Najnowsze

Najnowsze

16-latek nagrodzony przez BBC pokaże swoje zdjęcia

Przed rokiem zdobył tytuł młodego fotografa roku, przyznawany przez Londyńskie Muzeum Historii Naturalnej i BBC Wildlife Magazine. Wystawa ze zdjęciami 16-letniego Mateusza Piesiaka objechała cały świat, a od czwartku będzie ją można zobaczyć we Wrocławiu.

Polak skazany za groźby zamachu podczas szczytu NATO

Polak mieszkający w Chicago przyznał się do wygłaszania gróźb wysadzenia mostu kolejowego podczas majowego szczytu NATO, który odbywał się w tym mieście. Sędzia okręgu Cook skazał 24-letniego Sebastiana S. na cztery lata więzienia.

Kazali im walczyć tylko z "płotkami". Bo liczy się statystka

Zamiast walczyć z przemytem na wielką skalę i ścigać poważnych przestępców, funkcjonariusze warszawskiej specsłużby celnej skupiają się na "łapaniu" drobnych handlarzy nielegalnego towaru, najczęściej na bazarach. Takie wytyczne mieli dostać od przełożonego. Reporter "Czarno na Białym" dotarł do celników, którzy mówią wprost, że dla ich naczelnika najważniejsze są dobre statystyki. Problem w tym, że nie oznaczają one prawdziwej walki z przemytnikami.

Autor antyislamskiego filmu na rok trafi do więzienia

Mieszkający w USA domniemany autor antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów", który wywołał oburzenie wśród mahometan na całym świecie, na rok trafi do więzienia. Złamał warunki zawieszenia kary - uznał amerykański wymiar sprawiedliwości. Sprawa nie dotyczyła jednak produkcji i rozpowszechniania kontrowersyjnego filmu, lecz oszustw, których mężczyzna się dopuścił.

Powyborcze zmiany w PZPN

Nowe władze PZPN i nowe porządki. Zbigniew Boniek wyznacza nowego sekretarza generalnego - i już tylko po tym wyborze widać, że stawia na młodych. A co z nową siedzibą dla związku? Nie nowa, ale zbyt rewolucyjna dla Grzegorza Laty koncepcja, by Polski Związek Piłki Nożnej urzędował na Stadionie Narodowym, powraca.

80. rocznica polskiego sukcesu

Polscy matematycy kontra niemiecka maszyna szyfrująca. Mija dokładnie 80 lat od momentu złamania kodów słynnej Enigmy. To jedno z największych osiągnięć polskiego kontrwywiadu, choć umniejszane przez aliantów.

Zwolniony za trotyl

Smoleńsk znów w towarzystwie słowa: "zamach". Tym razem chodzi o zamach na wolność słowa, na co dowodem ma być odejście, a dokładnie zwolnienie z "Rzeczpospolitej" autora artykułu o trotylu na wraku tupolewa. Prokuratura trotylu nie znalazła, ale co innego znalazło się na pierwszej stronie dziennika. Teraz są zwolnienia. I protesty w obronie Cezarego Gmyza - polityczne.

Podziękowania dla rywala

Już po wstępnych, ale jednoznacznych wynikach występują i dziękują sobie nawzajem. Barack Obama zaprasza Mitta Romneya do współpracy. Lider republikanów modli się o powodzenie dla swojego przeciwnika. Wygrać i przegrać z klasą. Polską klasę polityczną wysyłamy na korepetycje za ocean.

W politycznym tournée z Obamą

Polityka i muzyka. A dokładnie muzyk, który wytrwale towarzyszył Barackowi Obamie w kampanii wyborczej. 63-letni weteran amerykańskiego rocka Bruce Springsteen. Od lat wierny demokratom, grał, śpiewał promując swojego kandydata. I latał z nim prezydenckim Air Force One.

Biały Dom dla Obamy

Były długie godziny wstępnych, niejednoznacznych wyników. I emocjonująca noc wyborcza - także u nas w TVN24. Aż kilkanaście minut po godzinie piątej rano czasu polskiego - telewizja CNN podaje: Barack Obama zostaje w Białym Domu na drugą kadencję. Kampanijne sondaże pokazywały bardzo wyrównaną walkę, ale wyniki dla Mitta Romneya były nieomal druzgocące.

Podróbki górą

Podróbka, fałszywka, imitacja - to nie brzmi dobrze, ale... bardzo dobrze się sprzedaje. W Polsce handel takimi towarami kwitnie, bo właściwie nie istnieje walka z podróbkami. Choć prawo tego zabrania - to nie jest przestępstwo ścigane z urzędu. A poszkodowani rzadko walczą przed sądem, bo - wiadomo - opieszałość sądów zniechęca. W kwestii podróbek Polacy nie mają zresztą jakiś szczególnych dylematów moralnych - atrakcyjna cena sprawia, że godzimy się na to, by nas oszukiwano.

Wojna na granicy

Przemyt w Polsce wciąż wzrasta. Jesteśmy już nie tylko krajem docelowym i tranzytowym, ale też krajem, który coraz częściej produkuje swój towar na przemyt, jak choćby narkotyki. Mimo, że po wejściu do Unii Europejskiej, nasza wschodnia granica stała się granicą Unii, a polska służba celna bardzo się wzmocniła, to wciąż w tej walce przemytnicy są górą.

Statystyka ponad wszystko

Zamiast walczyć z przemytem na wielką skalę i ścigać poważnych przestępców - funkcjonariusze warszawskiej specsłużby celnej skupiają się na "łapaniu" drobnych handlarzy nielegalnego towaru - najczęściej na bazarach. Takie wytyczne mieli dostać od przełożonego. Reporter "Czarno na Białym" dotarł do celników, którzy mówią wprost, że dla ich naczelnika najważniejsze są dobre statystyki - problem w tym, że nie oznaczają one prawdziwej walki z przemytnikami. Poważny zarzut i jest już zapowiedź konsekwencji. Pytanie - kto naprawdę je poniesie?

Miło

Leszek Miller inwestuje w przyszłość m.in. poprzez dbanie o dobre relacje z dziennikarzami.

Full kultura

Amerykanie potrafią doceniać swoich przeciwników... Przynajmniej oficjalnie.

Na poważnie

Eurodeputowany Tomasz Poręba ramię w ramię z całą Unią broni redaktora Cezarego Gmyza.

Dobra tradycja

Włodzimierz Cimoszewicz o tym, czego nasi politycy powinni nauczyć się od kolegów z Ameryki.

Ameryka świętuje

Niby zwycięzca jest jeden, ale tak, jakby wygrali wszyscy- tak Amerykanie świętują wybór nowego- starego prezydenta.

Rząd zmienia zdanie ws. zarządzania internetem

Polski rząd nie zgadza się na zapisy umożliwiające ograniczanie swobód, praw podstawowych i wolności w internecie. I dlatego będzie się sprzeciwiał rozszerzeniu mandatu Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego w tej sprawie. W związku z tym Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ponownie zmieniło zapis dotyczący zarządzania internetem w stanowisku rządu ws. regulacji telekomunikacyjnych.

E-dowód i zniesienie meldunku później. "Stracony czas"

Przesunięcie z 1 lipca 2013 r. na 1 stycznia 2015 r. terminu wprowadzania nowych elektronicznych dowodów osobistych zakłada m.in. rządowy projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. W środę sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych rozpoczęła nad nim prace.

Obama wygrał, Berlin wróci do sprawy wycofania głowic

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle zapowiedział, że po reelekcji prezydenta USA Baracka Obamy będzie z jeszcze większą determinacją niż dotychczas zabiegał o wycofanie z terytorium Niemiec amerykańskiej broni atomowej.