Najnowsze

Najnowsze

"Nasza klątwa" to opowieść o oswajaniu lęku, o zdejmowaniu klątwy

- Leoś, jego choroba, zmieniły w naszym życiu wszystko: postrzeganie świata, hierarchię wartości. Ale też wiele nas nauczyły. Przede wszystkim cieszyć się chwilą. - mówi tvn24.pl Tomasz Śliwiński, reżyser nominowanej do Oscara "Naszej klątwy". - Od początku wiedzieliśmy, że Leoś może w każdej chwili umrzeć. Ta świadomość była i jest bardzo trudna do zaakceptowania. Oczywiście nigdy jej nie zaakceptowaliśmy, ale wiemy już, że musimy umieć cieszyć się tym, co przeżywamy tu i teraz - dodaje.

Burmistrz stolicy oskarżony o spisek

Burmistrz stolicy Wenezueli Antonio Ledezma został oficjalnie oskarżony o spisek przeciwko władzom kraju - poinformowała BBC. Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro sugerował wcześniej, że burmistrz Caracas chciał przy pomocy USA dokonać przewrotu.

Prezydent wolny, musi opuścić kraj

Były prezydent Jemenu Abd ar-Rab Mansur al-Hadi został zwolniony z aresztu domowego przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti. Były przywódca kraju udał się do miasta Aden, a następnie ma opuścić kraj w celu otrzymania pomocy lekarskiej.

Władze Dolnego Śląska rezygnują z portalu za 66 mln zł

Zarząd województwa dolnośląskiego na specjalnym posiedzeniu odstąpił od umowy z wykonawcą budzącego kontrowersje portalu e-Dolny Śląsk. Zgodnie z umową serwis miał być już gotowy. Miał kosztować 66 mln zł, a większość tej kwoty pochodziłaby z funduszy europejskich. Teraz województwo chce wykorzystać te pieniądze inaczej.

"Timbuktu" triumfatorem Cezarów. Zabierze Oscara "Idzie"?

Film "Timbuktu" w reżyserii Abderrahmane'a Sissako triumfował podczas tegorocznej, 40. edycji Cezarów, nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Nominowana w kategorii najlepszy film zagraniczny "Ida" nie zdobyła statuetki.

"Parowóz jest jak kobieta". Pasjonat z Anglii ratuje stare maszyny

Howard Jones o parowozach wie wszystko. Nazywa je "stalowymi smokami". A ponieważ jedyna w Europie parowozownia z prawdziwego zdarzenia jest w Wolsztynie - porzucił rodzinną Anglię i przeniósł się do Polski. W Wolsztynie założył fundację, która opiekuje się starymi parowozami i promuje to miejsce w świecie. Nic dziwnego, że do Wolsztyna ciągną turyści, którzy chcą poczuć to samo, co Howard Jones.

Bohaterowie Majdanu nie złamali obietnic. Walczą o Donbas i o reformy

Ich płynących wystąpień na scenie przez ponad 90 dni i nocy słuchali Ukraińcy protestujący na Majdanie Niepodległości przeciwko władzy prezydenta Janukowycza. Ich twarze migały na antenach telewizji na całym świecie. Rok po zakończeniu Rewolucji Godności część z nich sprawuje najważniejsze urzędy w państwie. Inni zapłacili wysoką cenę za walkę o niepodległość Ukrainy. Jak potoczyły się losy liderów Majdanu?

Wspólne stanowisko Unii Europejskiej? To nie takie proste

W Polsce uznajemy niejako automatycznie, że Unia Europejska to zawsze jedność i że zawsze wszystkie kraje przyjmą polski punkt widzenia na sprawy Europy Wschodniej. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i można ją dosyć prosto wyjaśnić na przykładzie Węgier.

Kto i ile wyłoży na kampanię?

Po 10 milionów złotych na głowę kandydata - tyle dwie największe partie przeznaczają na kampanię prezydencką. Ta ogromna kwota dla pozostałych kandydatów jest nieosiągalna. A jak się ma do wyborów sprzed pięciu lat? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Policjanci będą chronić ulice, a nie wysokich urzędników

Prezydent Boliwii Evo Morales ogłosił w piątek, że postanowił wydatnie zmniejszyć liczbę policjantów przydzielonych do ochrony polityków, wysokich urzędnikow państwowych i biznesmenów. Około 700 ochroniarzy zasili komisariaty i będzie pełniło "normalną służbę".

Amerykanie grożą "dodatkowymi kosztami" za łamanie porozumienia z Mińska

Grupa odgrywających znaczną rolę polityczną senatorów USA wysłała w piątek do sekretarza stanu Johna Kerry'ego list wzywający do natychmiastowego zaostrzenia sankcji wobec Rosji w związku z jej wsparciem dla zbrojnej rebelii na wschodzie Ukrainy. Departament Stanu oświadczył, że wspieranie przez Rosję separatystów podważa wysiłki dyplomacji międzynarodowej i jeśli Rosja oraz separatyści nie będą przestrzegać porozumienia z Mińska, będą dodatkowe koszty.

Jeden z najwyższych wieżowców świata w ogniu

Setki ludzi ewakuowano w sobotę z jednego z najwyższych budynków mieszkalnych na świecie Marina Torch w Dubaju. Na kilku piętrach wybuchł pożar, który udało się ugasić. Wiadomo już, że nikt nie zginął. Kilkanaście osób zostało rannych.

Pisuar pod specjalnym nadzorem

W tym przypadku operator, który wymyślił gdzie ustawić kamerę, zamiast na Oscara zasłużył na oskarżenia o to, że chce widzieć więcej, niż może. W toalecie na Dworcu Centralnym w Warszawie tak zainstalowano monitoring, że musimy to państwu pokazać.

Ucieczka przed poborem do armii

Wojna na Ukrainie, mimo iż toczy się na wschodzie, dotyczy całego kraju i wszystkich Ukraińców. Jak to zwykle bywa, nie wszyscy chcą umierać za ojczyznę. Są tacy, którzy, chcąc uniknąć powołania, uciekają z kraju.

Koszt kampanii prezydenckiej

Po 10 milionów złotych na głowę kandydata - tyle dwie największe partie przeznaczają - na razie - na kampanię prezydencką. Ta ogromna kwota dla pozostałych kandydatów jest nieosiągalna. A jak się ma do wyborów sprzed pięciu lat?

Kto jest kim?

Jak zorganizowany był średniowieczny warsztat, tłumaczy profesor Tomasz Nałęcz w wykładzie pod tytułem: "Średniowieczny warsztat na przykładzie współczesnej kampani prezydenckiej"