Najnowsze

Najnowsze

Więcej ofiar, ale cholera mniej groźna

Haiti w dalszym ciągu liczy ofiary epidemii cholery, jednak z regionu napływają dobre informacje. Liczba zarejestrowanych zgonów w środę była o wiele mniejsza niż w poprzednich dniach.

Z podziemi do prezydenta

33 górników, którzy przed ponad dwa miesiące byli uwięzieni ponad 600 metrów pod ziemią w chilijskiej kopalni, zostali przyjęci w poniedziałek przez prezydenta Sebastiana Pinerę.

"Putin powinien być dożywotnio prezydentem Rosji"

Władimir Putin powinien dożywotnio zostać prezydentem Rosji, tak uważa czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow. Jak na razie rosyjski premier nie zdradził czy będzie ubiegał się o ponowny wybór w 2012 roku.

Reżyser "Stawki większej niż życie" nie żyje

W Warszawie zmarł Andrzej Konic - reżyser popularnych seriali telewizyjnych "Stawka większa niż życie" i "Czarne chmury". Konic tworzył także filmy fabularne i spektakle Teatru Telewizji. Miał 84 lata.

Wyłączyła respirator, pacjent ma uszkodzony mózg

Poważnego uszkodzenia mózgu doznał 37-letni sparaliżowany mężczyzna po tym, jak pielęgniarka przez przypadek odłączyła go od respiratora. Wydarzenie zostało nagrane przez zamontowaną w pokoju kamerę.

Ziobro pozywa Kalisza

Europoseł PiS Zbigniew Ziobro złożył pozew przeciwko Ryszardowi Kaliszowi (SLD). Powód? Kalisz pytał Ziobrę podczas przesłuchania przed komisją badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy, dlaczego ten kłamał w wystąpieniu przed Sejmem. - To co robi Zbigniew Ziobro jest żałosne - odpowiada poseł SLD.

Adresowe "wpadki" policji

Poniedziałek, 25 październikaKiedy uzbrojeni po zęby policjanci weszli do krakowskiego mieszkania państwa Urbańskich, ci przerażeni tłumaczyli, że to fatalna pomyłka. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i wyszli bez słowa. Mniej szczęścia w podobnej sytuacji miał pan Tadeusz - właściciel wiatrówki, podczas gdy zdaniem policji, w jego mieszkaniu miał być "arsenał broni". Policja twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Antyterroryści szturmowali nie to mieszkanie

Kiedy uzbrojeni po zęby policjanci weszli do krakowskiego mieszkania państwa Urbańskich, ci przerażeni tłumaczyli, że to fatalna pomyłka. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i wyszli bez słowa. Mniej szczęścia w podobnej sytuacji miał pan Tadeusz - właściciel wiatrówki, podczas gdy zdaniem policji, w jego mieszkaniu miał być "arsenał broni". Policja twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Niesiołowski dostał ochronę przez wpis ojca radnego PO

Wiadomo, kto umieścił na jednym z forów internetowych wpis mówiący, że lokalna konwencja PO w Krośnie Odrzańskim będzie okazją by "pozbyć się" Stefana Niesiołowskiego i innych polityków partii. Jego autorem jest ojciec radnego PO Adama Przybysza. Wpis stał się przyczynkiem do przydzielenia Niesiołowskiemu ochrony BOR.

Zatrzęsło Indonezją, tsunami już nie grozi

Indonezyjskie władze zniosły ostrzeżenie o tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi do jakiego doszło w poniedziałek na Sumatrze. Według amerykańskich władz sejsmologicznych trzęsienie ziemi miało siłę 7,5 stopni w skali Richtera.

Zamach na prezydenta? Prokuratura bada sprawę

Prokuratura w Olecku (warmińsko-mazurskie) bada, czy Franciszek A., były policjant i ojciec żołnierza służącego w Afganistanie nakłaniał inkasenta z zakładu energetycznego do udziału w zamachu na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Franciszek A. zaprzecza doniesieniu inkasenta, tłumacząc, że jest ono wynikiem sprzeczki.

Juszczenko podejrzany ws. handlu bronią?

Były ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko może stać się jednym z głównych podejrzanych w prowadzonym przez Prokuraturę Generalną Ukrainy śledztwie dotyczącym dostaw broni do Gruzji - napisała w poniedziałek na swoich stronach internetowych kijowska gazeta "Deń".

Po 12 latach zbadają krew z miejsca zbrodni

Łódzka prokuratura apelacyjna, badająca sprawę śmierci gen. Marka Papały, uzyskała wreszcie większość materiału porównawczego 20 osób, które mogą być zamieszane w śmierć b. szefa policji. Przez 12 lat nie sprawdzono, czy jeden ze śladów krwi znalezionych w pobliżu miejsca zabójstwa może należeć do któregoś z gangsterów podejrzewanych o dokonanie zbrodni.

Zawrócił na Okęcie przez pękniętą szybę

Pęknięta szyba w kabinie pilotów była powodem przymusowego lądowania samolotu na warszawskim Lotnisku Fryderyka Chopina. Chwilę wcześniej maszyna linii Swiss wystartowała z Okęcia w lot do Zurychu.

Najmłodszy z Guantanamo przyznał się do winy

23-letni Omar Khadr, najmłodszy więzień Guantanamo, przyznał się przed sądem wojskowym do zarzucanych mu czynów, które miał popełnić w Afganistanie. Pochodzący z Kanady mężczyzna jest oskarżany o morderstwa, spiskowanie i popieranie terroryzmu.

Buzkowi ufamy najbardziej

Polacy największym zaufaniem wśród polityków darzą przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, tuż za nim plasuje się prezydent Bronisław Komorowski, na trzecim miejscu premier Donald Tusk - wynika z sondażu CBOS. Po przeciwnej stronie - wśród polityków wzbudzających największa nieufność - niezmiennie na czele znajdują się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i były poseł PO Janusz Palikot.

Torturowali członków ETA?

Przed sądem w San Sebastian na północy Hiszpanii stanęło 15 funkcjonariuszy zmilitaryzowanej Guardia Civil. Są oskarżeni o torturowanie dwóch członków baskijskiej organizacji separatystycznej ETA.

Włoskie miasto nie chce minispódniczek

Jeden z włoskich nadmorskich kurortów planuje zakazać noszenia... spódniczek w wersji mini. Burmistrz miasta ma nadzieję, że takie działanie pomoże zachować odpowiedni poziom przyzwoitości w sferze publicznej.

"Bielik" płynie na pomoc NATO

Już za kilka dni okręt podwodny ORP "Bielik" opuści port w Gdyni, by wziąć udział w prowadzonej przez NATO operacji antyterrorystycznej "Active Endeavour". Rejon misji: Morze Śródziemne.

Po pijanemu groził Kurskiemu śmiercią

Wrocławski sąd nie zdecydował o tymczasowym areszcie mężczyzny, który groził, że zabije Jacka Kurskiego (PiS), zastosował wobec niego jedynie dozór policji. Zbigniew M. swoje groźby wyartykułował po pijanemu i na numer 112.

"Człowiek z lasu" przed sądem

Leszek K., ps. "Człowiek z lasu" oskarżony jest o napady rabunkowe, wymuszenia haraczy i zlecenie morderstw. Obok niego na ławie oskarżonych w rozpoczynającym się w poniedziałek procesie zasiadły 23 inne osoby. Zarzuca się im pobicia, napady, kradzieże, podpalenia, gwałty i morderstwa.

Premier: Prokuratura nie jest poszkodowana

Prokuratura nie jest poszkodowana - tak Donald Tusk skomentował doniesienia tvn24.pl o planowanym proteście śledczych przeciw za małym, jak twierdzą, funduszom. Premier zapewnił, że ingerować w działania niezależnej prokuratury nie będzie, choć formę protestu uważa za "ekstrawagancką".

Podniebne narodziny z zaskoczenia

Do niecodziennego wydarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Indii do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będąca w zaawansowanej ciąży kobieta nieoczekiwanie dla siebie - bo termin narodzin dziecka był wyznaczony na później - poczuła silne skurcze. Zaalarmowany kapitan zmienił kurs na najbliższe lotnisko, ale mimo tego, podczas lądowania na pokładzie był jeden pasażer więcej niż podczas startu.

Unia Europejska uchyla drzwi Serbii

- Państwa Unii Europejskiej zgodziły się rozpatrzyć kandydaturę Serbii do członkostwa w UE - poinformowała agencja AFP. Obradujący w Luksemburgu ministrowie spraw zagranicznych i europejskich państw UE postanowili wystąpić do Komisji Europejskiej o zbadanie i wydanie opinii na ten temat.

Konflikt Polski z Litwą. Wilno wyciąga rękę

- Musimy bardzo otwarcie porozmawiać, nie za pośrednictwem mediów, ale bezpośrednio - powiedział Algis Kaszeta, wiceprzewodniczący litewskiego Sejmu. Polityk ma zamiar jak najszybciej zwołać posiedzenie Polsko-Litewskiego Zgromadzenia Poselskiego w celu omówienia napiętej sytuacji w stosunkach polsko-litewskich.

Kwaśniewski broni polityki Janukowycza

- Janukowycz nie okazał się pionkiem Moskwy, a jego polityka jest bardziej pragmatyczna i reformatorska niż zakładano - napisał Aleksander Kwaśniewski w artykule opublikowanym na łamach "Financial Times". Były prezydent RP stwierdził też, że Zachód nadal ma znaczne możliwości wpływu na Ukrainę, dlatego powinien się tam angażować i zachęcać władze do reform.

"Tyson", "Rafcio" i "Meksyk" w rękach policji

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Operacja była częścią śledztwa, które CBŚ prowadzi z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu przeciw przemytnikom narkotyków z Holandii.

Miliony dolarów od Iranu to "pomoc"

- Współpracownicy prezydenta Afganistanu dostawali od Iranu miliony dolarów "dofinansowania" w postaci worków wypchanych pieniędzmi przemycanych przez granice - poinformował niedzielny "New York Times". Iran określił te oskarżenia jako "śmieszne", a prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przyznał co prawda, że jego kraj otrzymuje pieniądze od sąsiada, ale wszystko jest "transparentne".

Grafolodzy zbadają "listę Ryszarda C."

Łódzka prokuratura zleciła dodatkowe badanie psychiatryczne Ryszarda C. podejrzanego o zabójstwo działacza PiS Marka Rosiaka i usiłowanie zabójstwa asystenta Pawła Kowalskiego. Będzie też badanie grafologiczne notki, którą mężczyzna miał przy sobie w momencie ataku na siedzibę PiS w Łodzi. Na liście mają znajdować się m.in. nazwiska polityków. Wkrótce ma też dojść do kolejnego przesłuchania przebywającego w szpitalu Pawła Kowalskiego, którego stan zdrowia poprawia się.

Tadeusz de Virion nie żyje

Zmarł Tadeusz de Virion, adwokat, dyplomata, powstaniec warszawski, w PRL obrońca w procesach politycznych. Miał 84 lata.