Najnowsze

Najnowsze

Badanie pierwszej próbki wyklucza ebolę. Sprawdzą kolejną

Wyniki badania pierwszej próbki pobranej od pacjenta, który trafił do Szpitala Zakaźnego w Warszawie wykluczyły zakażenie ebolą. Zgodnie z procedurą przebadana zostanie teraz kolejna próbka. Mężczyzna to prawdopodobnie pilot, który przebywał w Afryce. Z wysoką gorączką zgłosił się na oddział ratunkowy szpitala w Pile.

Miejsce katastrofy smoleńskiej obszarem eksterytorialnym? "Wolne żarty"

- Co to znaczy zabezpieczyć eksterytorialność w Federacji Rosyjskiej? Wolne żarty - stwierdził w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz, dyrektor Instytutu Obywatelskiego i były szef MSW. Odniósł się w ten sposób do zarzutów Jarosława Kaczyńskiego pod adresem rządu Donalda Tuska, że ten nie zadbał właściwie o miejsce katastrofy smoleńskiej.

"Co kobiety są w stanie zrobić, by wyglądać jak milion dolarów". O tym na PKO Off Camera

W tym roku na festiwalu filmów niezależnych PKO Off Camera są cztery nowe sekcje. Po raz pierwszy pojawi się m.in. "Moda na ekranie", która przybliży widzom mechanizmy funkcjonowania tej specyficznej dziedziny sztuki. - Sprawdzamy, co dzieje się na wybiegu, jak zachowują się wielcy kreatorzy i co kobiety, które chcą wyglądać jak milion dolarów są w stanie zrobić z rynkiem, który wart jest biliony - zdradza na antenie TVN24 Alicja Myśliwiec, rzecznik festiwalu.

Iran dementuje informacje o zatrzymaniu oficerów

Władze Iranu zdementowały informacje o zatrzymaniu w Adenie dwóch irańskich oficerów podejrzanych o doradzanie rebeliantom Huti. - Iran nie ma żadnych sił zbrojnych w Jemenie - powiedział w niedzielę wiceszef irańskiej dyplomacji Husejn Amir Abdollahian.

Kobieta na amerykańskim banknocie? Obama odpowiada na pomysł 9-latki

"Dlaczego na naszych banknotach nie ma kobiet?". Z tym pytaniem pewna 9-latka zwróciła się do samego Baracka Obamy. Dziewczynka napisała do niego list, na który otrzymała oficjalną odpowiedź. Tymczasem za oceanem trwa już internetowe głosowanie, czyj wizerunek powinien trafić na banknot 20-dolarowy.

Saudowie nie zaprzestaną nalotów. "Iran nie rządzi Jemenem"

Arabia Saudyjska odrzuciła wezwanie Iranu do zaprzestania nalotów przeciwko popieranemu przez państwo ajatollahów ruchowi Huti, który stara się przejąć władzę w Jemenie. Zdaniem służb medycznych w niedzielnych nalotach Saudów na bazę wojskową w mieście Taiz zginęło ośmiu cywilów.

Na Jasnej Górze rozpoczęli sezon motocyklowy

Tysiące motocyklistów z całej Polski zjechało do Częstochowy. Już po raz piąty miłośnicy jednośladów rozpoczęli sezon pielgrzymką na Jasną Górę. – Jazda na motocyklu to dość ryzykowna zabawa, dlatego chcemy się modlić o szczęście i błogosławieństwo - mówią uczestnicy pielgrzymki.

Rodziny Katyńskie modliły się na Jasnej Górze

Żywa pamięć o zbrodni katyńskiej powinna być zachowana jako przestroga dla przyszłych pokoleń – mówili w niedzielę na Jasnej Górze uczestnicy 25. Pielgrzymki Rodzin Katyńskich. Modlili się w intencji ofiar i o dar przebaczenia.

Nielegalnie powiększali nadmorskie plaże i tworzyli kempingi. NIK zawiadamia prokuraturę

- Właściciele pól kempingowych samowolnie i niekontrolowanie zmieniali linię brzegową poprzez nasypywanie piasku na plażę. Doprowadziło to do nieodwracalnych szkód w środowisku - twierdzi NIK w pokontrolnym raporcie i składa 5 doniesień do prokuratur w Malborku i Pucku. Te zawiadomienia dotyczą jednak samowolek budowalnych na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej. Główne śledztwo w sprawie niszczenia linii brzegowej od 2011 roku prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Ma się zakończyć w maju. Pięć osób usłyszało zarzuty.

Mąż szybszy od żony. Małżeństwo wygrywa półmaraton

Małżeństwo idealne, przynajmniej w biegach. Na takie miano zasłużyli Paweł i Olga Ochalowie z Bydgoszczy, którzy zwyciężyli w niedzielę w 8. Poznań Półmaratonie. - Było to naszym marzeniem - przyznaje pani Olga, która ponad 21-kilometrową trasę przebiegła w 1 godzinę i 14 minut. Jej mężowi pokonanie tego dystansu zajęło sześć minut mniej.

Zginęła na tydzień przed ślubem. "Wywieśmy dla niej swoje suknie"

Stephanie Scott w sobotę miała poślubić swojego wieloletniego narzeczonego. Jednak tydzień temu kobieta zaginęła, a kilka dni później jej ciało odnaleziono w parku. Tragiczna historia nauczycielki poruszyła Australijki, które w sieci udostępniają zdjęcia sukni ślubnych, by m.in. w ten sposób oddać symboliczny hołd zmarłej kobiecie.

Budują dom dla Burych Misiów i Niedźwiedzi. "To dla niepełnosprawnych i ich rodzin"

Fundacja Wspólnoty Burego Misia pomaga w integracji i życiu osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dotychczas organizowała coroczne obozy, w których uczestniczyło kilkaset osób.Teraz w Nowym Klinczu (woj. pomorskie) budują dom, w którym będzie miejsce dla 10 niepełnosprawnych, którzy stracili rodziców. W jeden dzień udało im się zbudować cały parter budynku. Budowa, według założeń, ma się zakończyć do 5 września.

Najpierw bieg, potem kwiaty pod pomnikiem. Tak kiedyś wyglądał maraton

40 lat temu w poznańskim maratonie brali udział biegacze z zaprzyjaźnionego Związku Radzieckiego. Po przebiegnięciu maratonu, goście ze wschodu udali się na Cytadelę, gdzie złożyli wieńce pod Pomnikiem Bohaterów. Zawodnikom towarzyszył poznański fotograf Stanisław Wiktor. Jego zdjęcia można zobaczyć na stronach Cyfrowego Repozytorium Lokalnego.

"Nie może być zgody na podpisanie tzw. konwencji antyprzemocowej"

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda uważa, że ratyfikacja konwencji dotyczącej przemocy wobec kobiet to „bardzo zła decyzja”. - Ta konwencja jest pełna pojęć niedookreślonych, które są nowe w polskim systemie prawnym i pozwalają na dosyć swobodną wykładnię ich treści – mówił.

"Ukraina wpływa na to, jak Rosjanie świętują"

Kryzys na Ukrainie ma wpływ na to, jak Rosjanie obchodzą w tym roku święta wielkanocne - relacjonował z Moskwy korespondent "Faktów" TVN Andrzej Zaucha. Jego zdaniem Rosjanie boją się wojny i przez to tłumniej pojawili się w cerkwiach.

Południowokoreańska ambasada w Libii ostrzelana

Niezidentyfikowani mężczyźni kilkakrotnie ostrzelali w niedzielę z jadącego samochodu ambasadę Korei Południowej w stolicy Libii Trypolisie. Zginęli dwaj libijscy ochroniarze, a jeden został ranny - poinformowało południowokoreańskie MSZ.

Kardynał Dziwisz o wojnie, Smoleńsku i in vitro

Tysiące wiernych uczestniczyło w niedzielę w Krakowie - Łagiewnikach w Święcie Miłosierdzia Bożego. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz mówił do zebranych, że we współczesnym świecie potrzeba pokoju i pojednania. Po raz kolejny mówił też, że "metoda in vitro jest moralnie niedopuszczalna". - Cel nie uświęca środków. Pragnienie posiadania dziecka, samo w sobie słuszne, nie może być realizowane metodami niegodziwymi – powiedział kard. Dziwisz