Najnowsze

Najnowsze

Ogień w zabytkowym zamku. 25 jednostek straży w akcji

Około 200 metrów kwadratowych dachu i część poddasza zabytkowego zamku w Kliczkowie (Dolnośląskie) spłonęło w sobotę po południu. Ogień ugaszono po kilku godzinach trudnej akcji. W budynku znajdują się hotel i spa. Ewakuowano 75 osób.

Najsłynniejsze zdjęcie naszej planety. Nie wiadomo, kto je zrobił

Widok Ziemi z kosmosu nie jest dzisiaj już niczym niezwykłym. Można zobaczyć wiele zdjęć i nagrań. Jedno z ujęć jest jednak wyjątkowe. Wykonano je 40 lat temu i według NASA może być najczęściej reprodukowanym zdjęciem w historii. Pomimo tego nie wiadomo kto właściwie je zrobił.

W Gdańsku powstała ściana marzeń

Wygrać na loterii, pogodzić się z mężem, znaleźć pracę - to tylko kilka marzeń gdańszczan, spisanych kredą na tablicy w Oliwie. Tuż przy ul. Opata Rybińskiego stanęła instalacja Emilii Kalkowskiej-Marszałek, dzięki której można podzielić się z innymi swoim marzeniem. Pracę wyłoniono w konkursie Rozdroża Wolności, w którym do walki stanęło 70 artystów z kilku krajów.

Młode roczniki wkraczają na polityczne salony. Nie chcą być maskotkami. Zaczną od zwalniania

Najmłodsi samorządowcy mają niewiele więcej lat, niż sprawują władzę niektóre lokalne "dinozaury". Rocznik 90. wygrał te wybory. W Sulęcinie rządy obejmie najmłodszy w historii Polski starosta - Patryk Lewicki; ma 24 lata, nadal studiuje. O rok starszy Marek Materek rządzić będzie Starachowicami. - Idzie nowe. Być może są niedoświadczeni, ale dają ludziom nadzieję na zmianę - komentuje politolog.

Biedroń zaczyna rządy w Słupsku. "Będę rozbijał układy"

Energicznie i z uśmiechem na twarzy - tak Robert Biedroń zaczął prezydenturę w Słupsku. Przypomniał swoje postulaty z czasu kampanii, ale nie zdradził, kto zostanie jego zastępcą. - Nie będę rozdawał stanowisk ze względu na legitymację partyjną. Nie chce być zakładnikiem układów - deklarował podczas konferencji.

Kalisz kandydatem Millera na prezydenta. "Jeżeli uda się zgromadzić poparcie lewicy, będę gotowy wystartować"

Leszek Miller zaproponował, by Ryszard Kalisz został kandydatem SLD w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Jeżeli się uda zgromadzić poparcie lewicy od alternatywnej po liberalną, wtedy będę gotowy wystartować - zadeklarował na antenie TVN24 Ryszard Kalisz. Jak jednak poinformował Miller po sobotniej Radzie Krajowej, choć "zgłosił Kalisza", to jego "koleżanki i koledzy z SLD zauważyli, że są jeszcze inne nazwiska" i trzeba dalej prowadzić konsultacje.

Kubańczyk wyleczony z eboli opuścił Szwajcarię

43-letni Felix Baez Sarria, kubański lekarz internista, który zaraził się wirusem w Sierra Leone i był z sukcesem leczony w specjalistycznym szpitalu w Genewie, odleciał w sobotę do kraju - poinformowały źródła szpitalne.

Wspinaczka po "śmiesznej drabinie" na czas. Tak rywalizowali strażacy

33-metrowy rozbieg, zarzucenie "śmiesznej drabiny" i szybka wspinaczka na trzecie piętro - tak strażacy rywalizowali ze sobą w Chorzowie. Po raz XX odbyły się tam zawody we wspinaniu się po drabinie hakowej na czas. Na imprezę zjechało 86 strażaków z całej Polski, a także z Czech, Słowacji i Ukrainy. - Im szybciej człowiek chce wejść, tym jest gorzej - mówili uczestnicy zawodów. Tytuł obronił ubiegłoroczny zwycięzca Kamil Bezruć z Czech. Na III piętrze znalazł się już po 14,24 s.

Elfy przeszły przez Poznań. Czekają na przyjazd św. Mikołaja

Ponad 1000 dzieci z poznańskich szkół przeszło ulicami miasta w ramach pochodu elfów. Elfy przeszły ulicami Święty Marcin i Ratajczaka na plac Wolności. Dzieci walczą o certyfikat "prawdziwego elfa", który będzie przepustką do spotkania z "prawdziwym" świętym Mikołajem z Rovaniemi, który przyjedzie 14 grudnia do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii.

Robert Biedroń oficjalnie prezydentem Słupska. Była przy nim mama

Robert Biedroń oficjalnie przejął władzę w Słupsku. W sobotę w samo południe złożył uroczyste ślubowanie W tym dniu na Słupsk zwrócone są oczy nie tylko Polski, ale i Europy. Popularny, zdeklarowany gej zjednał sobie mieszkańców tego zapomnianego miasta i przekonał ich, że jest gwarantem zmian.

Owsiak chce nagrodzić szpital, w którym leczony jest 2-letni Adaś. "Będzie niespodzianka"

Jerzy Owsiak chce nagrodzić szpital dziecięcy w Prokocimiu, w którym leczony jest 2-letni Adaś. Placówce ma zostać przekazany sprzęt medyczny. Zdaniem szefa WOŚP personel medyczny, a także policjant, który udzielił chłopcu pierwszej pomocy, zachowali się perfekcyjnie. Zwrócił też uwagę na to, że zasady udzielania pierwszej pomocy powinny być przedmiotem nauczania w polskich szkołach.

Dziennikarz z USA i nauczyciel z RPA zabici w Jemenie. "Barbarzyńskie morderstwo"

Zakładnicy - amerykański dziennikarz Luke Somers i nauczyciel z RPA Pierre Korkie - zostali zabici przez terrorystów podczas próby uwolnienia z rąk Al-Kaidy w Jemenie. Prezydent Barack Obama nazwał śmierć Amerykanina "barbarzyńskim morderstwem". Zagroził, że ci, którzy będą szkodzić obywatelom USA "poczują ramię amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości".

Auto uderzyło w drzewo. Jedna ofiara śmiertelna

Tragicznie skończyła się podróż trzech mężczyzn, którzy w sobotę rano jechali w kierunku Potęgowa (woj.pomorskie). Ich auto wypadło na zakręcie z drogi i uderzyło w drzewo. Dwie osoby są ranne, jedna nie żyje.

Świąteczne zakupy, tłok i... portfel znika. Tak kradną kieszonkowcy

Wybraliśmy prezenty, chcemy zapłacić przy kasie, sięgamy po portfel, a w kieszeni... pustka, pieniądze zniknęły. Nas ogarnia panika, a kieszonkowca - radość. Szał przedświątecznych zakupów to prawdziwy okres żniw dla drobnych złodziei, którzy tylko czekają na moment nieuwagi, by ukraść zawartość naszych portfeli. Jak się przed nimi uchronić?

Mikołajkowy tramwaj wyruszył w trasę. Czapka świętego zamiast biletu

Zabytkowy, powojenny tramwaj z dużą czerwoną czapką. W dniu Świętego Mikołaja po Wrocławiu jeździ specjalny mikołajkowy pojazd. - Przygotowaliśmy dla wrocławian nietypowy prezent, jakim jest przejazd historycznym tramwajem "Enusia", czyli Konstal N - mówią organizatorzy. Warunek jest jeden. Zamiast biletu, trzeba mieć na sobie mikołajową czapkę. Organizatorami są wrocławskie MPK i Klub Sympatyków Komunikacji Miejskiej.

To będzie parada, jakiej jeszcze nie było. Rosjanie zaprezentują swoje tajne czołgi

Zaplanowana na maj 2015 roku parada zwycięstwa w Moskwie będzie najprawdopodobniej największą i najważniejszą od rozpadu ZSRR. Nie z powodu okrągłej 70. rocznicy pobicia III Rzeszy, ale ze względu na rozmach i to, co przetoczy się po Placu Czerwonym. Jest już pewne, że Rosjanie pokażą swoje nowe, jeszcze tajne czołgi oraz wozy opancerzone. Od razu po kilkanaście sztuk.