Najnowsze

Najnowsze

"Trudna droga" do porozumienia ws. irańskiego atomu

Negocjacje w sprawie irańskiego programu nuklearnego z udziałem przedstawicieli Iranu i grupy 5+1, którzy spotkali się w czwartek w Wiedniu, przebiegają trudno. Według negocjatora Iranu Abbasa Arakcziego trzeba pokonać "długą drogę" do porozumienia.

25 lat temu powstał niekomunistyczny rząd Tadeusza Mazowieckiego

12 września 1989 r., nieco ponad trzy miesiące po przeprowadzeniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, Sejm niemal jednogłośnie wydał wotum zaufania dla sformowanego przez Tadeusza Mazowieckiego niekomunistycznego rządu. Mazowiecki stanął na czele gabinetu, który do listopada 1990 roku dokonał ogromnych zmian w Polsce.

Niepodległość Szkocji wisi na włosku błędu statystycznego

Przeciwnicy niepodległości Szkocji mają zaledwie 4 pkt proc. przewagi nad jej zwolennikami - wynika z najnowszego sondażu ośrodka YouGov opublikowanego w czwartek, dokładnie tydzień przed referendum w sprawie oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii.

Ten dokument uratuje Kohvera? Estonia ujawnia i zatrudnia adwokatów od Pussy Riot

Oficera estońskiego kontrwywiadu bronią najbardziej znani rosyjscy adwokaci od spraw "politycznych". Główną linią obrony ma być podkreślanie, że Estona Kohvera porwano z terytorium Estonii. Udowodnienie tego obali wszystkie zarzuty stawiane przez FSB. Estońskie władze w końcu ujawniły dokument stwierdzający, że to porywacze Kohvera naruszyli granicę. Co ważne, dokument podpisany przez rosyjskich pograniczników.

Striełkow na konferencji w Moskwie. Chce bronić Putina przed "piątą kolumną"

Igor Girkin vel Striełkow, osławiony "minister obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej", wystąpił w czwartek na konferencji prasowej w Moskwie. Stwierdził, że porozumienie podpisane w Mińsku to hańba, a za swoje zadanie uznał obronę Władimira Putina przed zakusami opozycji i "piątej kolumny", która chce rzekomo obalić rosyjskiego prezydenta.

"Ewa Kopacz ma szansę zresetować polską politykę"

- Ewa Kopacz jest elementem przełomowym w polskiej polityce. Jest bardzo pragmatyczną, nieideologiczną kobietą, którą Polacy polubią - stwierdził Michał Kamiński w "Kropce nad i". Przekonywał też, że dzięki temu, iż Donald Tusk stanie na czele Rady Europejskiej, Polska będzie bezpieczniejsza.

Gazowy "strzał w stopę" Rosji. Polska przygotowana "jak nigdy"

Polska jest dobrze przygotowana do ewentualnych przerw w dostawie gazu z Rosji - ocenił w "Faktach po Faktach" Ryszard Petru z Towarzystwa Ekonomistów Polskich. PGNIG poinformowało dziś, że poprzedniego dnia do Polski wpłynęło o 45 procent gazu mniej niż wynosiło dzienne zamówienie. Zdaniem eksperta nie ma jednak powodów do niepokoju.

13 lat po zamachach na WTC. Internauci: "Nie zapomnimy"

11 września 2001 roku 9 terrorystów Al-Kaidy porwało w USA cztery samoloty. Dwa z nich uderzyły w budynki World Trade Center (WTC) w Nowym Jorku. W 13. rocznicę tragedii w Stanach Zjednoczonych odbyły się uroczystości upamiętniające 2973 osoby, które zginęły w zamachach. Ich ofiary uczcili też internauci.

RBNiO: na Ukrainie zginęło 2 tys. rosyjskich żołnierzy

Około 2 tys. rosyjskich żołnierzy zginęło, a ponad 8 tys. zostało rannych w konflikcie na wschodniej Ukrainie, w którym armia Rosji uczestniczy po stronie prorosyjskich separatystów – oświadczył w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa (RBNiO) Andrij Łysenko.

Naloty na islamistów? Londyn się waha, Berlin odmawia. "Wysłaliśmy broń. To nie bagatela"

Wielka Brytania nie wyklucza udziału w militarnej akcji przeciw Państwu Islamskiemu, ale nie chce uczestniczyć w nalotach. Przynajmniej w Syrii - przekazał w czwartek szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond. W atakach z powietrza nie wezmą też udziału Niemcy, o czym zapewnił szef tamtejszego MSZ Frank-Walter Steinmeier. To reakcje po wystąpieniu prezydenta USA Baracka Obamy, który z kolei nie przewiduje działań lądowych swoich wojsk.

Od Gordona Aamotha Jr do Igora Zukelmana. Wspomnienie ofiar 13 lat po ataku na WTC

Politycy, urzędnicy i krewni ofiar zebrali się w Nowym Jorku, w Waszyngtonie oraz w Pensylwanii, by uczcić pamięć blisko 3 tysięcy osób zabitych w ataku na WTC. 13 lat temu terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, a trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie. Czwarty (który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. Wśród ofiar ataków z 11 września 2001 było sześcioro Polaków.