Najnowsze

Najnowsze

13 ofiar "gorączki krwotocznej" w Republice Kongo

13 osób zmarło od 11 sierpnia w północno-zachodniej części Republiki Demokratycznej Konga na gorączkę krwotoczną "nieokreślonego pochodzenia" - poinformował w czwartek późnym wieczorem minister zdrowia tego kraju Felix Kabange Numbi.

Papież na emeryturze. Nowy trend?

W dzisiejszym odcinku programu „Dwie prawdy” Jan Wróbel przyjrzał się słowom papieża Franciszka, który wspomniał dziennikarzom, że istnieje możliwość przejścia na emeryturę, tak jak zrobił to jego poprzednik Benedykt XVI, kiedy czuł, iż nie może właściwie wykonywać swoich obowiązków. „Nawet jeśli nie spodoba się to teologom, musimy się przyzwyczaić do papieży emerytów” – wyjaśniał Ojciec Święty. Franciszek dodał, że jego pontyfikat będzie trwał dwa, trzy lata.

21.08 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o groźbie wybuchu jednego z największych wulkanów na Islandii, tragicznej lawinie błotnej w Japonii oraz pożarach lasów w Ameryce Południowej. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Uprzejmości

Panowie korespondencyjnie wymienili się upzejmościami. Wiaodmo, że Leszek Miller i Zbogniew Ziobro już od dawna nie darzą się sympatią.

Niemcy gotowe do walki za innych? Merkel niechętna ws. wysyłania wojsk

Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w czwartek, że Niemcy nie wyślą ani do Iraku, ani też na Ukrainę żołnierzy przeznaczonych do udziału w operacjach wojskowych, rozważają natomiast wysłanie do Iraku instruktorów wojskowych. Oświadczenie zbiegło się z wypowiedzią minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen, która zapewniła kraje bałtyckie o solidarności z nimi krajów NATO w przypadku agresji ze strony Rosji.

Poseł PO złożył sejmowy mandat. Jakub Szulc: mam ciekawszą propozycję

Jakub Szulc zrezygnował z mandatu poselskiego. Rezygnacja polityka PO jest spowodowana - jak przyznaje - ciekawą propozycją zawodową. - Jeżeli coś robić, to na 100 procent, a ja nie mam w tym momencie możliwości, aby w 100 proc. poświęcić się wypełnianiu obowiązków poselskich - mówi Szulc. Poseł zapewnia jednak, że nie wypisze się z partii.

"Po upadku partii Leppera, czekam na upadek partii Palikota"

- Od początku uważałam, że wszystkie pomysły powiązania partii Palikota z SLD nie są dobre - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksandra Jakubowska. Była polityk SLD uważa, że partie te mają różne elektoraty, dlatego nie powinny razem startować w wyborach samorządowych. Z kolei prof. Ryszard Bugaj czeka, jak mówi, na odejście Janusza Palikota. - Ja po upadku partii Leppera czekam na upadek partii Palikota - stwierdził Bugaj.

Palikot nie pójdzie z Millerem. "SLD się zabarykadował"

- Miałem wrażenie, że SLD jest bardziej zainteresowany rozmowami o miejscach na listach i szyldach niż o sprawach programowych - tak Janusz Palikot tłumaczył decyzję Twojego Ruchu o odrzuceniu propozycji startu w wyborach samorządowych razem z SLD. - SLD się zabarykadował - przekonywał Palikot w "Faktach po Faktach".

Ukraińcy kontrolują ciężarówki. "Biały konwój" wjedzie na Ukrainę w piątek

Ukraińscy pogranicznicy kontrolują rosyjski konwój z pomocą humanitarną na przejściu w Izwarino - poinformowała ukraińska straż graniczna. Na miejscu jest zarówno strona ukraińska, jak i rosyjska. "Biały konwój" nie wjedzie jednak dziś na terytorium Ukrainy, gdyż procedury Czerwonego Krzyża nie pozwalają na jazdę po zmroku. Kolumna pojedzie w kierunku Ukrainy jutro rano - poinformował na Twitterze Czerwony Krzyż.

Finansowy kac po igrzyskach, których nie będzie. Ministerstwo i Szwajcarzy upominają się o pieniądze

Ministerstwo Sportu i Turystki domaga się od Krakowa zwrotu prawie 4 mln złotych. Pieniądze te zostały przekazane miastu na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku, ale ostatecznie impreza nie odbędzie się w Polsce. Faktury na kolejne 2,6 mln złotych wystawiła szwajcarska firmy, która współtworzyła olimpijską aplikację Krakowa. A to prawdopodobnie nie koniec roszczeń.

Podróżnicy pokonali Rio Napo - jeden z najdłuższych dopływów Amazonki

Po niespełna dwóch tygodniach zmagań z silnym prądem rzeki Rio Napo w 38-stopniowym upale Marcin Gienieczko i Łukasz Czeszumski pokonali rzekę Rio Napo i dotarli do Amazonki. Kolejne dni poświęcą na odpoczynek i załatwianie formalności związanych z kolejnym etapem wyprawy. Lada dzień Gienieczko rozpocznie szkolenie pod okiem żołnierza marynarki wojennej i pozna wodza Indian Ashaninka.

Niebezpieczna na wolności

Pierwsza kobieta, objęta ustawą o niebezpiecznych przestępcach, opuściła więzienie w Lublińcu. Nie trafi jednak do specjalnego ośrodka w Gostyninie. Sąd uznał, że w jej przypadku wystarczy nadzór i przymusowe leczenie. Ewelina C. została skazana na 6 lat więzienia za próbę zabójstwa dziecka obcej kobiety - na ulicy wyjęła niemowlę z wózka i rzuciła nim o chodnik. "Nadzór może być szansą dla takiej osoby" mówiła Helena Grabowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jednak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wskazywał, że koszty ewentualnej pomyłki sądu poniosą małe dzieci, które mogą zostać napadnięte przez Ewelinę C. "Takich ludzi trzeba izolować" dodał Ziobro.

"Turecki Kissinger" nowym premierem. Erdogan wskazał następcę

Prezydent elekt Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w czwartek, że mianował ministra spraw zagranicznych Ahmeta Davutoglu na swego następcę na stanowiskach premiera oraz przewodniczącego umiarkowanie islamistycznej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

Zamieszki w stolicy ogarniętej epidemią Eboli. Wojsko strzelało ostrą amunicją

Z slumsach Monrowii, stolicy Liberii, wybuchły zamieszki, gdy wojsko usiłowało narzucić kwarantannę w związku z epidemią Eboli. Lekarze obawiają się, że walka z wirusem będzie szczególnie trudna w gęsto zaludnionym, wielkim mieście. Tymczasem RPA zakazało wjazdu podróżnym z Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Państwa te są coraz bardziej izolowane na arenie międzynarodowej.