Najnowsze

Najnowsze

"Piep***ć to. Odchodzę". Rzuciła pracę na wizji

Prezenterka lokalnej telewizji w USA wprawiła widzów w osłupienie. W trakcie programu na żywo przyznała się do wspierania zwolenników legalizacji marihuany i rzuciła: Fuck it. I quit!. Nagranie rzucającej pracę szybko obiegło sieć, a samo zachowanie dziennikarki podzieliło internautów.

8-latek potrącony dwa razy. Dziecko zmarło w szpitalu

Nie żyje 8-latek, który w poniedziałkowe popołudnie został potrącony przez dwa auta osobowe na jednej z ulic w Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Obydwie kierujące były trzeźwe. Chłopiec prawdopodobnie wszedł na jezdnię podczas zabawy.

Kto bombardował? W atakach na terytorium Syrii "uczestniczyły kraje arabskie"

Barack Obama, zapowiadając 11 września rozprawę z Państwem Islamskim, oświadczył, że w walce z dżihadystami Stany Zjednoczone nie będą osamotnione, lecz będą działać w koalicji. Do tej pory była to koalicja państw niechętnych bezpośredniej akcji wojskowej, jednak ataki na Syrię wskazują, że USA znalazły skorych do pomocy sojuszników.

Mrówka czy kameleon?

Nowy rząd już zaprzysiężony. Nowy właściwie tylko w części, zarówno wśród tych, którzy weszli do gabinetu, jak i wśród tych, którzy z niego nie wyszli. Stary minister z nową teką, czyli szef resortu obrony, a od dziś także wicepremier - Tomasz Siemoniak. To jedna z najbardziej błyskotliwych karier w Platformie. Niektórzy porównują go do mrówki, która pracowicie wspina się na szczyt, inni do kameleona, który potrafi dostosować się do sytuacji i gdy trzeba wybierać wybiera właściwe osoby. Medialnie nie rzuca się w oczy, ale dobrze wie, jak w medialnym świecie się poruszać. Na czym polega jego polityczna siła?

Katechetka pokieruje MSW

Nowej minister spraw wewnętrznych wyrzuca się, że przyjaźń z premier Kopacz to jej jedyna kompetencja do objęcia resortu. Teresa Piotrowska nie jest osobą bardzo znaną medialnie - prześledziliśmy więc jej karierę - i jedno wydaje się pewne - stawianie zarzutu, że oto była katechetka będzie kierować siłowym ministerstwem jest grubą przesadą. Piotrowska uczyła religii, ale większość jej zawodowego życia - to praca i zarządzanie w samorządzie - na stanowisku wojewody kończąc. Ci, którzy z nią pracowali mówią - zdecydowana, wymagającą, wiedząca, czego chce. Ale czy to wystarczy, by kierować tak newralgicznym resortem?

Z braku laku?

O grillowaniu przez opozycję ten minister wie najwięcej. Bartosz Arłukowicz był najbardziej krytykowanym człowiekiem w rządzie Tuska. Dlatego typowano go jako "pierwszego do odstrzału" w nowym rządzie. To, że został zaskakuje tym bardziej, że on i Ewa Kopacz nie przepadają za sobą. Naraził się opozycji, Platformie i przede wszystkim pacjentom, którzy bija rekordy czekania w kolejkach na operacje. Dlaczego, mimo wszystko, dalej decyduje o zdrowiu Polaków?

Amatorzy w MSZ?

Powołany i zaprzysiężony nowy rząd, nowa premier i lawina pytań - głównie o politykę zagraniczną kraju. Schetyna zajął miejsce Sikorskiego, a premier Kopacz mówiąc o sytuacji międzynarodowej i roli Polski stała się przedmiotem drwin. Podobnie jak nowy minister, który według wielu, z dyplomacją ma niewiele wspólnego. My pytamy gdzie, jak i kto będzie zatem tworzył polską politykę zagraniczną?

Terroryści mają kolejnego zakładnika. "Francja nie ulegnie szantażowi"

W Algierii porywacze uprowadzili Francuza, który w opublikowanym przez terrorystów nagraniu wzywa prezydenta Francji Francois Hollande'a do powstrzymania interwencji przeciw Państwu Islamskiemu w Iraku. Do porwania przyznali się Algierscy Żołnierze Kalifatu, którzy grożą zabiciem zakładnika. Władze Francji potwierdziły autentyczność nagrania. Szef francuskiego MSZ poinformował, że "Francja nie ulegnie szantażowi".

Ojciec sukcesu mistrzów świata

To pierwszy sukces biało-czerwonych, odkąd drużynę prowadzi mało doświadczony Francuz Stephane Antiga. Trener poszedł śladem Wagnera i powtórzył sukces Polaków z 1978 roku. Antiga ma wymarzony początek kariery trenerskiej - mówią jego poprzednicy, a zawodnicy przyznają, że trener zrobił z nich drużynę, która dała piękny turniej i niesamowitą dawkę emocji w drodze po złoto.

Rządy z pałacu prezydenckiego?

Jeśli w zeszłym tygodniu pojawiały się pytania czy prezydent będzie kreślił politykę rządu, dziś jest już odpowiedź. Bronisław Komorowski powołuje nowy gabinet i jasno wytycza cele, którymi powinien zająć się rząd. Ewa Kopacza nie odpowiada i czeka na expose.

Gwiazdy odchodzą po turnieju

Antiga nie opuszcza biało-czerwonych, ale tracimy za to Winiarskiego, Ignaczaka i Wlazłego. Ten ostatni, to spore zaskoczenie. Kibice nie dowierzają i mają nadzieję, że MVP mistrzostw świata zdanie zmieni. Najlepszy atakujący na razie jest nieugięty - kończy z reprezentacją i mówi, że przyszedł czas na młodszych. Jaki jest i jak bardzo to odejście odczujemy?

Niemcy szukają ochotników do walki z ebolą

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen zaapelowała w poniedziałek do żołnierzy i cywilnych pracowników Bundeswehry, aby zgłaszali się na ochotnika do udziału w walce z epidemią eboli w Afryce Zachodniej. Wcześniej rząd przeznaczył 17 mln euro na pomoc.

Irak: ponad 50 osób zginęło w zamachach

Ponad 50 ofiar śmiertelnych spowodowała w ciągu ostatniej doby seria zamachów, dokonanych w kilku miastach Iraku przez siły Państwa Islamskiego - poinformowały w poniedziałek irackie służby i armia.

Rosja i Białoruś wprowadzą wspólne wizy?

Rosja i Białoruś rozważają możliwość wprowadzenia wspólnej wizy wjazdowej – poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Zapad, powołując się na przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pozywał Nergala i Dodę, pozywa Maleńczuka. "Potrafiłem fiknąć Putinowi, fiknę Nowakowi"

Ostre starcie artystyczne Macieja Maleńczuka i działacza katolickiego Ryszarda Nowaka. Chodzi o to, co muzyk powiedział o Polakach i katolikach w jednym z wywiadów. Znany z kontrowersyjnych poglądów i bezpardonowego języka muzyk stwierdził, że fascynuje go zło, które noszą w sobie katolicy. Nowak złożył do prokuratury doniesienie o obrazie uczuć religijnych. Sprawą zajęły się "Fakty" TVN.

Pierwsze naloty USA na Syrię. "Myśliwce, bombowce, Tomahawki"

Siły zbrojne USA i państw sojuszniczych rozpoczęły ataki lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii - poinformował w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego rzecznik Pentagonu, kontradmirał John Kirby. Kirby nie sprecyzował, które konkretnie kraje uczestniczą obok USA w tych atakach. - Operacja trwa i nie jesteśmy w stanie podać w tej chwili szczegółów - powiedział rzecznik Pentagonu.

Zaatakowani bojownicy od miesięcy planowali zamachy w USA lub Europie

Biały Dom poinformował we wtorek, że powiązani z Al-Kaidą bojownicy z ugrupowania Chorasan, których pozycje były jednym z celów poniedziałkowych nalotów, byli "od miesięcy" planowali zamachy w Europie lub Stanach Zjednoczonych. Jak poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, po wtorkowych atakach koalicji pod wodzą USA zginęło co najmniej 120 dżihadystów: 70 członków Państwa Islamskiego oraz 50 Al-Kaidy.