Najnowsze

Najnowsze

Awantura o Barroso. Legutko do Thun: Pani powinna przeprosić

W "Kropce nad i" dyskusja na temat kontrowersyjnej decyzji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zdecydował się nie przyznać doktoratu honoris causa szefowi Komisji Europejskiej Jose Manuelowi Barroso. - To bardzo przeciętny szef Komisji Europejskiej, niczym szczególnym się nie wyróżnia poza tym, że wygłasza długie i nudne przemówienia w tym swoim języku europejskim - ocenił działalność przewodniczącego eurodeputowany prof. Ryszard Legutko (PiS). Polemizowała z nim Róża Thun (PO).

Awantura o Barroso. Legutko do Thun: Pani powinna przeprosić

W "Kropce nad i" dyskusja na temat kontrowersyjnej decyzji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zdecydował się nie przyznać doktoratu honoris causa szefowi Komisji Europejskiej Jose Manuelowi Barroso. - To bardzo przeciętny szef Komisji Europejskiej, niczym szczególnym się nie wyróżnia poza tym, że wygłasza długie i nudne przemówienia w tym swoim języku europejskim - ocenił działalność przewodniczącego eurodeputowany prof. Ryszard Legutko (PiS). Polemizowała z nim Róża Thun (PO).

Kolorowy Białystok

Na stadionach jest spokojniej, co nie znaczy, że problemu już nie ma. Podobnie jak w Białymstoku mieście mocno kojarzonym z rasizmem. To właśnie tam, po serii podpaleń mieszkań cudzoziemców minister spraw wewnętrznych wypowiedział przed rokiem wojnę rasistom, mówiąc słynne: "Idziemy po was". Z opublikowanego właśnie raportu MSW wynika, że od roku nie doszło w Białymstoku do żadnego ataku na tle rasowym. Wszczęto za to więcej śledztw niż w poprzednich latach razem wziętych, choć sprawców tych najgłośniejszych zajść dotąd nie zatrzymano. Jak sprawdził nasz reporter, mieszkańcy mówią, że rzeczywiście czują się bezpieczniej także dlatego, że wzięli sprawy w swoje ręce.

Stuhr: Film niezależny nie łasi się do widza

Aż 100 tysięcy dolarów trafi na konto jednego z 12 finalistów konkursu głównego "Wytyczanie drogi" festiwalu Off Plus Camera. Zwycięzcę wskaże jury, na czele którego stoi Jerzy Stuhr. W rozmowie z TVN24 przewodniczący zdradza, że ma już swoich faworytów.

100 milionów dla firmy krzak. SBU: tak Rosja finansuje separatystów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy we współpracy z Państwową Służbą Monitoringu Finansowego zapobiegła transferowi środków finansowych z Rosji dla ekstremistów w Doniecku. Zza wschodniej granicy płyną miliony na finansowanie separatystycznych ruchów w południowych i wschodnich obwodach Ukrainy - alarmują władze w Kijowie.

16-letni sprawca tragicznego wypadku nie trafi do schroniska dla nieletnich

Mateusz M., w obecności psychologa, obrońcy i rodziców został wysłuchany w szpitalu psychiatrycznym, w którym przebywa od czasu wypadku. Chłopiec kierował samochodem, którym razem z nim jechała grupa nastolatków. Uderzył w drzewo. 7 osób zginęło na miejscu. - Chłopiec nie zaprzeczył okolicznościom do tej pory ustalonym - powiedziała prokurator Grażyna Wiącek, informując jednocześnie, że Mateusz M. nie trafi do schroniska dla nieletnich.

Kierunki polskiej dyplomacji w 2014 r.

Radosław Sikorski z mównicy sejmowej nakreślił plany polityki zagranicznej - dużo czasu poświęcił wydarzeniom na Ukrainie i zagrożeniu ze strony Rosji, określając je największym kryzysem od czasu upadku komunizmu. Opozycji jednak nie przekonał i w odpowiedzi usłyszał uwagi o charakterze osobistym. Na sali nie było także szefa PiS- Jarosława Kaczynskiego, bo wytknął w swoim przemówieniu premier Donald Tusk. - W tej debacie, stanowisko głównej partii opozycyjnej było praktycznie pozbawione treści. Była to litania skarg do ministra i na Unię Europejską - ocenił w Tak Jest sejmowe wystąpienia Dariusz Rosati. - Tusk i Sikorski od wielu lat mylili się co do Rosji. I teraz powinni to przyznać - uważa Krzysztof Szczerski z PiS.

Żołnierze zgubili drona. "Poszukiwania trwają"

Podczas ćwiczeń wojsk lądowych w Skulsku pod Koninem (woj. wielkopolskie) żołnierze stracili łączność ze swoim bezzałogowym samolotem. Zaginiony dron Flyeye jest wart ponad 100 tysięcy złotych i służy do rozpoznania terenu. - Poszukiwania trwają - informuje dowództwo.

Wstęgi św. Jerzego i przemarsz przed ambasadą Ukrainy

W przededniu Dnia Zwycięstwa, obchodzonego w Rosji 9 maja, przed ambasadą Ukrainy w Moskwie przemaszerowali młodzi mężczyźni w mundurach z czasów II wojny światowej. Po przemarszu zawiązali na ogrodzeniu ambasady wstęgi św. Jerzego, uznawane w Rosji za symbol zwycięstwa nad faszyzmem.

Rodzice zagłodzonej Magdy pozostaną w areszcie. Jest wniosek o obserwację psychiatryczną

Rodzice półrocznej Magdy, która zmarła z wygłodzenia pozostaną w areszcie - zdecydował Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Biegli, którzy ich badali złożyli ponadto wniosek o przymusową obserwację psychiatryczną. W czwartek matka dziewczynki była przesłuchiwana w prokuraturze. Jak wynika z ustaleń TVN24 sama poprosiła o możliwość uzupełnienia zeznań. Obciąży znachora, u którego "leczyła" dziecko?

Kaczyński: Moi współpracownicy rozliczają współpracownika Tuska

Jarosława Kaczyńskiego nie było w Sejmie, gdy w czwartek szef MSZ Radosław Sikorski prezentował informacje o głównych kierunkach polskiej polityki zagranicznej. Prezes PiS w tym czasie pojechał do Pułtuska. - Moi współpracownicy rozliczają go (Sikorskiego - przyp. red.) z jego fatalnej polityki - zastrzegł Kaczyński.

Tusk pyta o Kaczyńskiego. "Nie ma czasu na ucieczki do Pułtuska"

Najpierw poseł Witold Waszczykowski (PiS) ostro skrytykował wystąpienie ministra Radosława Sikorskiego na temat priorytetów polskiej polityki zagranicznej. Natychmiast zareagował na to premier. Donald Tusk wyszedł na mównicę i w ostrych słowach wytknął głównej partii opozycyjnej nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na sali obrad.

Nazarbajew na Kreml nie przyjechał. Obraził się za słowa o "historycznych prawach" Rosji?

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w czwartek na Kremlu z prezydentami Armenii, Białorusi, Kirgistanu i Tadżykistanu - Serżem Sarkisjanem, Alaksandrem Łukaszenką, Ałmazbekiem Atambajewem i Emomalim Rahmonem. Kraje te wraz z Federacją Rosyjską i Kazachstanem tworzą Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ; ros. ODKB). Prezydenta tego ostatniego kraju zabrakło.

Prezydent Nigerii: zaostrzamy walkę z Boko Haram

- Bezprecedensowe uprowadzenie ponad 200 uczennic przez radykalne ugrupowanie Boko Haram może być punktem zwrotnym w walce z islamistycznymi bojownikami w Nigerii - oświadczył prezydent kraju Goodluck Jonathan. Porwanie potępili muzułmańscy duchowni.