Najnowsze

Najnowsze

Zginęła na tydzień przed ślubem. "Wywieśmy dla niej swoje suknie"

Stephanie Scott w sobotę miała poślubić swojego wieloletniego narzeczonego. Jednak tydzień temu kobieta zaginęła, a kilka dni później jej ciało odnaleziono w parku. Tragiczna historia nauczycielki poruszyła Australijki, które w sieci udostępniają zdjęcia sukni ślubnych, by m.in. w ten sposób oddać symboliczny hołd zmarłej kobiecie.

Budują dom dla Burych Misiów i Niedźwiedzi. "To dla niepełnosprawnych i ich rodzin"

Fundacja Wspólnoty Burego Misia pomaga w integracji i życiu osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dotychczas organizowała coroczne obozy, w których uczestniczyło kilkaset osób.Teraz w Nowym Klinczu (woj. pomorskie) budują dom, w którym będzie miejsce dla 10 niepełnosprawnych, którzy stracili rodziców. W jeden dzień udało im się zbudować cały parter budynku. Budowa, według założeń, ma się zakończyć do 5 września.

Najpierw bieg, potem kwiaty pod pomnikiem. Tak kiedyś wyglądał maraton

40 lat temu w poznańskim maratonie brali udział biegacze z zaprzyjaźnionego Związku Radzieckiego. Po przebiegnięciu maratonu, goście ze wschodu udali się na Cytadelę, gdzie złożyli wieńce pod Pomnikiem Bohaterów. Zawodnikom towarzyszył poznański fotograf Stanisław Wiktor. Jego zdjęcia można zobaczyć na stronach Cyfrowego Repozytorium Lokalnego.

"Nie może być zgody na podpisanie tzw. konwencji antyprzemocowej"

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda uważa, że ratyfikacja konwencji dotyczącej przemocy wobec kobiet to „bardzo zła decyzja”. - Ta konwencja jest pełna pojęć niedookreślonych, które są nowe w polskim systemie prawnym i pozwalają na dosyć swobodną wykładnię ich treści – mówił.

"Ukraina wpływa na to, jak Rosjanie świętują"

Kryzys na Ukrainie ma wpływ na to, jak Rosjanie obchodzą w tym roku święta wielkanocne - relacjonował z Moskwy korespondent "Faktów" TVN Andrzej Zaucha. Jego zdaniem Rosjanie boją się wojny i przez to tłumniej pojawili się w cerkwiach.

Południowokoreańska ambasada w Libii ostrzelana

Niezidentyfikowani mężczyźni kilkakrotnie ostrzelali w niedzielę z jadącego samochodu ambasadę Korei Południowej w stolicy Libii Trypolisie. Zginęli dwaj libijscy ochroniarze, a jeden został ranny - poinformowało południowokoreańskie MSZ.

Kardynał Dziwisz o wojnie, Smoleńsku i in vitro

Tysiące wiernych uczestniczyło w niedzielę w Krakowie - Łagiewnikach w Święcie Miłosierdzia Bożego. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz mówił do zebranych, że we współczesnym świecie potrzeba pokoju i pojednania. Po raz kolejny mówił też, że "metoda in vitro jest moralnie niedopuszczalna". - Cel nie uświęca środków. Pragnienie posiadania dziecka, samo w sobie słuszne, nie może być realizowane metodami niegodziwymi – powiedział kard. Dziwisz

Papież Franciszek wspomina ludobójstwo Ormian. Turcy oburzeni, wzywają nuncjusza

Podczas niedzielnej mszy dla wiernych obrządku ormiańskiego, w związku z setną rocznicą rzezi Ormian w Turcji, papież Franciszek nazwał je "ludobójstwem". Przypomniał, że takiego samego określenia użył w 2001 roku Jan Paweł II w czasie wizyty w Armenii. W reakcji Turcja wezwała do MSZ nuncjusza apostolskiego w tym kraju.

Nowacka: w sprawie Smoleńska państwo nie zdało egzaminu

Nieumiejętność poradzenia sobie ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej obnażyło słabość polskiego państwa - stwierdziła w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Barbara Nowacka (Twój Ruch), córka zmarłej w katastrofie prezydenckiego Tupolewa Izabeli Jarugi-Nowackiej.

"Niemożliwe, że naszych żołnierzy tam nie ma". Szaman, wielbiciel Stalina

Z pozoru to niewiarygodny mianownik, ale jednak "House of Cards" z syberyjską dziczą łączy prawda ekranu. W jednym z odcinków nowego sezonu umowny Putin mówi do rzekomego Obamy: "Nie wierzę w prawo o gejach. Osobiście mam to gdzieś, ale muszę pokazać siłę. Jeśli ludzie nie są zadowoleni z Ciebie – tracisz urząd, jeśli nie są zadowoleni ze mnie – przewracają pomniki i robi się rewolucja. Prawo antygejowskie to barbarzyństwo, ale religia i tradycja mnie zobowiązują".

Kluzik-Rostkowska: WF jest po to, żeby się dobrze bawić

Szykuje się kolejna rewolucja w szkołach - zmiany w systemie oceniania na lekcjach WF-u. - Od nowego roku szkolnego przy wystawianiu ocen brane będą pod uwagę indywidualne predyspozycje uczniów - wyjaśniała we "Wstajesz i Wiesz" minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Komorowski rusza do Łodzi i zapowiada podsumowanie kadencji

Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na następna kadencję dotyczące m.in. bezpieczeństwa.

Timur i jego drużyna w Krainie Czarów. Szczerzy hakerzy, czy agenci Kremla?

Grupa hakerów, nazywająca samych siebie Anonimową Międzynarodówką, od 1,5 roku publikuje wewnętrzne dokumenty i prywatną korespondencję osób związanych z Kremlem. Gdy pod koniec marca opublikowała ok. 40 tys. wiadomości przesyłanych przez Timura Prokopienkę - byłego wysokiego urzędnika administracji prezydenta Władimira Putina - do dziennikarzy, artystów i urzędników, potwierdziło się wiele domysłów o sposobie kierowania opinią publiczną przez Kreml. Pojawiły się jednak głosy, że za hakerami stoi któreś z kremlowskich ugrupowań, rozpoczynając bezpardonową walkę o wpływy i władzę.

Jakie wnioski wyciągnięto z katastrofy smoleńskiej?

Czy najważniejsze osoby w państwie latają bezpiecznie? Czy lepiej zabezpieczone jest dowództwo polskiej armii? Jak zmieniły się procedury, wyszkolenie załogi i sprzęt? Pięć lat po katastrofie smoleńskiej te pytania same nasuwają się na myśl. ("Fakty" TVN).

Remont się nie udał. Stuletniego pomnika już nie ma, "jest badziestwo"

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Stoczku Łukowskim (woj. lubelskie) stał w niezmienionym kształcie przez niemal sto lat. Przetrwał wiele, jednak nie wytrzymał remontu, który miał przywrócić mu dawną świetność. - Chcieli go wypionować, wzmocnić fundamenty, a pomnik się po prostu rozsypał - wyjaśnia w rozmowie z "Faktami" TVN burmistrz Ireneusz Szczepanik.