Najnowsze

Najnowsze

Siwiec: to rząd dryfu, a ławka kadrowa jest krótka

- Ławka kadrowa w PO jest dramatycznie krótka. Nie widzę osób które mogłyby zastąpić ministrów, chociaż pewnie i tak ktoś się znajdzie - przyznał w "Faktach po Faktach" Marek Siwiec z Europy+. Jego zdaniem Tusk nie ma pomysłu na rządzenie. Rządu i prawa premiera do jego rekonstrukcji broniła Joanna Kluzik-Rostkowska.

Dobrze mieć sąsiada

Na szczęście sąsiedztwo to nie tylko czarne historie. W "Czarno na Białym" sąsiedzi, na których można liczyć. Nie tylko w potrzebie, ale też (a może przede wszystkim) wtedy, gdy wspólnie można coś zrobić dla wszystkich mieszkańców. To rzadkość. Szczególnie w wielkim mieście, gdzie raczej każdy zamyka się w swojej twierdzy.

"Miłośnicy zwierząt"

Dziesiątki kotów i psów trzymanych w mieszkaniu. Sąsiedzi skarżą się na smród, boją się o zdrowie, ale czują się bezsilni. Bo, jak pokazują historie z Krakowa i Warszawy, skargi mieszkańców to za mało, by interweniować. W Krakowie doszło do wyjątkowego okrucieństwa, zanim policja weszła z nakazem sądowym. W Warszawie nakazu jeszcze nie ma, ale są poważne podejrzenia. Obie historie to coś więcej niż sąsiedzki problem. To dramat zwierząt.

Pod jednym dachem

Sosnowiec i mężczyzna, który od lat terroryzuje mieszkańców bloku. Na początku były kłótnie, potem wyzwiska i rękoczyny. W końcu donosy na policję i do urzędu skarbowego. Donosy, z których mieszkańcy muszą się wciąż tłumaczyć. Nikomu winy nie udowodniono, za to nękający ich sąsiad już dwa razy został już skazany za groźby, ale skutku to nie przyniosło. Mieszkańcy szykują pozew zbiorowy, bo ich zdaniem to już nie tylko złośliwość sąsiedzka, ale realne zagrożenie.

Oleksy o Iwińskim: Nie wszystkiego trzeba bezwiednie bronić

- Uchwała nie jest wyrokiem sądowym. Jest wyrazem oceny moralnej, publicznej, historycznej i nie widzę powodu, dla którego trzeba było się tak zachować - ocenił postawę posła SLD Tadeusza Iwińskiego Józef Oleksy w "Kropce nad i". Iwiński został odsunięty od prac nad uchwałą ws. śmierci Grzegorza Przemyka z rąk milicji w 1983 r. po tym, jak zagłosował przeciwko jej uchwaleniu przez Sejm.

Oleksy o Iwińskim: Nie wszystkiego trzeba bezwiednie bronić

- Uchwała nie jest wyrokiem sądowym. Jest wyrazem oceny moralnej, publicznej, historycznej i nie widzę powodu, dla którego trzeba było się tak zachować - ocenił postawę posła SLD Tadeusza Iwińskiego Józef Oleksy w "Kropce nad i". Iwiński został odsunięty od prac nad uchwałą ws. śmierci Grzegorza Przemyka z rąk milicji w 1983 r. po tym, jak zagłosował przeciwko jej uchwaleniu przez Sejm.

"Gdybym się zajmował rekonstrukcją, nie miałbym czasu przygotować in vitro"

- Premier ma możliwość wymiany każdego ministra każdego dnia - powiedział w "Faktach po Faktach" minister Bartosz Arłukowicz, pytany o możliwą rekonstrukcję rządu. Podkreślił jednak, że sam nie przywiązuje do tego wagi, ponieważ ma do wykonania dużo pracy w swoim resorcie. - Gdybym się zajmował rekonstrukcją, nie miałbym czasu przygotować in vitro - mówił.

Cztery kopuły do remontu. Prace ruszą we wtorek

Remont Pawilonu Czterech Kopuł, kompleksu budynków powstałych na początku XX w. przy wrocławskiej Hali Stulecia, rozpocznie się 21 maja. W piątek Muzeum Narodowe we Wrocławiu podpisze umowę z wykonawcą robót budowlanych.

Ujawnili informacje z procesu. Dziennikarze usłyszeli wyrok

Dwaj dziennikarze tygodnika "Wiadomości Wrzesińskie" są winni podania informacji z niejawnego procesu - uznał w czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu, podtrzymując wyrok sądu pierwszej instancji. Wyrok jest prawomocny. Redaktor naczelny tygodnika zapowiada wniosek o jego kasację.

Senat "naprawia błąd Sejmu". Uchwała ws. śmierci Przemyka przyjęta

Senat jednogłośnie przyjął w czwartek uchwałę, w której oddał hołd Grzegorzowi Przemykowi w 30. rocznicę jego śmierci. Senatorowie potępili w uchwale "sprawców oraz inicjatorów tego politycznego mordu" i zaapelowali o ponowienie próby osądzenia winnych. Wcześniej uchwały nie przyjął Sejm, ponieważ zastrzeżenia do jej treści zgłosiło SLD.

Brakuje papieru toaletowego, rząd interweniuje

Wenezuelski rząd chwali się aktywną walką z brakiem papieru toaletowego w sklepach. W trybie nadzwyczajnym nakazano zaimportowanie 50 milionów rolek, aby zaspokoić "nadmierne zapotrzebowanie generowane przez nerwową ludność". To część szerszego problemu, z którym boryka się kraj.

Bielecki pozwie dziennikarza za "absurdalne" tezy o lobbingu na rzecz Rosjan?

Były premier i obecny doradca Donalda Tuska Jan Krzysztof Bielecki uznał za "ewidentne naruszenie dóbr osobistych" oskarżenia o lobbowanie na rzecz rosyjskiej spółki Acron, która chciała przejąć polską Grupę Azoty, potentata na rynku chemicznym. W programie "Tak jest" w TVN24 Bielecki zapowiedział, że do poniedziałku zdecyduje, czy wystąpić do sądu z aktem oskarżenia wobec dziennikarza tygodnika "Sieci", który napisał, że Bielecki lobbował na rzecz Rosjan.

Znęcała się nad psami? Wniosek o areszt dla prezes fundacji

Jest wniosek o areszt dla prezes Fundacji Ludzie w Potrzebie Zwierzętom Anny K. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej za to kara do 3 lat więzienia. Kobieta przetrzymywała w swoim mieszkaniu kilkadziesiąt zwierząt w ciasnych klatkach.

W dwa lata do bankructwa w policji. MSW żąda wyjaśnień

MSW zwróciło się do komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego o wyjaśnienia w sprawie działalności Centrum Usług Logistycznych oraz zobowiązało go do przedstawienia planu działań dotyczącego przyszłości tej jednostki - poinformował w czwartek resort. Centrum powołane do życia dwa lata temu miało zarządzać częścią majątku policji, ale jego kierownictwo doprowadziło je na skraj bankructwa.

Wybuch gazu w Lubawce. "Aż dach się uniósł"

Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala po wybuchu gazu w jednej z kamienic w Lubawce (woj. dolnośląskie). - Aż dach się podniósł, a ścianę wygięło - relacjonowali eksplozję świadkowie. Strażacy ewakuowali też rodziny z sąsiednich budynków.

Niemcy przepraszają za samosąd nad Polakami

Dwaj Polacy pracujący sezonowo w Brandenburgii, którzy zostali porwani, związani i pobici przez grupę Niemców, wczoraj kontaktowali się z polską ambasadą w Berlinie. Polacy chcieli dowiedzieć się czy mogą liczyć na odszkodowanie i skorzystać z pomocy prawnej. Za zajście we wsi Kremmen przeprosiły lokalne władze.

Zwłoki noworodków w sklepowej zamrażarce

Rosyjska policja zatrzymała kobietę, która miała pozwolić umrzeć dwóm swoim nowo narodzonym dzieciom. Ich zwłoki ukryła następnie w zamrażarce w sklepie, w którym pracowała.