Najnowsze

Najnowsze

Zamkną dom dziecka. Dyrektor oskarżony o molestowanie

Rodzinny dom dziecka w Pile, którego dyrektor został aresztowany pod zarzutem molestowania wychowanek, zostanie zlikwidowany – informuje starosta pilski, Mirosław Mantaj. Stawiane mężczyźnie zarzuty dotyczą trzech poszkodowanych.

Wyszedł z rozmów z dyrekcją i się podpalił. "Stan związkowca stabilny"

Stan 42-letniego związkowca, który podpalił się w czwartek w Krakowie, jest stabilny – informuje Bożena Kozanecka ze szpitala im. L. Rydygiera. Po wypadku protest Związku Zawodowego Drużyn Konduktorskich w RP zakończył się minionej nocy podpisaniem porozumienia z Małopolskim Zakładem Przewozów Regionalnych w Krakowie.

Kaczyński: przyczyną samopodpaleń nieodpowiedzialne decyzje. Będą kolejne dramatyczne wydarzenia

Narasta dramat społeczny, któremu obecna władza nie chce i nie potrafi się przeciwstawić - powiedział w piątek szef PiS Jarosław Kaczyński, nawiązując do ostatnich przypadków samopodpaleń. Stwierdził, że ich "przyczyną są nieodpowiedzialne decyzje ministra transportu", który nie liczy się z utratą miejsc pracy przez związkowców. Ocenił, że jeżeli w decyzjach rządu nie nastąpi zmiana, to będą kolejne, dramatyczne wydarzenia.

Zdrojewski: Niemiecki film pokazany w TVP narusza dobre imię AK

Niemiecki film "Nasze matki, nasi ojcowie" narusza dobre imię Armii Krajowej i nie jest zgodne z prawdą historyczną - powiedział w piątek w Sejmie minister kultury Bogdan Zdrojewski. Film został wyemitowany w trzech odcinkach na antenie polskiej telewizji publicznej.

Pół tysiąca lecznic weterynaryjnych do kontroli

Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek poinformował w piątek na antenie TVN24, że złożył doniesienie w sprawie procederu szprycowania zwierząt nielegalnymi antybiotykami, ujawnionego przez "Uwagę" TVN. Zapowiedział również, że w 500 lecznicach weterynaryjnych, które stosują największe ilości antybiotyków, zostanie przeprowadzona kontrola.

Sześciu szczęśliwców otrzymało "najlepsze posady na świecie"

Rozpisany w kwietniu przez australijski urząd ds. turystyki konkurs na wykonywanie "najlepszej pracy na świecie" został rozstrzygnięty. Do obsady były stanowiska poszukiwacza przygód, fotografa, strażnika w parku narodowym, opiekuna dzikiej przyrody, degustatora i etatowego imprezowicza.

Sekcja zwłok wykazała, że Gandolfini zmarł na atak serca

- Śmierć aktora nastąpiła z przyczyn naturalnych. Zmarł na atak serca - potwierdził lekarz, który przeprowadził sekcję zwłok Jamesa Gandolfiniego, znanego z roli gangstera w serialu "Rodzina Soprano". Gwiazdor zmarł w środę wieczorem podczas wakacji w Rzymie. Miał 51 lat.

Rosjanie chcieli uciszyć Merkel? Afera o zagrabione dzieła sztuki

W ostatniej chwili odwołano wspólne otwarcie przez kanclerz Angelę Merkel i prezydenta Rosji Władimira Putina wystawy w Petersburgu. Według niemieckich mediów doszło do "skandalu". Niemka miała chcieć poruszyć kwestię zrabowanych dzieł sztuki przez Armię Czerwoną, wobec czego odwołano przemówienia obu polityków.

Ostatni rejs atomowego giganta. Tym razem na holu

Pierwszy na świecie atomowy lotniskowiec, amerykański USS Enterprise, odbył prawdopodobnie swój ostatni rejs. Ciągnięty przez holowniki trafił do stoczni w Newport News, gdzie zostaną wymontowane reaktory i rozpocznie się rozbiórka okrętu.

Hakerzy: Ujawnimy największe tajemnice Korei Północnej

Anonymous, którzy od kilku miesięcy atakują strony internetowe i systemy informatyczne północnokoreańskiej dyktatury, zapowiedzieli ujawnienie część zdobytych danych. Mają one obejmować ściśle tajne informacje na temat wojska Korei Północnej i programów zbrojeniowych.

Tusk: Nie zawracałbym już głowy elblążanom, ale...

Premier Donald Tusk uważa, że kandydatura Elżbiety Gelert na prezydenta Elbląga, to "kandydatura bez pudła, bez ryzyka". Przekonywał, że Gelert, która jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, to osoba bardzo odpowiedzialna i świetnie gospodarująca finansami.

Pojechał pomóc kandydatce PO, tłumaczył się z sukienek żony. "Postawiła warunek"

Choć Donald Tusk przyjechał do Elbląga, żeby wesprzeć kandydatkę PO na prezydenta miasta, musiał tłumaczyć się z wydatków swojej partii, w tym kupowania sukienek żony z partyjnych pieniędzy. - Moja żona ma obowiązki, które wykonuje społecznie - przypomniał premier. - W związku z tym sama postawiła warunek: "Jeśli mam reprezentować od czasu do czasu państwo polskie, muszę wyglądać" - powiedział Tusk.

Przegląd prasy: Co trzeci mandat nieopłacony

W Polsce nie udaje się ściągnąć średnio co trzeciego mandatu. Jak podaje "Rzeczpospolita", należności najtrudniej wyegzekwować od młodych ludzi, którzy nie posiadają majątku. Na dobrowolną zapłatę mandatu decyduje się niecała połowa ukaranych.

Sukienki dla żony premiera z funduszy PO. "To zły wariant"

Z pieniędzy Platformy Obywatelskiej kupowane były nie tylko wina i cygara, ale także sukienki dla żony premiera, Małgorzaty Tusk. - To zły wariant. Powinno korzystać się z funduszy Kancelarii Premiera - komentował te doniesienia w "Jeden na Jeden" w TVN24 Grzegorz Schetyna.