Najnowsze

Najnowsze

Polska sztafeta popłynęła po złoto

Polska sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym zdobyła złoty medal podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych na Termach Maltańskich.

Rzeź wołyńska jednak "ludobójstwem"? Poseł PO "zagłosował tak, jak myśli"

Wbrew Platformie Obywatelskiej, sejmowa komisja kultury i środków przekazu poparła poprawkę opozycji do projektu uchwały o rzezi wołyńskiej, która określa to wydarzenie jako "ludobójstwo". PO przegrała głosowanie, bo nieobecnych było dwóch jej posłów, a jeden - Wiesław Suchowiejko - zagłosował inaczej niż partyjni koledzy. - Zagłosowałem tak, jak myślę - tłumaczył decyzję w TVN24.

Gibony we wrocławskim zoo. O ich miłości usłyszy całe miasto

Ramiona mają o połowę dłuższe niż nogi, a gdy się rozbujają, skaczą między drzewami z prędkością 50 km/h. Para gibonów czapników, między którą ma się pojawić uczucie, poznaje wybieg we wrocławskim zoo. Gdy przyjdzie czas na miłość, godową pieśń będzie słychać nawet 3 kilometry od ogrodu.

Prezydent o rzezi wołyńskiej: Zbrodnia o znamionach ludobójstwa

Zbrodnią o znamionach ludobójstwa, jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń Polaków podczas II wojny światowej, nazwał prezydent Bronisław Komorowski tragiczne wydarzenia, które rozegrały się 70. lat temu na Wołyniu. W czwartek w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej.

Kuglarze i detektywi na zamku w Lubiążu

Jak kręcić hula hop, chodzić po linie i żonglować - między innymi tego od dwóch dni uczą się uczestnicy festiwalu Slot Art, który odbywa się na zamku w Lubiążu. Warsztaty jak zwykle przyciągnęły setki młodych ludzi spragnionych nietypowych zabaw.

Premier Egiptu: Rząd otwarty dla Bractwa Muzułmańskiego

Tymczasowy premier Egiptu Hazim el-Biblawi powiedział w czwartek, że nie wyklucza udziału w powstającym rządzie przejściowym niektórych członków Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony 3 lipca przez armię prezydent Mohammed Mursi.

Morderstwo na Półwiejskiej: pójdą w marszu pamięci

W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 ulicą Półwiejską przejdzie marsz pamięci zamordowanego w nocy z 6 na 7 lipca Bartka. Organizatorzy proszą o przyłączenie się do marszu na portalach społecznościowych. - Wesprzyjmy najbliższych Bartka!- apelują.

Wyniosła chłopca na własnych plecach. Ameryka ma nową bohaterkę

Stewardesa Lee Yoon Hye była jedną z ostatnich osób, które opuściły pokład płonącego samolotu linii Asiana w San Francisco. Pomimo złamanej kości ogonowej pomagała pasażerom opuszczać pokład, a chłopca, który zgubił buty, w bezpieczne miejsce przeniosła na plecach.

Człowiek Tuska rządzi, choć nie wygrał wyborów. "To kłóci się z zasadami demokracji"

Już dwa lata Janusz Chwierut, pełni funkcję prezydenta Oświęcimia, mimo że przegrał wybory. Jest tam komisarzem, a wskazał go na to stanowisko premier Donald Tusk do czasu zaprzysiężenia wybranego w 2010 r. Jacka Grossera, który miał wypadek. To kłóci się z podstawowymi zasadami demokracji i standardami państwa prawa - uważa Solidarna Polska, która domaga się powołania w tej sprawie specjalnego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

Sawicki broni uboju rytualnego: To miejsca pracy

- Każdy poseł musi rozsądzić, czy moralność wobec zwierząt jest wyższa od moralności wobec potrzeb religijnych i miejsc pracy - tak o jutrzejszym głosowaniu ustawy o uboju rytualnym powiedział we "Wstajesz i Wiesz" były minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL. Jego zdaniem odrzucenie projektu powiększy grono bezrobotnych.

Dyskusja o uboju rytualnym rozgrzewa do czerwoności

W piątek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która dopuszcza ubój rytualny, czyli bez ogłuszania zwierząt na cele religijne. W czwartek będzie dyskutował na ten temat klub parlamentarny Platformy. Gorąca dyskusja odbywa się nie tylko w Sejmie - w środę na Wiejskiej odbyła się manifestacja rolników.