Najnowsze

Najnowsze

Olkusz pomaga skrajnie wychłodzonemu Adasiowi. Zasiłki i dary dla rodziny

Pomoc finansową dla rodziny 2-letniego Adasia, który został odratowany ze stanu skrajnego wychłodzenia, zaoferowało miasto Olkusz. Dziecko od ośmiu dni jest już w domu i przechodzi kosztowną rehabilitację. Jego rodzice dostaną zasiłki, które pomogą im stanąć na nogi. Mieszkańcy Olkusza mogą też przekazywać dary w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Z trzema promilami we krwi wsiadł za kierownicę tira

Odebrał towar i kompletnie pijany próbował przejechać przez Łódź. 53-letni kierowca tira wpadł w ręce policji, bo przy próbie skrętu kierowana przez niego ciężarówka zjechała do rowu. - Okazało się, że kierowca miał trzy promile w organizmie. To był potencjalny drogowy zabójca - mówi policja.

Nałęcz o Ogórek: To terminator. Ogórek o Nałęczu: majster

Bronisław Komorowski jest mistrzem, Andrzej Duda - czeladnikiem, a Magdalena Ogórek - terminatorem. W taki sposób prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" kandydatów na prezydenta. Ogórek szybko zareagowała na jego słowa.

Biznes, książka, konsultacje. Utopili Majdan we krwi, dziś żyją w luksusie w Moskwie

Moskwa od lat była bezpieczną przystanią dla polityków obalonych w rewolucjach na obszarze postsowieckim. Jest też schronieniem dla tych z Ukrainy. Rok po Majdanie czołowe postacie reżimu Janukowycza wiodą w Rosji spokojne i dostatnie życie - pisze "The Moscow Times". Choć wszyscy ścigani są przez ukraińskie władze, nie muszą bać się ekstradycji. Moskwa odmawia, twierdząc, że są ścigani ze względów "politycznych". Czym zajmują się dzisiaj antybohaterowie kijowskiego Majdanu?

15 dni aresztu dla Nawalnego. Ominie go jego demonstracja

Sąd Rejonowy w Moskwie w czwartek skazał jednego z liderów opozycji w Rosji Aleksieja Nawalnego na 15 dni aresztu za złamanie przepisów o zgromadzeniach, wiecach, demonstracjach, pochodach i pikietach. Sąd uznał, że nawoływał on do udziału w nielegalnej akcji.

Beger wraca? „Nie wierzę w samobójstwo Leppera”

- Ludzie mówią, żebym wróciła do polityki - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 była posłanka Samoobrony Renata Beger, która w czwartek szła na czele marszu rolników w Warszawie. W rozmowie stwierdziła również, że nie wierzy w samobójstwo Andrzeja Leppera.

Putin wygrywa wojnę propagandową? "Zachód jest wobec tego bezbronny"

W tej wojnie słowo jest bronią niemal równie potężną jak karabin. Rozpędzona machina propagandowa rosyjskiego rządu działa bez zarzutu, a przekaz formułowany przez Kreml trafia do coraz szerszego grona odbiorców. - Wygra ten, kto tę bajkę opowie lepiej - zauważa były europoseł Paweł Kowal. Na razie Zachód nad możliwościami stworzenia własnej opowieści dopiero debatuje. Czy Putin wygrywa wojnę propagandową? Materiał "Czarno na białym".

"Fakty po Faktach. Debata". Wszystko co najważniejsze o pakiecie onkologicznym

1 stycznia wszedł w życie pakiet onkologiczny. W założeniu miał znacznie skrócić oczekiwanie chorych z podejrzeniem nowotworu na diagnostykę i leczenie. Jednym z jego elementów jest tak zwana zielona karta - przepustka, dzięki której pacjent nie musi czekać w kolejkach. Czy rzeczywiście działa? Jak po ponad 50 dniach od wprowadzenia funkcjonuje sztandarowy program ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza? Co jeszcze trzeba w nim poprawić, aby efektywniej pomagał chorym na raka? Między innymi te pytania zada swoim gościom Anita Werner, gospodyni nowego programu TVN24 "Fakty po Faktach. Debata".

"Bohaterowie!". Mieszkańcy Kijowa powitali żołnierzy wracających z Debalcewego

W czwartek wieczorem na dworcu w Kijowie zgromadziły się setki Ukraińców, by powitać żołnierzy wracających z Debalcewego. Po ciężkich walkach, prowadzonych mimo zawieszenia broni, siły rządowe wycofały się w środę z tego ważnego strategicznie miasta. W Kijowie żołnierze przywitani zostali kwiatami i okrzykami "bohaterowie".

"A za hałdą stoją Indianie Donbasu". Kulisy najazdu rosyjskich żołnierzy

Misza z Jekaterynburga, Losza z Mozdoku, Dima z Władykaukazu - wszyscy młodzi, ledwo przekroczyli dwudziestkę. Do niedawna odbywali służbę wojskową w brygadzie zmotoryzowanej w Rosji. Od 20 stycznia, gdy z nową siłą wybuchły walki w Donbasie - są "w delegacji" na Ukrainie. Z rosyjskimi żołnierzami, którzy wierzą, że ich misją jest "zakończenie wojny w Donbasie", rozmawiał dziennikarz rosyjskiej gazety "Kommiersant".

"Pocałunek Burta Reynoldsa uczynił go gejem". Gospodarz Oscarów, jakiego nie znacie

Neil Patrick Harris poprowadzi tegoroczne, 87. rozdanie nagród Akademii Filmowej. Aktor, którego - jak sam napisał - "pocałunek Burta Reynoldsa uczynił gejem", zapadł w pamięć widzów jako samiec alfa z hitowego serialu komediowego. W roli, jaką ma odegrać podczas oscarowej gali, nie powinien się czuć nowicjuszem. Wśród zawodowych doświadczeń ma bowiem także prowadzenie wielkich imprez tego typu.

Berlin, Paryż, Kijów. Ławrow rozmawia o ukraińskim kryzysie

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow rozmawiał w czwartek telefonicznie ze swoimi odpowiednikami z Niemiec, Francji i Ukrainy podczas której omówiono "praktyczne posunięcia" mające na celu uregulowanie kryzysu na Ukrainie - poinformowała agencja TASS.

Ucieczka z donieckiego piekła. "Wyjechaliśmy tak, jak staliśmy"

- To było prawdziwe oblicze wojny. Straszne. Zaczęły się bombardowania i morderstwa. Było bardzo źle - mówi w rozmowie z TVN24 Julia, która do obozu dla uchodźców w Kramatorsku trafiła z "donieckiego piekła". - Praca się skończyła. Tak, jak nasze dotychczasowe życie. Wszystko, o czym marzyliśmy również się skończyło i musieliśmy uciekać - dodaje. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Pontonowy most na pomoc warszawiakom?

Pomógł w Płocku, pomaga w Gdańsku. Czy odciążyłby Warszawę? Mowa o moście pontonowym, który mógłby rozładować korek na czas remontu Łazienkowskiego. Propozycje podsyłają warszawiacy, ale ratusz - jak się okazuje - nie ma takich planów. Dlaczego?

Czym kandydaci kuszą młodych?

Mają różne techniki, różne programy, ale wspólny cel: sięgnąć po jak najwięcej głosów. Kandydaci na prezydenta uderzają zatem do młodych wyborców i niezależnie od partii wszyscy obiecują to samo: lepsze i wygodniejsze życie. Ale młodzi do obietnic podchodzą z rezerwą.

Co z ustawą o in vitro?

Przyszli rodzice nie będą mieli wpływu na cechy dziecka, zarodków nie będzie można niszczyć, a za handel nimi grozić będzie kara więzienia. Projekt ustawy o in vitro ma uregulować rynek sztucznego zapłodnienia. Miał trafić wiosną do Sejmu, ale proces ten może się opóźnić, bo kilka kwestii jest kością niezgody.