Najnowsze

Najnowsze

Wykluczyli ebolę u kolejnej osoby

Hiszpańscy lekarze poinformowali, że kolejna osoba, która została poddana obserwacji w związku z podejrzeniem nosicielstwa wirusa eboli, jest zdrowa.

Zielone światło dla 100-metrowego wiatraka przy lotnisku. "Czekamy na pierwszą katastrofę"

Blisko stumetrowy maszt ma powstać w odległości 3 km od progu pasa lotniska, na którym uczą się latać niedoświadczeni piloci. - Głupszej lokalizacji po prostu nie umiem sobie wyobrazić, katastrofa będzie kwestią czasu - biją na alarm przedstawiciele aeroklubu w Piotrkowie Trybunalskim (łódzkie). Ostrzeżenia nic jednak nie dały - zielone światło dla budowy niedługo ma wydać wojewoda.

Górnicy pracują pod presją wyniku finansowego. "Albo fedrujecie, albo was zamkniemy"

- Trwa szalona nagonka na górnictwo - stwierdził w TVN24 Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników, komentując wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Jak tłumaczył, cały czas się mówi, "że jest nieopłacalne, że nie ma przyszłości". - I górnicy to słyszą. Co prawda, jak zjeżdżają na dół, to zapominają o tym. Ale są jeszcze dozory, są osoby odpowiedzialne, na których pewnie jest presja wyniku finansowego.

Poznański Teatr Muzyczny doczekał się obrotowej sceny

W poznańskim Teatrze Muzycznym zamontowana została obrotowa scena o średnicy blisko 7 metrów. Aktorzy wystąpią na niej po raz pierwszy podczas premiery musicalu "Jekyll & Hyde" 10 października. Oprócz sceny, zamontowano również nowe nagłośnienie i oświetlenie. Koszty całej inwestycji wyniosły niespełna milion złotych.

Amerykanie: Kobane padnie, naszym celem w Syrii nie jest ochrona miast

Kobane, kluczowe dla Kurdów miasto przy tureckiej granicy, padnie pod naporem bojowników z Państwa Islamskiego - twierdzą w rozmowie z CNN wysocy rangą urzędnicy amerykańskiej administracji. Dodają jednak, że zdobycie przez dżihadystów tego kurdyjskiego miasta nie jest głównym zmartwieniem Amerykanów.

"Cztery nowe instalacje broni chemicznej". Co jeszcze ukrywa Asad?

Rząd w Damaszku oznajmił niespodziewanie, że ma jeszcze cztery zakłady zajmujące się bronią chemiczną - podaje agencja AP. W październiku 2013 roku na skutek międzynarodowych nacisków po ataku chemicznym w pobliżu Damaszku, w którym zginęło ponad tysiąc osób, Syria zgodziła się na zniszczenie swej broni chemicznej.

"Wszyscy umrzemy". Hiszpanie wściekli po wykryciu eboli

Pierwszy przypadek gorączki krwotocznej w Hiszpanii wywołał wściekłość tamtejszych internautów. Krytykują polityków, żądają dymisji minister zdrowia. Wielu apeluje także o uratowanie psa pielęgniarki zarażonej ebolą, który ma być uśpiony z powodu wirusa.

Wielki powrót małych sądów. Grabarczyk wywraca reformę Gowina

Od stycznia połowa sądów rejonowych zlikwidowanych w ramach tzw. reformy Gowina wraca do pracy. To te placówki, które na początku zeszłego roku zostały zniesione i przekształcone w wydziały zamiejscowe większych sądów. Wieczorem, po konsultacjach z koalicyjnym PSL, które od początku protestowało przeciwko zmianom, obecny minister Cezary Grabarczyk podpisał odpowiednie rozporządzenia.

Minister obrony w sklepie meblowym z 6-osobową obstawą

Minister obrony Włoch Roberta Pinotti została zatrzymana do kontroli przez ochronę znanej sieci meblowej. Karabinierzy z jej eskorty nie chcieli mówić, kim jest ich podopieczna pchająca wózek z zakupami. Przyznali tylko, że trochę im się spieszy.

Rakiety spadły na obóz ONZ. Jeden żołnierz zginął

Co najmniej jeden żołnierz sił pokojowych zginął we wtorek po tym jak francusko-oenzetowski obóz wojskowy w Mali został zaatakowany pociskami rakietowymi. Do zdarzenia doszło w mieście Kidal na północy kraju - poinformował przedstawiciel misji ONZ.

Rządowy program integracji Romów przyjęty. "To spycha nas na margines"

Rząd zaakceptował program na rzecz integracji społeczności romskiej na lata 2014-20 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Ma on zapobiec wykluczeniu społecznemu, którym zagrożona jest mniejszość romska. - Romowie, jako obywatele polscy, powinni korzystać z ogólnodostępnych programów, a nie tych, w których obowiązuje kryterium etniczne - tak przyjęty program skomentował Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów.

"Nie ma potrzeby, aby intryganci z zagranicy podburzali ludzi"

Premier Australii Tony Abbott zapowiedział, że jego rząd niedługo zaprezentuje system powstrzymujący "kaznodziejów nienawiści" przed przekraczaniem granicy kraju. Poinformował też o planach zakazania działalności jednej z islamskich radykalnych grup.

300 wybierze nowe władze "Solidarności"

W środę w Bielsku-Białej rozpoczyna się dwudniowy krajowy zjazd NSZZ "Solidarność". Weźmie w nim udział ponad 300 delegatów. Zjazd ma wybrać nowe władze. Start w wyborach zapowiedział dotychczasowy przewodniczący Piotr Duda.

Matka poszukiwanego górnika: "Wiem, że on przyjdzie"

- Ja jeszcze mam nadzieję, że wróci. Żyję tą nadzieją. I wiem, że on przyjdzie - mówi Krystyna Jankowska, matka poszukiwanego górnika. W kopalni Mysłowice-Wesoła we wtorek wieczorem ratownicy podjęli działania techniczne, które mają umożliwić im bezpieczne dotarcie do poszkodowanego. - Jakkolwiek by nie było źle, my zawsze szukamy żywego człowieka - zapewnił szef sztabu akcji ratunkowej Grzegorz Standziak.

Kanada będzie uczestniczyć w bombardowaniach dżihadystów w Iraku

Kanadyjski parlament wyraził we wtorek zgodę na udział sił powietrznych tego kraju w prowadzonych pod dowództwem USA bombardowaniach pozycji Państwa Islamskiego (IS) w Iraku. O zaangażowanie lotnictwa w operację wnioskowała konserwatywna partia premiera Stephena Harpera.

W Stanach Zjednoczonych naukowcy testują przenośne sztuczne nerki

To jest dopiero początek badań klinicznych, ale naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtona mogą dokonać rewolucji w medycynie. Amerykanie zaprojektowali przenośną sztuczną nerkę. Urządzenie jest wygodne i może całkowicie zmienić życie pacjentów wymagających dializowania, a przez to przywiązanych do szpitalnych łóżek. Materiał "Faktów" TVN.

Władze Korei Północnej przyznają się do obozów. Ale tych "reformujących przez pracę"

Korea Płn. we wtorek po raz pierwszy publicznie przyznała, że na jej terytorium istnieją obozy pracy. Delegacja władz w Pjongjangu ujawniła tę informację przy okazji prezentowania na forum ONZ raportu na temat praw człowieka. - Dzikie pogłoski i wymysły na temat Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej są rozpowszechniane wśród międzynarodowej opinii publicznej przez wrogie siły - napisano w nim.