Najnowsze

Najnowsze

Lech na wrogim terenie zagra bez trzech gwiazd

Lech w piątek zagra z jednym ze swoich największych rywali - Pogonią. Kolejorz w Szczecinie będzie musiał sobie radzić bez trzech graczy zawieszonych za kartki - Łukasza Teodorczyka, Barry'ego Douglasa i Karola Linettego. Pierwszych dwóch zastąpią prawdopodobnie Kasper Hamalainen i Luis Henriquez. A trzeciego? - Mamy kilka możliwości. Na pozycji Karola może zagrać trzech zawodników - zapewnia trener Mariusz Rumak.

Miasto stanie w korkach? Remont w centrum Katowic

Zamykają ulicę, przenoszą przystanek autobusowy i wprowadzają ruch po jednym pasie. W centrum Katowic rusza kolejny etap prac remontowych. Utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Drogowcy zamykają estakadę w Poznaniu. Grozi zawaleniem

Drogowcy musieli zamknąć w Poznaniu jedną nitkę Estakady Katowickiej, która grozi zawaleniem. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się na nitce w kierunku Kórnika. - Nie ma korków - zapewnia Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki, który od rana obserwował sytuację na tej drodze. Kierowcy zamiast ulicy Krzywoustego, wybierali inne drogi na Ratajach.

"To, co się dzieje na Ukrainie, to koszmar"

- W Kijowie jest, jak się mówi, stan wojenny. Ale ludzie, którzy są na Majdanie nie czują już strachu. Wierzą, że to oni zwyciężą - mówiła na antenie TVN24 dziennikarka Tamara Tarnowska, opisując to, co się dzieje na Ukrainie. Tylko dziś zginęło tam - według ukraińskich mediów - co najmniej 35 osób. Ma być też kilkuset rannych.

"Elektroniczni policjanci" na drogach. Tak nas będą kontrolować

Na drogach czeka nas nowy rodzaj kontroli. Ustawiane przy ważniejszych trasach tzw. bramownice zmierzą, z jaką średnią prędkością przejechaliśmy dany odcinek, i jeśli wyjdzie ona za wysoka, nie unikniemy kary. Reporter "Polski i Świata" ustalił, które drogi jako pierwsze zostaną wyposażone w tych "elektronicznych policjantów".

Oddech ulgi w Krakowie. Obrońca nie ma białaczki

Marko Jovanović na szczęście nie ma białaczki. "Już dziś z całą pewnością można stwierdzić, iż Jovanović nie jest chory" - czytamy na oficjalnej stronie krakowskiego klubu. "Każdego dnia czuję się coraz lepiej, objętość płynu w worku osierdziowym znacząco się zmniejszyła. Wyniki badań są na tyle pozytywne, iż wrócę do treningów szybciej niż myślałem” – mówi sam Serb, który ostatnio zagrał jeszcze w zeszłym roku przeciwko Pogoni.

Tusk o sankcjach dla Ukrainy: Decyzja zapadła, mówimy dość. Ale krew i tak się najprawdopodobniej poleje

Sankcje, jakie UE nałoży na Ukrainę są twardą manifestacją. Mówiąc "sankcje", mówimy dosyć. Nie ma definitywnie zgody na to, co się dzieje na Ukrainie - mówił w "Kropce nad i" premier Donlad Tusk. Podkreślił jednocześnie, że trzeba szukać rozwiązania, które sprawi, że Ukraina "nie utonie w odmętach konfliku bez szczęśliwego finału". Nie wykluczył jednak, że krew prawdopodobnie i tak się jeszcze na Ukrainie poleje.

Wybieramy najlepszego gracza 22. kolejki

Choć David Abwo i Patryk Tuszyński w 22. kolejce zdobyli po dwie bramki, to w wyścigu po tytuł piłkarza kolejki wyprzedził ich naszym zdaniem Takafumi Akahoshi. Japończyk w spotkaniu z Lechią zaliczył asysty przy wszystkich trzech bramkach dla Pogoni. Zgadzacie się z naszym wyborem?

Przeszczepili jej twarz. Właśnie wyszła ze szpitala

Pacjentka, której 4 grudnia ubiegłego roku lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach przeszczepili twarz czuje się coraz lepiej i opuszcza szpital. Szczegóły zakończonej hospitalizacji członkowie zespołu rekonstrukcyjnego przedstawili podczas konferencji prasowej. Pacjentka osobiście podziękowała zespołowi medycznemu, bliskim i rodzinie dawcy.

Rozejm w polsko - polskiej wojnie przy okazji Ukrainy?

Polski minister z unijną misją na Ukrainie, a polski premier z inicjatywą europejskich sankcji wobec winnych rozlewu krwi w Kijowie. Kryzys na Ukrainie jednoczy Europę, zjednoczył też polską scenę polityczną - cała opozycja poparła w tej sprawie rząd.

Darmowe podręczniki od rządu

Rząd składa kolejną edukacyjną obietnicę: darmowe podręczniki mają dostać nie tylko pierwszoklasiści, ale stopniowo w kolejnych latach wszyscy uczniowie. Dodatkowo, szkoły ze specjalnych dotacji mają kupować zeszyty ćwiczeń, podręczniki do języków obcych i inne pomoce naukowe dla uczniów, by te pozycje nie obciążały już domowych budżetów.

Nowy bat na piratów drogowych?

Nowy rodzaj kontroli drogowych, czyli ustawiane przy ważnych trasach bramki zmierzą, z jaką średnią prędkością przejechaliśmy dany odcinek. Jeśli wyjdzie ona za wysoka, nie unikniemy kary. Wiemy już, które drogi jako pierwsze zostaną wyposażone w tych elektronicznych policjantów.

Huraganowy wiatr pilotom nie straszny

Niesamowite zdjęcia z lądowania samolotu pasażerskiego w czasie silnych turbulencji rodzą pytanie do doświadczonych pilotów: jak trudne jest utrzymanie stutonowej maszyny nad pasem przy huraganowym wietrze? Odpowiedź jest dla laików zaskakująca: wiatr - nawet tak silny - zasadniczo im nie przeszkadza.

Poznaniacy w kolejkach po nowe karty

Nie do końca lutego, a do końca kwietnia prowadzona będzie sprzedaż 30-dniowych biletów okresowych na KOMkartę. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu podjął taką decyzję, żeby rozładować kolejki, które tworzą się w punktach wymiany starej karty na nową PEKĘ. Od 1 maja bilety okresowe będą sprzedawane wyłącznie na nią.

Członkinie Pussy Riot w Soczi - bite nahajką i kopane

Członkinie feministycznej grupy Pussy Riot bite, szarpane i popychane w czasie happeningu w Soczi, przez ludzi pilnujących tam porządku na igrzyskach. Jak twierdzą aktywistki, użyto wobec nich gazu pieprzowego, miały zostać również pobite nahajkami. W sieci pojawił się film, na którym widać zajście.

Dziś pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego

W czwartek w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach zostanie pochowany Zbigniew Romaszewski - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL i wieloletni senator, który zmarł w ubiegłym tygodniu w Warszawie w wieku 74 lat.

Trzeci rok procesu Biedronia. Policjant "na granicy fałszywych zeznań"

Dwukrotnie zmieniał w sądzie zeznania policjant - świadek na procesie Roberta Biedronia ws. ataku na innego funkcjonariusza, chroniącego marsz narodowców w 2010 r. Raz twierdził, że widział jak Biedroń uderza, potem zaprzeczył, w końcu stwierdził, że mógł widzieć inne zajście.

CBA prześwietli zakupy dla polskiej armii

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w tym tygodniu kontrolę w Inspektoracie Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Biuro sprawdza zamówienia publiczne z lat 2011-2014 oraz rozporządzanie mieniem w tym okresie.

Zbrojne ramię Janukowycza

W starciach w Kijowie przewaga jest zdecydowanie po stronie prezydenta Janukowycza, bo to jemu podlega i wojsko i milicja. Najbardziej widoczni na ulicach są funkcjonariusze Berkutu, słynącego z brutalności, oddziału specjalnego milicji. Co ciekawe, berkutowcy w czasie pomarańczowej rewolucji stali po stronie opozycji. Dziś w pierwszej linii ataku prezydenta. Władza ma jednak nie tylko swoje formalne zbrojne ramię, ma też ludzi od nieformalnej, brudnej roboty - prowokacji i pacyfikacji demonstrantów. Chodzi o "tituszków". Brzmi niewinnie, ale to tylko pozory.

Śmierć na Majdanie

Po wielu tygodniach powracających napięć, w końcu stało się najgorsze. W ciągu niespełna doby w Kijowie zginęło co najmniej 26 osób, a kilkaset zostało rannych. Po szturmie sił rządowych na Majdan opozycja mocno ucierpiała. Straciła dwie kluczowe barykady i kontrolę nad sporą częścią głównego placu. Po nocy w ogniu - dzień był w miarę spokojny, ale Majdan szykuje się na kolejny szturm. Gdzie obecnie przebiega (mówiąc wojennym językiem) linia frontu?

Gra o wszystko

Majdan kontra Wiktor Janukowycz. Po tym, jak polała się krew, nie ma już złudzeń, w jakim kierunku prezydent prowadzi Ukrainę. I nie ma też wątpliwości, że co innego mówi, a co innego robi. Jedno jest pewne: Janukowicz walczy nie tylko o utrzymanie władzy, ale też gigantycznego majątku, jakiego on i jego ludzie nazywani "Familią" dorobili się w czasie jego prezydentury. Jeśli teraz przegra, czeka go albo proces za przelaną krew w kraju albo ucieczka do Rosji. Stawka - osobiście - jest dla niego wysoka.

Krzyż ze zniczy i minuta ciszy. Gdańsk uczcił ofiary na Ukrainie

Około 30 osób w środę wieczorem w Gdańsku uczciło minutą ciszy pamięć 26 ofiar zamieszek w Kijowie. Przed konsulatem Ukrainy ustawiono krzyż ze zniczy, niektórzy przynieśli też transparenty, protestując tym samym przeciwko dalszemu rozlewowi krwi. Apel o zaprzestanie konfliktu skierowali również pomorscy samorządowcy.