawdopodobne, żeby PO wyrobiła się z nowelizacją ustawy o Instytucie. A prezydent odznaczy dziś pracowników IPN.

ONZ powinno postraszyć Koreę Płn.?

Szefowa amerykańskiej dyplomacji stwierdziła w poniedziałek, iż Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna zająć twarde stanowisko wobec Korei Północnej. Hillary Clinton odniosła się w ten sposób do wystrzelenia przez Koreańczyków 5 kwietnia rakiety dalekiego zasięgu.

Unia jednak nie dopłaci do sześciolatków?

Samorządy, które liczyły na unijne pieniądze na dostosowanie szkół dla sześciolatków mogą się zawieść. Minister edukacji Katarzyna Hall obiecała do czerwca wskazać gminom źródło finansowania, ale raczej nie będą to środki unijne - pisze "Gazeta Prawna".

"W hazardzie nie ma miejsca na przypadek"

8,5 miliarda złotych – to ubiegłoroczne przychody branży tak zwanych automatów o niskich wygranych. Z czym można porównać taką kwotę? Na przykład z budżetem polskiej policji. Śledczy przypuszczają, że w grę mogą wchodzić znacznie wyższe kwoty.

Mniej pieniędzy na tarczę

Nie na tarczę antyrakietową, a na obronę przed rakietami krótkiego zasięgu dostanie więcej środków amerykański Pentagon. Szef resortu Robert Gates przedstawił budżet na przyszły rok.

Za bogatego biznesmena chcą 500 tys. euro

"Siedmiocyfrowej sumy", czyli co najmniej 1 mln bułgarskich lewów (ok. 500 tys. euro) mają według miejscowych mediów żądać porywacze jednego z najbogatszych bułgarskich biznesmenów - Kiro Kirowa.

Muzeum zawiśnie nad ulicą

Muzeum Historii Polski zawiśnie nad Trasą Łazienkowską. Platforma, na której stanie budynek, połączy plac na Rozdrożu, skwer Kisielewskiego i park Ujazdowski. W poniedziałek został ogłoszony międzynarodowy konkurs na projekt budynku. Organizatorzy liczą, że zgłosi się kilkaset pracowni z całego świata.

Luwr zwiedzisz za darmo

Nicolas Sarkozy w kampanii prezydenckiej obiecywał darmowe muzea dla wszystkich obywateli. Tak dobrze jeszcze nie jest, bo brakuje pieniędzy. Ale już teraz młodzi mieszkańcy Unii Europejskiej oraz nauczyciele mogą oglądać największe francuskie muzea i zabytki za darmo.

"Ujawnić notatkę! Już nie może być gorzej"

Poniedziałek, 6 kwietnia Czy przy okazji kolejnej polsko-polskiej wojny na górze zrobimy z siebie pośmiewisko w Europie? Zdaniem Marka Borowskiego tak może się stać, jeśli upubliczniona zostanie notatka z rozmowy Tusk-Rasmussen. - Wtedy nikt już nawet przez telefon nie będzie chciał z nami rozmawiać - argumentował w "Magazynie 24 godziny" poseł SdPL. - Ujawnijmy! I tak już bardziej nie możemy sobie zaszkodzić - przekonywał z kolei Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Netzel: Kurski składał mi propozycję korupcyjną

Jacek Kurski składał mi w maju 2007 roku propozycję, która w mojej ocenie nosiła znamiona korupcyjne - napisał w oświadczeniu przesłanym redaktorom programu "Teraz My!" Jaromir Netzel. Czego dokładnie dotyczyła propozycja, jaką poseł PiS miał złożyć byłemu prezesowi PZU - na razie nie wiadomo. Netzel chce opowiedzieć o niej prokuratorom. Kurski zareagował błyskawicznie. W specjalnym oświadczeniu stwierdził, że "pomówienia Netzla nie mają nic wspólnego z prawdą" i zapowiedział, że poda go do sądu.

"Kropka nad i" 06.04

Poniedziałek, 6 kwietnia – Chodziło o to, żeby być w grze – tak finezję rządowej strategii na szczyt NATO w Strasburgu wyjaśniał Grzegorz Schetyna. Według wicepremiera Radosław Sikorski co prawda nie był kandydatem na szefa NATO, ale gdyby po tureckim wecie wobec Andersa Rasmussena doszło do impasu, jego nazwisko mogłoby się pojawić. – Ale prezydent odpuścił – dodał.

Tusk nie poparł Rasmussena?

Donald Tusk we wtorek miał zdecydować o losie słynnej już notatki z rozmowy z Andersem Fogha Rasmussenem z 1 kwietnia. Tymczasem szef jego gabinetu politycznego Sławomir Nowak zapowiedział w poniedziałek wieczorem, że notatka nie będzie ujawniona. Tygodnik "Wprost" twierdzi jednak na swojej stronie internetowej, że "zrekonstruował" jej "kluczowy fragment".

Planowano zamach na Obamę

Przebywający w Turcji Prezydent USA Barack Obama, miał stać się ofiarą zamachu - poinformował izraelski dziennik "Jerusalem Post", powołując się na saudyjską gazetę "Al-Watan". Turecka policja zatrzymała mężczyznę pochodzenia syryjskiego, który jak sam przyznał, miał dźgnąć Obamę nożem. Miały pomagać mu trzy inne osoby.

Ktoś zabił pięć bielików?

Ornitolodzy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków znaleźli w poniedziałek po południu na łąkach we wsi Woryny k. Górowa Iławeckiego (Warmińsko-mazurskie) pięć martwych bielików. Uważają, że do śmierci tych chronionych ptaków przyczynił się człowiek.

"Ujawnić notatkę! Już nie może być gorzej"

Czy przy okazji kolejnej polsko-polskiej wojny na górze zrobimy z siebie pośmiewisko w Europie? Zdaniem Marka Borowskiego tak może się stać, jeśli upubliczniona zostanie notatka z rozmowy Tusk-Rasmussen. - Wtedy nikt już nawet przez telefon nie będzie chciał z nami rozmawiać - argumentował w "Magazynie 24 godziny" poseł SdPL. - Ujawnijmy! I tak już bardziej nie możemy sobie zaszkodzić - przekonywał z kolei Eugeniusz Kłopotek z PSL.

"Obudziło mnie wycie psa. Cały budynek się trząsł"

- O 3.35 wystąpiło u nas mocne trzęsienie ziemi! Wszyscy sąsiedzi wyszli na ulice! - napisał do nas pan Mariusz na Kontakt TVN24. Nasz internauta mieszka 40 kilometrów od epicentrum, więc na strachu się skończyło.

Polacy chcą pomóc we Włoszech

- W 6 godzin jesteśmy w stanie wylecieć (do Włoch) - powiedział ratownik kapitan Tomasz Czyż, gość "Magazynu 24 godziny". - Nam tak duża tragedia nie grozi - uspokajał dr Paweł Wiejacz z Pracowni Sejsmologii Ogólnej PAN, odnosząc się do tragicznego trzęsienia w Abruzji.

Putin bogatszy od Miedwiediewa

Dwie najważniejsze osoby w Rosji pozwoliły się "prześwietlić" i w ramach walki z korupcją ujawniły swoje dochody. Prezydent Dimitrij Miedwiediew w zeszłym roku zarobił 124 tys. dolarów, natomiast premier Władimir Putin o 17 tys. więcej - 141 tysięcy dolarów. Na jego dochody składa się bowiem pensja szefa rządu oraz emerytura wojskowa.

Platforma pluralistyczna, a cenzuruje Gowina

Wiele razy czołowi politycy Platformy Obywatelskiej zapewniali, że siła ich partii tkwi w różnicach poglądowych jej członków. Wydaje się, że ta przestaje obowiązywać, gdy w PO zaczyna rozmawiać się o IPN-ie. Z relacji sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO zamieszczonej na oficjalnej stronie partii wynika, że o Instytucie mówiono tam wyłącznie dobrze. A to nieprawda - informuje "Rzeczpospolita".

Praca humanitarna najbardziej niebezpieczna

Praca w organizacji humanitarnej jest bardziej niebezpieczna niż służba w siłach pokojowych ONZ - wynika z ogłoszonego w poniedziałek raportu. W 2008 roku zginęły łącznie 122 osoby zatrudniane przez organizacje pomocowe.

Testowali szczepionki na bezdomnych

Przed sądem w Toruniu stanęli trzej lekarze i sześć pielęgniarek z prywatnej przychodni w Grudziądzu, którzy mieli testować szczepionki przeciw ptasiej grypie na nieświadomych tego bezdomnych. Rozprawa została jednak odroczona, ponieważ ich obrońca "rozchorował się i muszą znaleźć nowego".

W Lidlu badali na co chorują pracownicy

Niemal dokładnie rok po tym, jak media ujawniły, że sieć supermarketów Lidl szpiegowała w Niemczech swoich pracowników, u naszych sąsiadów znów wrze. Powód? Kolejny skandal z sklepami sieci w roli głównej. Tygodnik "Der Spiegel" poinformował, że w wewnętrznych dokumentach firmy systematycznie zbierane były informacje o chorobach pracowników.

Schetyna: prezydent odpuścił

– Chodziło o to, żeby być w grze – tak finezję rządowej strategii na szczyt NATO w Strasburgu wyjaśniał Grzegorz Schetyna. Według wicepremiera Radosław Sikorski co prawda nie był kandydatem na szefa NATO, ale gdyby po tureckim wecie wobec Andersa Rasmussena doszło do impasu, jego nazwisko mogłoby się pojawić. – Ale prezydent odpuścił – dodał.

L'Aquila na czarnej liście

Według opracowanego przed kilkoma laty raportu nt. zagrożenia sejsmicznego, w przypadku silnego trzęsienia ziemi w L'Aquili liczba ofiar kataklizmu mogła wynieść o 4 do 14,5 tys. osób. "Czarną listę" zagrożenia sejsmicznego opracowali sejsmolodzy i szef Obrony Cywilnej Kraju Guido Bertolaso.

Prezydent apeluje, premier zdecyduje we wtorek

We wtorek zapadnie decyzja, czy notatka z rozmowy Donalda Tuska z Andersem Fogh Rasmussenem zostanie upubliczniona. Ujawnienia dokumentu chce prezydent. Uważa, że zapis ma "kluczowe znaczenie" i da odpowiedź, czy premier poparł Rasmussena jako kandydata na szefa NATO.