Najnowsze

Najnowsze

Rodzice chcą wyższych zasiłków. Dziś odpowiedź premiera

W sobotę o godz. 20 premier Donald Tusk ma przedstawić swoje stanowisko ws. postulatu natychmiastowego podniesienia do kwoty minimalnej zasiłku dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Premier zadeklarował to po piątkowym spotkaniu z protestującymi w Sejmie rodzicami.

Korea Północna wystrzeliła 30 rakiet

Korea Północna przeprowadziła w sobotę nowe próby rakietowe i wystrzeliła 30 pocisków krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego - podała w nocy południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

W okopach przy granicy z Rosją. Relacja wysłannika TVN24 z Ukrainy

Ukraińska armia w okopach przy granicy z Rosją przygotowuje się na ewentualną rosyjską agresję. Stanowiska bojowe zajmują tam czołgi i transportery opancerzone, a żołnierze montują działa w kluczowych punktach - przy drogach, mostach i skrzyżowaniach. Rozmawiał z nimi reporter TVN24 Roberta Jałocha.

Ambasador Rosji: Bojownicy z Majdanu byli szkoleni w Polsce i na Litwie

"Bojownicy" z Majdanu byli szkoleni w Polsce i na Litwie po przeniesieniu obozów z Ukrainy - powiedział w "Piaskiem po oczach" ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandr Aleksiejew. - Ludzie, którzy wzięli udział w przejmowaniu władzy, to były osoby dobrze przygotowane i dobrze zorganizowane. Oni byli szkoleni w sposób długi i szczegółowy - stwierdził.

Tusk: nikomu nie radziłbym wyznaczania "cienkiej czerwonej linii"

Nikomu nie radziłbym wyznaczać dzisiaj "cienkiej czerwonej linii", której przekroczenie przez Rosję mogłoby doprowadzić do ostrzejszej reakcji Zachodu - powiedział w piątek premier Donald Tusk. Dodał, że pewien obszar ryzyka dotyczy obecnie Mołdawii i Naddniestrza.

Pentagon włączy się w poszukiwania lotu MH370? Malezja prosi o okręty podwodne

Malezja zwróciła się do Pentagonu z prośbą o włączenie do akcji poszukiwawczej zaginionego boeinga Malaysia Airlines amerykańskich "technologii podwodnych". Satelity wykryły dwa duże obiekty unoszące się na wodzie około 2300 km na zachód od wybrzeży Australii. Międzynarodowa akcja poszukiwawcza na razie nie odniosła powodzenia.

Uczestnicy targów wcielili się w superbohaterów

Tysiące książek, setki gier, wystawy rysunków oraz modele "Gwiezdnych wojen" - to niektóre z atrakcji, które można zobaczyć na Festiwalu Fantastyki "Pyrkon", który rozpoczął się w piątek w Poznaniu. Według organizatorów to największa impreza poświęcona fantastyce w kraju.

Chciała zrobić zdjęcie wieszającym reklamy. Musiała uciekać

Gdy pani Natalia zauważyła pod wieczór dwóch mężczyzn rozwieszających na ulicy Ściegiennego w Poznaniu plakaty reklamowe, postanowiła zrobić im zdjęcie. Ci czym prędzej wsiedli do samochodu i zaczęli ją gonić. Plakaty reklamowały sklep, który wcześniej rozwieszał na Wildzie nielegalne bannery. Sprawa trafiła na policję.

Otoczyli, rzucali granatami do wody. Rosjanie przejęli jedyny okręt podwodny Ukrainy

Wojska rosyjskie zajęły w piątek jedyny ukraiński okręt podwodny należący do Ukrainy U-01 Zaporoże - podał Kanał 5. Członkowie załogi powiedzieli, że jednostka została otoczona przez rosyjskie statki, żołnierze rzucali do wody granaty, a następnie przejęli okręt. Zajęcie obyło się bez ofiar. Jednostka stacjonowała w zatoce niedaleko Sewastopola.

B. ambasador USA w ZSRR: Ukrainie będzie lepiej bez Krymu

Ukrainie będzie lepiej bez Krymu, który zawsze głosował na polityków przeciwnych reformom - powiedział w rozmowie z PAP były ambasador USA w ZSRR Jack Matlock. Jego zdaniem Ukraina powinna wybrać system federalny, a Zachód - zapewnić Rosję, że Ukraina nie wejdzie do NATO.

Meteor nad Kanadą, sportowe ekstrema i aneksja Krymu. Wybierz wideo tygodnia

Aneksja Półwyspu Krymskiego zdominowała wydarzenia mijającego tygodnia. Naszej uwadze nie umknęło jednak trzęsienie ziemi w Los Angeles, ekstremalne wyczyny sportowe w Polsce i Omanie oraz szczęśliwe zakończenie historii pewnej amerykańskiej tancerki. Dziewczyna straciła nogę w zamachu w Bostonie, a teraz, dzięki specjalnej protezie może wrócić do swojego zawodu.

9 złotych tygodni, wizyty receptowe, cenniejsi pierwsi pacjenci. Zobacz propozycje ministra zdrowia

Od momentu wizyty u lekarza rodzinnego z podejrzeniem nowotworu leczenie ma się rozpocząć nie później niż po 9 tygodniach, lekarze mają otrzymywać więcej pieniędzy za przyjmowanie nowych pacjentów, NFZ będzie płacił szpitalom za pobyt chorych niezależnie od liczby dni, powstanie elektroniczny system prowadzenia zapisów i "wizyty receptowe" - to zmiany w służbie zdrowia, jakie minister Bartosz Arłukowicz przedstawił na piątkowej konferencji prasowej.

9 tygodni w "kolejce po życie". Arłukowicz ogłasza zmiany w leczeniu onkologicznym

Zniesiemy limity, na każdym etapie leczenia onkologicznego - obiecał w piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jego projekt zmian w leczeniu onkologicznym ma obejmować ekspresową diagnostykę, terapię pod okiem specjalnego opiekuna i długofalową opiekę. Czas od podejrzenia złośliwego nowotworu do podjęcia leczenia ma wynosić nie więcej niż dziewięć tygodni.

Zajęli kolejną krymską bazę. Mówią otwarcie: Tak, jesteśmy Rosjanami

Powoli znikają zamaskowane "lokalne oddziały samoobrony" a pojawiają się żołnierze, którzy otwarcie przyznają, że są Rosjanami. Wojska Federacji Rosyjskiej przejęły po trzytygodniowej blokadzie ukraińską bazę wojskową Perewalne na Krymie. Żołnierze noszą charakterystyczne niebieskie berety i czerwone gwiazdy.

Żydowskie nagrobki zamiast sufitu. Przypadkowe odkrycie w zrujnowanym domu

Gdy pasjonat historii Krzysztof Grochowski wchodził do zrujnowanego domu w Golinie (pow. koniński), chciał jedynie zrobić zdjęcia przed planowaną rozbiórką ruiny. Nie mógł przewidzieć jakiego odkrycia dokona w piwnicy budynku. - Zdrapałem trochę tynku z sufitu a pod nim zobaczyłem hebrajskie napisy - mówi.

Wicemiss na jeden dzień została komendantem policji

Była I wicemiss Polski z 1995 roku została komendantem słupskiej policji, ale ... tylko na jeden dzień. Kierowanie słupską komendą wylicytowała podczas tegorocznej akcji WOŚP. Przez cały dzień w piątek poznawała uroki pracy funkcjonariuszy policji.

Gdy skacze, w zaledwie 3 sekundy osiąga prędkość około 100 km/h

Szuka spektakularnych pejzaży i wysokich miejsc, z których może skoczyć wprost do wody. Oralndo Duque wyznacza standardy w dyscyplinie sportu jaką jest cliff diving. - Wyszukuję przepaści i klifów, z których każdy skok jest unikalnym - mówi kolumbijski sportowiec, który ostatnio dotarł do serca Amazonii. Tam wykonał skok z konaru 100-letniego drzewa, z wysokości 38 m.