Najnowsze

Najnowsze

Chińczyk chce kupić 0,3 proc. Islandii

Bogaty chiński inwestor prywatny zamierza zakupić znaczny teren na Islandii, równy 0,3 proc. powierzchni wyspy, aby kosztem 100 mln dolarów zbudować tam ośrodek turystyczny wraz z polem golfowym - poinformował we wtorek dziennik "Financial Times".

Stan wyjątkowy za przestępczość w sieci

Możliwość wprowadzenia stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zagrożenia w cyberprzestrzeni przewidują ustawy znowelizowane we wtorek przez Sejm. Za zmianami opowiedziało się 274 posłów, przeciwnych było 131, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Tusk: 1 września ogłoszenie końca wojny w Libii

1 września w Paryżu Polska potwierdzi swą gotowość do udzielenia Libii pomocy humanitarnej - zapowiedział we wtorek w Brukseli premier Donald Tusk. Jak dodał, tego dnia zostanie ogłoszone w stolicy Francji zakończenie wojny libijskiej.

Tusk w UE chwali się wzrostem. "Wśród źródeł środki unijne"

Premier Donald Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso w Brukseli chwalił się wzrostem PKB w Polsce - o 4,3 proc. w II kwartale 2011 r. Jak mówił, jednym ze źródeł polskiego wzrostu są środki europejskie. Szef polskiego rządu oświadczył, że wrzesień musi być miesiącem finalizacji prac nad tzw. unijnym sześciopakiem.

"Zobaczyłem ogromny pysk umazany krwią"

Grupa 16-letnich Brytyjczyków została zaatakowana przez niedźwiedzia polarnego podczas szkolnej wyprawy badawczej. Jeden z chłopców zginął na miejscu, trzech zostało poważnie rannych. Wydarzenie miało miejsce na norweskiej wyspie Svalbard.

Sekcja zwłok Wassermanna w Krakowie i Wrocławiu

Do czwartku będą trwały badania zwłok Zbigniewa Wassermanna. We wtorek Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdziła także, że sekcja jest prowadzona w dwóch ośrodkach: w Krakowie i we Wrocławiu. Śledczy zgodzili się na ekshumację w związku z wątpliwościami dotyczącymi dokumentacji dostarczonej przez stronę rosyjską.

Boni o raporcie: nie dało rady wcześniej

Ukazanie się raportu "Młodzi 2011" pod koniec sierpnia nie ma nic wspólnego ze zbliżającymi się wyborami - zapewnił w TVN24 szef doradców premiera Michał Boni. Jak wyjaśnił, choć chciał opublikować go wcześniej, to "nie dało rady".

Samochód pędził 140 km/h, a prezes spał

Drogi są straszne rzeczywiście, ale i tak spałem - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując swoją szaleńczą jazdę samochodem z konwencji PiS we Wrocławia. Samochód prezesa pędził 140 km/h w terenie zabudowanym, wyprzedzał na podwójnej ciągłej i wymuszał zjazd na pobocze samochodów jadących z naprzeciwka.

Lądował awaryjnie, bo umierała pasażerka

Brytyjski samolot czarterowy, lecący do kurortu w Turcji, awaryjnie wylądował w poniedziałek wieczorem w Sofii z powodu śmierci 79-letniej pasażerki - podały we wtorek źródła na lotnisku stolicy Bułgarii.

"Pracujemy dalej"

- Najważniejsze, że koalicja trwa, nie pozwoliła na zdekompletowanie rządu. Pracujmy dalej - mówił tuż po odrzuceniu wniosku o wotum nieufności minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Szef resortu nie chciał powiedzieć, czy po wyborach pozostanie na swoim stanowisku.

Sikorski mówi "tak" Fotydze i czeka na jej ruch

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przyjął zaproszenie do debaty wyborczej z Anną Fotygą. Jak zwykle poinformował o tym na Twitterze. Spotkanie miałoby się odbyć Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. Była szefowa dyplomacji czeka na decyzję sztabu wyborczego PiS.

PKB wyższe niż prognozowano

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w II kwartale 2011 roku o 4,3 proc. wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 4,2 proc. i po wzroście w I kwartale 2011 roku o 4,4 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

"Gwałty, tortury i zbiorowe egzekucje". Raport z Misraty

Ludzie Kaddafiego dopuścili się zbrodni wojennych w Misracie - twierdzi raport przygotowany przez amerykańskich obrońców praw człowieka z organizacji "Physicians for Human Rights". Cytowania w dokumencie świadkowie mówią o gwałtach, torturach i masowych egzekucjach.

Grabarczyk przetrwał. Wotum odrzucone po raz trzeci

Minister Cezary Grabarczyk pozostanie na stanowisku. Wniosek o wotum nieufności wobec niego został odrzucony. Za jego przyjęciem głosowało 178 posłów, 227 było przeciw a od głosu wstrzymało się 2 parlamentarzystów. Wtorkowe głosowanie było już trzecią w tej kadencji Sejmu próbą odwołania ministra Grabarczyka. Wnioskowali o to posłowie PiS.

Gansterzy schwytani na bramce. "Skupili się na innych rzeczach"

Dlaczego przestępcy z gangu zajmującego się kradzieżą samochodów zostali złapani przez policjantów akurat przy bramce na wjeździe do autostrady? - Zatrzymanie było w momencie, kiedy człowiek zajmuje się przygotowaniem pieniędzy, podjazdem i koncentruje się na innych rzeczach - tłumaczył w TVN24 rzecznik policji Maciej Karczyński.

"Babo złaź z tych torów!"

"Samobójcza rodzinka". Nagranie o takim tytule zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @Piotr998p, który uchwycił przechadzkę piątki - wydawałoby się - dorosłych osób z czwórką dzieci po torowisku w Chabówce (woj. małopolskie). Na nagraniu naszego internauty widać, jak niemal rzutem na taśmę, a na dodatek po wielokrotnych ostrzeżeniach obserwatorów, rodzina odsuwa się od toru, po którym sunie pociąg.

Elektrownia atomowa wielkości walizki

Kolonizacja Marsa czy Księżyca przez ludzi to jeszcze sprawa odległej przyszłości, ale przynajmniej jeden związany z tym problem być może udało się już rozwiązać - problem zaopatrzenia w energię elektryczną. Amerykańscy naukowcy z rządowego Narodowego Laboratorium Idaho zaprojektowali elektrownię atomową wielkości... walizki.

"To cwaniaki. O cokolwiek poproszę zamykają drzwi"

W kobietach jest więcej pragmatyzmu a mniej cwaniactwa. Widzę to po Donaldzie Tusku, który jest politycznym cwaniakiem, razem z ministrami. Dla nich Polska nie jest ważna, przez całą kadencję nie chcieli rozmowy. Jak ja chce wejść do jakiegoś ministerstwa, to mi tylko stawiają herbatkę i kawkę, ale wszystkie drzwi się zamykają. O cokolwiek poproszę to mówią: później - stwierdziła w TVN24 posłanka PiS Nelli Rokita. I zapowiedziała, że kandyduje do Senatu, by to zmienić.

W Brukseli otworzą plac "Solidarności"

"Solidarności 1980" - taką nazwę otrzyma dziś skwer przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. W południe odbędzie się tam specjalna uroczystość. Jej inicjatorem był przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

38 zabitych, 20 mld dolarów strat. Irene idzie dalej

Ogromny sztorm sunie przez Wschodnie Wybrzeże USA. Północno-wschodnie części Stanów Zjednoczonych ciągle zmagają się z silnymi deszczami i niszczycielskim wiatrem. Przez weekend Irene zabiła 38 osób w 11 stanach. Jej skutki będą kosztowały amerykanów 20 mld dolarów.

83 ofiary testów medycznych USA

Eksperymenty medyczne prowadzone przez Amerykanów w Gwatemali w latach 40. XX wieku spowodowały śmierć co najmniej 83 osób - poinformowała specjalna komisja powołana przez prezydenta Baracka Obamę. Jak podkreślono, ówcześni naukowcy wspierani przez rząd USA musieli być świadomi łamania wszelkich standardów etycznych.

Kraj Kwitnącej Wiśni ma nowego premiera

Japoński parlament wybrał we wtorek na nowego szefa rządu dotychczasowego ministra finansów Yoshihiko Nodę, który kilka dni temu objął kierownictwo rządzącej Partii Demokratycznej.

Pentagon wyrzucił w błoto 30 mld dolarów

Złe zarządzanie kontraktami, fatalnie zorganizowane przetargi i brak nadzoru sprawił, że Pentagon zmarnował w Afganistanie i Iraku 30 mld dolarów - głosi raport komisji Kongresu USA.

Szkoły w kurorcie strajkują. Boją się gangów

140 szkół podstawowych w meksykańskim kurorcie Acapulco zastrajkowało zaledwie tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego. Nauczyciele boją się porwań i napadów gangów narkotykowych, które wymuszają haracze.

Oświadczenia polityków pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza oświadczenia majątkowe wszystkich posłów i senatorów - informuje "Gazeta Wyborcza". Biuro swoje działania nazywa "systemową analizą". To pierwsza taka akcja w historii biura. Oświadczenia 57 posłów i 14 senatorów budzą wątpliwości kontrolerów CBA.

"Wszyscy czarni to najemnicy"

Powstańcy zabijają czarnych ludzi biorąc ich za najemników byłego dyktatora Libii Muammara Kaddafiego - powiedział przewodniczący Unii Afrykańskiej Jean Ping, podając to za jeden z powodów, dla których UA nie uznała dotąd powstańczej Narodowej Rady Libijskiej.

"Huragan był apelem Boga do polityków"

Falę krytyki sprowadziła na siebie prawicowa kongresmenka Michele Bachmann, która ubiega się o nominację partii republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2012 roku. Polityk stwierdziła, że Bóg sprowadził huragan Irene, by zwrócić uwagę polityków na problemy kraju.

Kampania w budowie

Miały być spotkania z wyborcami i kampania w terenie. Wszyscy bez wyjątku ruszą w Polskę - zapewniała w piątek rzeczniczka sztabu wyborczego PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Tymczasem jak sprawdzili reporterzy "Czarno na białym" kampania Platformy rozkręca się powoli, a kandydaci często wolą jeszcze zajmować się swoimi prywatnymi sprawami.