Najnowsze

Najnowsze

Zamknięta puszka napoju nie dla muzułmanki. "Mogłaby jej użyć jako broni"

Ten lot dla Tahery Ahmad okazał się wyjątkowo nieprzyjemny. Poprosiła stewardesę o napój w zamkniętej puszce - tłumacząc to względami higieny. Odmówiono jej, powołując się na względy bezpieczeństwa. Jednocześnie jednak inny pasażer dostał piwo w zamkniętym pojemniku. Tahera jest muzułmanką. Historia odbiła się w internecie szerokim echem.

Komputer Apple wart 200 tysięcy dolarów znaleziony w śmieciach

Coś co dla jednego człowieka jest śmieciem, może okazać się skarbem dla kogoś innego. Przekonali się o tym pracownicy firmy zajmującej się recyklingiem odpadów w South Bay w hrabstwie Los Angeles. Wśród sprzętu elektronicznego, przekazanego przez kobietę porządkującej dom po śmierci męża, wypatrzyli pierwszy model komputera Apple. Na świecie jest ich jeszcze tylko około 200.

Wygrały z rakiem, wspólnie popłynęły w onkorejs

- Płyńcie po życie - to tylko jeden z transparentów, którym żegnano w Gdyni 12 uczestniczek onkorejsu. Kobiety, które wzięły w nim udział połączyła ciężka walka, a w końcu i zwycięstwo z rakiem. Wszystkie poznały się w internecie. - Chcemy pokazać, że jesteśmy, żyjemy i potrafimy dopiąć swego - powiedziała jedna z uczestniczek przedsięwzięcia.

Dżihadyści coraz bliżej granicy z Turcją

Dżihadyści z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę nad rejonami na północy Syrii, leżącymi w pobliżu przejścia granicznego z Turcją, otwierając sobie drogę do zdobycia granicznego miasta Azaz - poinformowało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Smoki z czterech stron świata opanowały Kraków

Już po raz 15. smoki opanowały Kraków. W niedzielę ulicami miasta przeszedł barwny korowód baśniowych stworów. W tym roku paradzie przyświecał motyw czterech stron świata. - Wspaniałe smoki, wspaniałe pomysły - komentuje Adolf Weltschek, dyrektor teatru Groteska organizującego wydarzenie.

Zamkną lotnisko w Gdańsku. Kończą prace nad ILS

Pasażerowie chcący udać się w podróż z lotniska w Gdańsku 12 lub 13 czerwca będą musieli zmienić plany. W tych dniach żaden samolot nie wyląduje w Rębiechowie, ani nie wystartuje z gdańskiego portu. Wszystko przez montaż systemu ILS CAT II, który ma ułatwić pilotom lądowanie nawet we mgle.

Miecznik zabił rybaka

Hawajski rybak zginął w trakcie łowienia ryb. Próbując wyciągnąć z wody dorodnego miecznika, otrzymał cios ostrym „mieczem” w klatkę piersiową.

"Ciepła woda w kranie jest w Kijowie". Ryszard Petru obiecuje likwidację przywilejów

Ekonomista Ryszard Petru, były doradca Leszka Balcerowicza, otworzył w niedzielę w Warszawie kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL. Zgromadził wokół siebie działaczy społecznych, przedsiębiorców i samorządowców, nawołujących do uwolnienia gospodarki od obciążeń polityki. Stowarzyszenie opowiada się m.in za likwidacją przywilejów emerytalnych czy odejściem od finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

Rodzina na rowerach staranowana. Prokuratura: kierowca prawdopodobnie był pijany

Policja zatrzymała kierowcę auta dostawczego, który w sobotę w powiecie żywieckim potrącił trzy rowerzystki - matkę z dwiema córkami w wieku siedmiu i czternastu lat. Kobieta i młodsza z córek zginęły na miejscu. Nastolatka w ciężkim stanie jest w szpitalu. Tuż po wypadku do szpitala z niewielkimi obrażeniami trafił też 32-letni kierowca - teraz jest już w policyjnym areszcie pod zarzutem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak informuje reporter TVN24 Jerzy Korczyński, zdaniem prokuratury mężczyzna prawdopodobnie prowadził po alkoholu.

Kopacz twarzą PO w kampanii. "Jesienią Polacy pokażą wam czerwoną kartkę"

- Z przywództwem pani premier Ewy Kopacz idziemy do wyborów, ona daje gwarancję zwycięstwa - powiedział w "Kawie na ławę" Jacek Protasiewicz z PO. - Polaków zupełnie nie interesuje, kto stoi na czele PO - ocenił natomiast Joachim Brudziński z PiS. Politycy na antenie TVN24 dyskutowali o powyborczej kondycji Platformy Obywatelskiej.

Pierwsze regaty w sezonie: walczą o puchar Trójmiasta

Trwają pierwsze żeglarskie zmagania w sezonie, Żeglarski Puchar Trójmiasta. Walczą zarówno załogi profesjonalne jak i amatorskie. Tym razem biorą też udział jednostki z 3. Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP. Regaty są rozgrywane w klasach: KWR, ORC oraz Open.

Zatrzymało go dopiero pół tony dynamitu. Żeby go zabić, mafia wysadziła w powietrze autostradę

To było upalne popołudnie 23 maja 1992 roku. Chwilę przed godziną 18 konwój policyjny trzech samochodów mknął 160 km/h autostradą A29 w kierunku Palermo w okolicach miejscowości Capaci. W jednym z pojazdów znajdował się sędzia Giovanni Falcone - człowiek, który rzucił wyzwanie włoskiej mafii. Sycylijska cosa nostra poprzysięgła mu zemstę jeszcze w latach 80. i już raz próbowała odebrać mu życie. Falcone wiedział, że zginie, ale tym razem pędził spokojnie w konwoju. Wtedy doszło do wybuchu. Ponad 100 metrów autostrady wyleciało w powietrze, a nieustępliwy sędzia zginął.

NATO wzmacnia wielonarodowy korpus w Szczecinie

Od 1 czerwca szczeciński Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni oficjalnie zacznie funkcjonować w nowej strukturze. O zmianach zdecydowało szefostwo NATO m.in. podczas szczytu Sojuszu w ub.r. w Walii.

Koalicja uderza w rebeliantów. Naloty na bazy wojskowe

Samoloty sił arabskiej koalicji zbombardowały w nocy z soboty na niedzielę i wczesnym rankiem w niedzielę bazy wojskowe w stolicy Jemenu, Sanie, opanowane przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti - poinformowała agencja Reutera, powołując się na mieszkańców.

Oto największa fabryka myśliwców na świecie. Zobacz, jak powstają F-35



Najnowszy amerykański myśliwiec F-35 Lightning II formalnie jeszcze nie wszedł do służby, ale już jest najliczniej produkowaną maszyną wojskową na świecie. W tym roku ma ich powstać 36, ale do końca 2019 roku produkcja ma zostać zwiększona do 240 rocznie. Głównym miejscem wytwarzania F-35 jest fabryka w Fort Worth w Teksasie, gdzie większość prac odbywa się w wielkiej hali długiej na ponad kilometr.

Był ludożercą? Nie ma dowodów, ale są dowody innych zbrodni. Jedyne takie zdjęcia

Wymknął się, by ze śmietnika zabrać wyrzucone, klisze. Przeleżały na strychu do 2011 roku. Dziś są gratką dla fanów kryminalnych zagadek i naukowców badających zbrodnie sprzed lat. Na ocalonych przeźroczach i zdjęciach uwieczniono ofiary morderstw, miejsca zbrodni i wypadki sprzed II wojny światowej. Rozmawialiśmy z profesorem Tadeuszem Doboszem, który ocalił dawniej nikomu niepotrzebne dowody, wśród nich te dotyczące seryjnego mordercy, historię, którego opowiedzieliśmy na portalu w sobotę.