Najnowsze

Najnowsze

Merkel i Putin spotkali się w Rio. "Sytuacja na Ukrainie ma tendencję do pogarszania się"

Władimir Putin i Angela Merkel odbyli w niedzielę krótkie spotkanie w Rio de Janiero, gdzie przebywają w związku z kończącymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej. Dwójka przywódców rozmawiła o Ukrainie i jak poinformował rzecznik Kremla, zgodzili się oni, że sytuacja w tym kraju "ma tendencję do pogarszania się". Podzielają również opinię, że grupa kontaktowa powinna wznowić pracę, a do tego z kolei potrzebne jest jak najszybsze zawieszenie broni.

Staruszek adam jak nowy. Historyczne auta i motocykle opanowały Opolszczyznę

Od niemal stuletniego opla, przez wiekowe harleye, aż po żuki, trabanty i syreny - gwiazdy światowej motoryzacji zjechały na VII Zlot Oldtimerów do Dobrzenia Wielkiego (woj. opolskie). W niedzielę cuda motoryzacji paradowały po mieście. - Zapach oldschoolowych aut to perfumy, które powinny zachwycić każdego - zapewniają fani zabytkowych pojazdów.

Kryzys po aferze szpiegowskiej zażegnany?

Po niedzielnym spotkaniu w Wiedniu niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier i sekretarz stanu USA John Kerry zadeklarowali wolę złagodzenia skutków afery wokół domniemanej działalności szpiegowskiej USA w Niemczech.

Poseł ranny w wypadku samochodowym

Poseł PSL Zbigniew Sosnowski w niedzielę doznał obrażeń w wypadku samochodowym w Szychowie k. Golubia-Dobrzynia (woj. kujawsko-pomorskie) i został hospitalizowany - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej komendy policji nadkom. Monika Chlebicz.

Trzylatek ukrzyżowany w Słowiańsku na oczach matki? "Łajdacy z Kremla gotowi przewyższyć Goebbelsa"

"Pierwyj Kanał", najpopularniejsza rosyjska telewizja publiczna o największym zasięgu, nadała w jednym z wydań wiadomości wywiad z rzekomą mieszkanką Słowiańska, która opowiedziała o ukrzyżowaniu trzyletniego chłopca, do jakiego miało dojść po wkroczeniu do miasta ukraińskich żołnierzy. "Łajdacy z Kremla i 'Pierwego kanału' są gotowi przewyższyć Goebbelsa, by nie pozwolić Ukraińcom żyć w pokoju i się rozwijać" - skomentował sprawę znany opozycjonista Borys Niemcow.

Niemcy wierzą w swoje doświadczenie. "Z presją poradzimy sobie bez problemu"

- Ta drużyna nie jest zależna tylko od Leo Messiego. Oczywiście jest on bardzo ważnym piłkarzem, który potrafi odmienić losy meczu, ale Argentyna to więcej niż on - twierdzi przed finałem MŚ Joachim Loew. Alejandro Sabella nie ma wątpliwości, że ogranie Niemców będzie arcytrudnym zadaniem. - Aby ich pokonać, musimy rozegrać perfekcyjny mecz - mówi selekcjoner Albicelestes.

Górskie mistrzostwa w... Sopocie i Gdyni

Ryk silników, zapach nagrzanych opon i benzyny – tak wyglądały Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Sopocie i Gdyni. Najlepsi polscy kierowcy ścigali się na odcinku ponad 3 kilometrów.

Poznań pod wodą. Zobacz powódź z 1924 roku

90 lat temu Poznań przegrał walkę z żywiołem. Wiosenne roztopy spowodowały jeden z największych wylewów Warty w XX wieku. Powódź zdokumentował wybitny fotograf - Roman Ulatowski. Jego zdjęcia zaprezentowało Cyfrowe Repozytorium Lokalne.

"Pan poseł Szejnfeld próbuje nam wmówić, że w PO są same dzieci we mgle"

Czy wizyta CBA w biurze posła PSL przed głosowaniami nad losem szefa MSW to przypadek? Wątpliwości co do tego mieli niemal wszyscy goście "Kawy na ławę" w TVN24. Innego zdania był poseł PO Adam Szejnfeld: Ja uważam, że jest to nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Wbrew tezom, które stawiacie, jedna rzecz jest pewna - PO nie steruje i nie może sterować czymś takim.

Prawo do śmierci dzieli Kościoł anglikański

W opublikowanym w sobotę artykule prasowym duchowy zwierzchnik światowej wspólnoty anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby sprzeciwił się eutanazji. Wcześniej jego poprzednik George Carey stwierdził, że zmienił zdanie w sprawie prawa śmiertelnie chorych do wspomaganego samobójstwa. Jak wyjaśnił, przekonał go do tego widok "niepotrzebnego cierpienia" chorych, którego był świadkiem.

Kuźniar w trabancie zwiedza Nową Hutę

Była symbolem komunizmu, a dziś Nowa Huta staje się atrakcją turystyczną. To nie tylko zakład produkcyjny. Dzielnica została zaprojektowana tak, by wprawiać w podziw. Robotnicza, miała być alternatywną dla "inteligenckiego" Krakowa.

Szef niemieckiego MSZ jedzie na spotkanie z Netanjahu i Abbasem

Francuskie władze zaapelowały w niedzielę do Izraela o "zachowanie powściągliwości" wobec Strefy Gazy w związku z wystrzeliwaniem stamtąd w stronę Izraela pocisków rakietowych przez bojowników radykalnego palestyńskiego Hamasu. Paryż potępił praktyki Hamasu. Niemieckie MSZ poinformowało z kolei, że szef resortu Frank-Walter Steinmeier w czasie wizyty na Bliskim Wschodzie odwiedzi również Izrael, gdzie spotka się z premierem Benjaminem Netanjahu i palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem.

Huczny ślub lidera separatystów w "Noworosji"

Jeden z liderów separatystów z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Arsen Pawłow, znany pod pseudonimem "Motorola", ożenił się w Doniecku z poznaną dwa miesiące temu mieszkanką Słowiańska. Świadkiem na ślubie "Motoroli" był Paweł Gubariew, tzw. lider DRL. Nie zabrakło też Igora Girkina, znanego jako Igor Striełkow, który tydzień wcześniej opuścił Słowiańsk i zajął Donieck, stolicę obwodu na wschodzie Ukrainy.

Prostytutka, która zabiła dyrektora Google, podejrzewana o morderstwo narzeczonego

Prostytutka Alix Tichelman, oskarżana o morderstwo dyrektora wysokiego szczebla w Google Forresta Hayesa, podejrzewana jest o jeszcze jedno zabójstwo. W podobny sposób - na skutek śmiertelnej dawki heroiny - dwa miesiące wcześniej zmarł jej narzeczony. 26-latka, która kocha tatuaże, serial o seryjnym mordercy "Dexter" i Marilyna Mansona, nie przyznaje się do winy.

Ukraińcy kupowali fałszywe akty urodzenia, żeby osiedlić się w Polsce

Od kilkuset do kilku tysięcy euro kosztowało sfałszowane świadectwo urodzenia. Do wyboru były dokumenty potwierdzające polskie pochodzenie osoby albo jej przodka. Kupowali Ukraińcy, którzy chcieli osiedlić się w Polsce. Międzynarodowa grupa podrabiająca dokumenty została rozpracowana przez bieszczadzkich pograniczników.

Wąskotorówką przez Śląsk

Miłośnicy kolejowych podróży mogą podziwiać malownicze tereny Śląska z zabytkowych wagonów. W trasę wyruszyła najstarsza, nieprzerwanie działająca kolejka wąskotorowa na świecie. Powstała ponad 160 lat temu, w okresie dynamicznego rozwoju przemysłu na Górnym Śląsku. Kiedyś transportowała towary między zakładami, dziś przewozi turystów. Wąskotorówka jeździ na trasie z Bytomia do Miasteczka Śląskiego.

Setka koni i najlepsi dżokeje w Sopocie

Od soboty w Sopocie słychać tętent koni. Na przedwojennym hipodromie trwają wyścigi. Konie poprowadzą najlepsi polscy dżokeje. - To okazja, żeby sprawdzić swoje możliwości, ale i wybrać najlepsze konie - mówi jeden z dżokejów Szczepan Mazur.

Ukraina: Ofiary wśród cywilów. Rosyjskie czołgi na ulicach Ługańska?

Trzynaście osób – cywilów i żołnierzy – zginęło w ciągu ostatniej doby na wschodzie Ukrainy, a 37 odniosło obrażenia – poinformowały w niedzielę źródła ukraińskie. Tymczasem mieszkańcy Ługańska publikują na portalach społecznościowych zdjęcia czołgów z rosyjskimi flagami, które od rana jeżdżą po ulicach miasta. Zdjęcia czołgów opublikowano również na profilu operacji antyterrorystycznej.