Najnowsze

Najnowsze

prof. Piotr Ostaszewski

prof. Piotr Ostaszewski - prorektor Szkoły Głównej Handlowej, kierownik Katedry Studiów Politycznych w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH.

Sondaż: coraz więcej Rosjan spodziewa się otwartej wojny z Ukrainą

Połowa Rosjan uważa obecne wydarzenia na Ukrainie za wojnę domową, 17 proc. widzi w nich ludobójstwo i terror, ale o udziale Zachodu wspomina tylko 3 proc. ankietowanych. Takie wyniki daje najnowszy sondaż ośrodka WCIOM. Podczas styczniowego badania ponad jedna czwarta Rosjan uznała za wysokie prawdopodobieństwo wybuchu wojny między Rosją a Ukrainą, co dziesiąty ankietowany mówi, że taka wojna już trwa.

Będzie nagroda im. Józefa Oleksego

Ustanowiono nagrodę im. Józefa Oleksego za wrażliwość społeczną, umiejętność rozwiązywania konfliktów, krzewienie postawy dialogu, szacunku i tolerancji w życiu publicznym. Nagroda - statuetka oraz czek - będzie przyznawana corocznie 19 marca, począwszy od 2016 r..

"Mord sądowy" na zamówienie. 50 lat od wyroku w "aferze mięsnej"

50 lat temu w Warszawie zakończył się proces przeciwko uczestnikom tzw. afery mięsnej. Były dyrektor Stołecznego Przedsiębiorstwa MHM Stanisław Wawrzecki skazany został na karę śmierci - wyrok wykonano. Według wielu opinii, był to "mord sądowy", a wyrok wydano faktycznie na najwyższych szczeblach władzy - nalegać miał na to szef PZPR Władysław Gomułka.

Ochotnicy mają dość generałów? Lider Prawego Sektora: tworzymy "sztab równoległy"

Prawy Sektor tworzy sztab koordynacji formacji ochotniczych w strefie operacji antyterrorystycznej (ATO) - poinformował w telewizji 1+1 lider organizacji, deputowany Dmytro Jarosz. To kolejny przejaw zaostrzającego się konfliktu na linii bataliony ochotnicze - regularne wojsko. Tzw. dobrowolcy ostro krytykują nieudolność prowadzących działania wojenne w Donbasie generałów.

Boi się wrócić do własnego domu. Internauci sprawili, że już nie musi

67-letni emeryt Alan Barnes został napadnięty i pobity tuż przed własnym domem. Przestał czuć się w nim bezpiecznie. Pomogła sąsiadka, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy na przeprowadzkę do nowego lokum. Celem było zdobycie 500 funtów. Ale historia tak bardzo poruszyła internautów, że po trzech dniach na koncie jest już ponad 230 tys. funtów, a kwota wciąż rośnie.

Przegląd prasy: Bunt w SLD przeciwko Millerowi

Terenowe koła SLD przyjmują uchwały, 
w których wyrażają wotum nieufności wobec lidera partii. Jednym z powodów jest kandydatka Sojuszu w wyborach prezydenckich - informuje "Rzeczpospolita".

Polska kawiorową potegą? "Warunki hodowli jak na OIOM-ie"

W produkcji kawioru Polska powoli staje się potęgą, choć wciąż gonimy Włochów, Niemców i Francuzów. Firma Antonius Caviar spod Olsztyna ma jedną z największych hodowli jesiotrów w Europie i w trzy ostatnie miesiące wyprodukowała już kilka ton kawioru. Materiał "Faktów" TVN.

Dukaczewski: Seremet ukierunkował śledztwo w sprawie Antoniego Macierewicza na umorzenie

Andrzej Seremet osobiście zwrócił prokuratorom wniosek o uchylenie immunitetu Antoniego Macierewicza i przedstawił swoją opinię, według której nie można polityka PiS pociągnąć do odpowiedzialności za sprawę WSI. Współautor wniosku zrezygnował z dalszego prowadzenia śledztwa, m.in z powodu odmiennego poglądu od swojego przełożonego, jego koleżanka została odsunięta od postępowań, zaś sprawę Macierewicza umorzył prokurator skierowany z Prokuratury Generalnej. Dziś sąd zdecyduje czy rację miał prokurator generalny, czy odsunięci oskarżyciele.

Sawicki: szef rolniczego OPZZ nie może łudzić rolników

Minister rolnictwa Marek Sawicki nie rozumie, czemu rolnicze OPZZ zaczyna w poniedziałek protesty, skoro szef organizacji Sławomir Izdebski umawiał się z resortem na kolejne rozmowy. Izdebski nie może "łudzić rolników, że nagle znajdzie się cudowna pomoc i dodatkowe środki" - dodaje.

Do górników dołączają rolnicy. Dziś zablokują krajową "2"

Górnicy strajkują na ziemi, rolnicy na drodze - dziś wychodzą na krajową "2", a jak to nie pomoże, to będzie gwiaździsty marsz na Warszawę. Także dziś do górników z JSW dołączają koledzy z innych związków. Rząd ma gorący początek wyborczego roku i wygląda na to, że temperatura szybko nie opadnie. Materiał "Faktów TVN".

Wydawanie „Charlie Hebdo” zawieszone. „Nasi pracownicy są wyczerpani”

Redakcja francuskiego magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo", która na początku stycznia była celem krwawego ataku terrorystycznego, poinformowała w niedzielę wieczorem, że na kilka najbliższych tygodni zawiesza wydawanie pisma. "Nasi pracownicy są wyczerpani" - uzasadniono przerwę w ukazywaniu się tygodnika.

"Jestem Japończykiem, mogę jechać". Nie bał się podróży do Syrii, trafił w ręce dżihadystów

Kenji Goto miał w Japonii udaną karierę dziennikarską, kochającą żonę i dwie malutkie córeczki. Uparł się jednak, by pojechać do ogarniętej wojną domową Syrii. - Nie jestem Amerykaninem ani Brytyjczykiem. Jestem Japończykiem, mogę jechać - miał mówić. 47-latek został porwany jesienią na terenach kontrolowanych przez dżihadystów. W sobotę Państwo Islamskie opublikowało nagranie, na którym informuje o jego egzekucji.

Przegląd prasy. Milczanowski o Wałęsie: nie mam zamiaru kiedykolwiek z nim rozmawiać

- To jest koniec naszej znajomości. Nie mam najmniejszego zamiaru kiedykolwiek z nim rozmawiać, kiedykolwiek się z nim spotkać - tak o Lechu Wałęsie powiedział w rozmowie z "Wprost" Andrzej Milczanowski, były szef MSW. Do 8 stycznia był w radzie fundacji "Instytut Lecha Wałęsy". Odszedł, gdy były prezydent przeprosił Józefa Oleksego - pośmiertnie - za aferę "Olina".