Najnowsze

Najnowsze

Neurochirurg o 2-letnim Adasiu: uratowało go ogrzewanie krwi

- Dzięki systemowi pozaustrojowego natleniania i ogrzewania krwi organizm wychłodzonego Adasia mógł zacząć znów normalnie funkcjonować - tłumaczył na antenie TVN 24 dr Artur Zaczyński, neurochirurg. Jak dodał lekarz, w uratowaniu chłopca paradoksalnie pomógł jego wiek.

To on uratował Adasia. Policjant "miał nosa, nie zwątpił"

- Po powiadomieniu nas o zaginięciu dziecka, podjęto wiele działań poszukiwawczych, ale większość koncentrowała się wokół miejsca, z którego Adaś zniknął. Podkomisarz Michał Godyń ruszył inną trasą, w kierunku domu chłopca - mówił we "Wstajesz i wiesz" komendant główny policji Marek Działoszyński.

Piekło Kobane. Kurdowie bronią się już 80 dni

Po 80 dniach walk z bojownikami Państwa Islamskiego (IS), którzy wciąż próbują zamknąć pierścień oblężenia wokół miasta Kobane na północy Syrii, jego kurdyjscy obrońcy wspierani przez grupę syryjskich powstańców z powrotem kontrolują 80 proc. miasta.

Jeszcze długo meldunek pozostanie obowiązkiem. "Trzeba zmienić sto ustaw, nic nie zrobiono"

Obowiązek meldunkowy nie zostanie szybko zlikwidowany, mimo że od czterech lat zakłada to ustawa o ewidencji ludności - dowiedział się portal tvn24.pl. Dopiero teraz konsekwencje rządowej obietnicy analizuje specjalny “międzyresortowy zespół”. Nieoficjalnie wiadomo, że urzędnicy obawiają się chaosu, który może zapanować po likwidacji meldunku w niemal każdym obszarze państwa.

Porody domowe. Popularne na zachodzie, w Polsce wciąż na marginesie

Domowe porody są popularne a nawet zalecane na zachodzie. Tymczasem u nas nadal traktowane są przez lekarzy położników z ostrożnością. W Wielkiej Brytanii kobiety słyszą, że dom jest lepszy od szpitala, bo szpital to obce, często nieprzyjemne środowisko. W Polsce jest odwrotnie, a domowe porody to wciąż margines. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"The Economist": Polska w sercu wyzwań stojących przed UE

Objęcie przez Donalda Tuska stanowiska szefa Rady Europejskiej mówi wiele nie tylko o Polsce, ale i całej Unii Europejskiej - przekonuje w artykule "Polski postęp" dziennikarz prestiżowego "The Economist" Tom Nuttall. Autor przypomina, że Polska znajduje się niemal w samym sercu wyzwań stojących przed UE. Sam Tusk może się natomiast zdecydować na bardziej zdecydowane od swojego poprzednika podejście, zwłaszcza w kwestii spraw międzynarodowych.

Szczątki malezyjskiego boeinga przejadą przez Polskę

Ciężarówki ze szczątkami malezyjskiego boeinga wjadą na terytorium Polski w piątek nad ranem. Konwój przekroczy granicę ukraińsko-polską w Korczowej i autostradą A4 pojedzie do Holandii. W sumie przez nasz kraj przejadą trzy konwoje - poinformował TVN24 rzecznik policji Mariusz Sokołowski.

Rzecznik KRS: sędziowie są niepodatni na naciski. Takie sugestie to podkopywanie demokracji

Krajowa Rada Sądownictwa apeluje o "odpowiedzialne i rozważne" relacjonowanie wypowiedzi polityków dot. pracy sądów rozpoznających protesty wyborcze. Chodzi o sugestie, jakoby mogły rozstrzygać je pod wpływem różnych nacisków. "Sądy stoją na straży demokracji, są niezależne, a sędziowie niezawiśli i niepodatni na jakiekolwiek naciski czy wpływy, w tym polityczne" - podkreślił w piśmie przekazanym mediom sędzia Waldemar Żurek, rzecznik KRS.

Poroszenko: "dzień ciszy" rozpocznie się 9 grudnia

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że ukraińska armia wstrzyma ogień na wschodzie kraju od 9 grudnia, żeby jeszcze raz spróbować położyć kres walkom w tym opanowanym przez prorosyjskich separatystów regionie.

Wybory sfałszowane? Gowin: nie mam dowodów empirycznych

- Dotychczasowe wypowiedzi o fałszowaniu wyborów doprowadziły już do wtargnięcia do siedziby PKW. Można sobie wyobrazić, że dalsze tego typu huśtanie emocjami społecznymi wymknie się spod kontroli - ocenił w "Kropce nad i" Janusz Palikot (Twój Ruch). Nie zgodził się z nim Jarosław Gowin (Polska Razem), który mimo iż - jak przyznaje - nie ma na to dowodów, uważa, że w czasie tegorocznych wyborów samorządowych doszło do fałszerstw.

Ekspert: musimy przygotować się na długi konflikt z Rosją

Orędzie Władimira Putina skierowane było do Rosjan; jego celem było wywołanie wrażenia, że Rosja jest zagrożoną przez Zachód "oblężoną twierdzą", a społeczeństwo musi przygotować się na wyrzeczenia - ocenił niemiecki ekspert Cornelius Ochmann.

Kiedy proces abp. Wesołowskiego? "To logika śledztwa zadecyduje o terminie"

Prokurator generalny Dominikany Francisco Rodriguez Brito zdradził po spotkaniu z promotorem sprawiedliwości Watykanu, że dochodzenie w sprawie oskarżonego o pedofilię abp. Józefa Wesołowskiego jest na bardzo wstępnym etapie. Jak wyjaśnił, nie jest jeszcze jasne, czy i kiedy ruszy proces byłego nuncjusza. - To logika śledztwa zadecyduje o terminie - wyjaśnił w rozmowie z dominikańską telewizją SIN.

Burza w sprawie minuty ciszy dla Stanisława Mikulskiego

W piątek, w dniu pogrzebu Stanisława Mikulskiego Sejm miał uczcić odtwórcę roli Kapitana Klossa minutą ciszy. Decyzję podjęło prezydium Sejmu, ale nie wszyscy posłowie są za. Zdaniem niektórych kontrowersje budzi życiorys oraz dobór ról aktora.

Brytyjski konserwatysta zatrzymany pod zarzutem gwałtu

Deputowany rządzącej Partii Konserwatywnej Mark Protchard został w czwartek zatrzymany przez policję - podaje Reuters, powołując się na policyjne pismo skierowane do spikera brytyjskiej Izby Gmin. Jest podejrzewany o gwałt, do którego miało dojść w środkowym Londynie. Parlamentarzysta sam zgłosił się na policję, a potem wpłacił kaucję i wyszedł na wolność.

Prawie 10 milionów turystów w Krakowie. Rekord został pobity

9,9 mln turystów odwiedziło w tym roku Kraków, wydając łącznie 4,5 mld zł - wynika z badań, które przedstawiono w czwartek podczas XXIV Forum Turystyki. "Co roku przybywa nam po kilkaset tysięcy turystów więcej", zaznaczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.